Wiadomości z Świętochłowic

"Stop prędkości" - świętochłowicka drogówka podsumowała działania

  • Dodano: 2021-11-25 06:00, aktualizacja: 2021-11-25 07:08

We wtorek na terenie Świętochłowic policjanci z miejscowej drogówki przeprowadzili działania „Stop Prędkości”.

Akcja miała na celu egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń wynikających z przepisów o ruchu drogowym oraz zminimalizowanie liczby osób zabitych w wypadkach. Niestety nie obyło się bez amatorów szybkiej jazdy.

Mundurowi ujawnili ponad 20 przekroczeń dopuszczalnej prędkości

W miniony wtorek od wczesnych godzin porannych na terenie Świętochłowic miejscowa drogówka prowadziła akcję o kryptonimie „Stop prędkości”. Miała ona na celu egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń wynikających z przepisów o ruchy drogowym oraz zminimalizowanie liczby osób zabitych w wypadkach. Policjanci dokonywali pomiarów prędkości na terenie całego miasta, szczególnie w miejscach występowania zagrożeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Działania trwały do wieczora. Niestety nie zabrakło amatorów szybkiej jazdy. Stróże prawa z Wydziału Ruchu Drogowego w trakcie działań ujawnili ponad 20 naruszeń przepisów dotyczących prędkości.

Przekroczenie prędkości ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy.

Świętochłowicka policja apeluje do kierowców, aby jechali wolniej w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.