Wiadomości z Świętochłowic

"Stacyjkowo" w świętochłowickiej SP 2!

  • Dodano: 2021-03-08 08:15, aktualizacja: 2021-03-08 06:24

W związku z trwającym naborem, świętochłowickie podstawówki zapraszają na Dni Otwarte! Z powodu licznych obostrzeń, niektóre szkoły zamiast tradycyjnej formy, zaproponowały rodzicom wirtualne wycieczki, ale jak pokazuje przykład Szkoły Podstawowej nr 2 w Świętochłowicach, rodzice mimo wszystko potrzebują spotkań bezpośrednich, oczywiście przy zachowaniu ścisłego reżimu sanitarnego.

Tradycyjnie z początkiem marca w mury świętochłowickiej Szkoły Podstawowej nr 2 zawitali rodzice przyszłych pierwszoklasistów. Podczas „Stacyjkowa”, czyli dnia otwartego szkoły, mogli obejrzeć placówkę i porozmawiać z nauczycielami. Nie zabrakło również wystąpienia dyrektora szkoły, który przedstawił ofertę edukacyjną SP nr 2. Po raz pierwszy w historii imprezy, z powodu panującej pandemii, nie mogli w niej wziąć udziału najbardziej zainteresowani, czyli przyszli uczniowie, całość odbyła się bowiem w ścisłym reżimie sanitarnym

– Dzisiejsza impreza to świetna okazja do spotkania z rodzicami naszych przyszłorocznych pierwszoklasistów, poznania ich oczekiwań wobec szkoły i rozwiania pojawiających się wątpliwości czy obaw – podkreślał Marek Reich, dyrektor szkoły. – Ze szczególnie dużym zainteresowaniem rodzice wysłuchali naszej oferty dla klasy pierwszej z poszerzonym językiem angielskim.

W przyszłym roku szkolnym w SP nr 2 planowane jest także uruchomienie klasy czwartej o profilu piłka siatkowa oraz siódmej dwujęzycznej, z językiem angielskim.

Przypomnijmy, że zapisy do klas pierwszych trwają do 30 kwietnia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.