Wiadomości z Świętochłowic

Stowarzyszenie Dawida Kostempskiego nie otrzyma lokalu od miasta

 • Dodano: 2022-04-04 07:45, aktualizacja: 2022-04-05 10:28

Były prezydent Świętochłowic, Dawid Kostempski, kilka tygodni temu założył nową organizację pozarządową – „Otwarte Świętochłowice”. Członkowie stowarzyszenia zwrócili się do władz miasta z prośbą o lokal z zasobów miejskich, jednak finalnie go nie otrzymają. 

Wniosek o lokal odrzucony

Dawid Kostempski kilka tygodni temu powołał nowe stowarzyszenie, „Otwarte Świętochłowice”. Aby rozwijać jego działalność, wraz z innymi jego członkami zawnioskował do obecnego prezydenta miasta, Daniela Begera, o przyznanie lokalu z zasobów miejskich na statutową działalność. We wniosku zawarli także prośbę o zastosowanie ulgi czynszowej, z której mogą korzystać organizacje społeczne. Członkowie stowarzyszenia byli bardzo zdziwieni, gdy otrzymały od miasta odmowę przyznania lokalu! Powodem jest brak pomieszczenia, które spełniałoby oczekiwania stowarzyszenia. 

-Uprzejmie informuję, iż aktualnie brak jest pomieszczenia, które mogłoby być przeznaczone na wynajem, zgodnie z oczekiwaniami wskazanymi we wniosku - czytamy w odpowiedzi sygnowanej przez Sławomira Pośpiecha, zastępcę prezydenta Świętochłowic.

Rozwiązanie? Wynajem prywatny

Mimo braku lokali, miasto zaproponowało stowarzyszeniu Kostempskiego „rozważenie możliwości wynajmu w zasobach prywatnych”, co wywołało oburzenie u członków stowarzyszenia. Jednogłośnie stwierdzili, że ton pisma jednoznacznie wskazuje na brak chęci współpracy ze strony władz miasta. Mimo przeciwności losu „Otwarte Świętochłowice” nie mają zamiaru się poddać – Dawid Kostempski zapewnia, że brak lokalu nie powstrzyma stowarzyszenia przed prowadzeniem kolejnych działań na rzecz miasta i jego mieszkańców. 

Otwarte Świętochłowice

Stowarzyszenie „Otwarte Świętochłowice” powstało z potrzeby sformalizowania coraz szerszych działań charytatywnych, prowadzonych przez wolontariuszy pod przewodnictwem byłego prezydenta Świętochłowic, Dawida Kostempskiego. To właśnie on stoi na czele nowo powstałego stowarzyszenia. Celem powstania organizacji jest rozwój miasta i niesienie pomocy jego mieszkańcom, w szczególności osobom niepełnosprawnym. Dodatkowo stowarzyszenie ma także prowadzić działalność kulturalną, sportową, edukacyjną, a także pro-europejską i pro-samorządową.

Komentarze (24)    dodaj »

 • Wyborca

  Delfinie Oj Delfinie ZE ZLODZIEJSTWA twoja rodzina słynnie ...p.s. stowarzyszenie skazani united powinno spotykać się w Katowicach w willi delfina na kostuchnie gdzie mieszka i żyje od lat

 • Żaba

  Kostempski złodziejstwo , kłamstwo i obłudę wyssał z mlekiem matki. To geny tej komunistycznej rodziny z Kielc.

 • Hammer369

  Dlaczego serwis o Świętochłowicach , ponawia artykuły o mieszkańcu Katowic który mając prokuratorskie zarzuty snuje się po mieście roznosząc swoje używane sprzęty agd i rtv. Przecież òw Pan nie pełni od wielu lat żadnej funkcji z macierzystej PO został wyrzucony dyscyplinarnie , czyżby SPOŁECZNIK z SYNDROMEM ODSTAWIENIA KORYTOWEGO ? P.S.

 • BODZIO

  Ten pajac nigdy nie odpuści, jeszcze się świnia nie nażarła za pieniądze mieszkańcowi , a do sadow pierwsi. Precz z naszego miasta ZLODZIEJU !

 • Świętochłowiczanka

  A obecna władza to interesów nie robi? Dopiero się przekonacie .

 • Kazia Kazia

  Rwać te chwasty , niech sobie normalnej pracy poszuka , i uczciwie na życie i swoje wydatki zarobi a nie tylko żyruje na mieszkańcach . Kiedy przeczytałam w artykule jednym że uczestniczył w wypadku gdzie zginął człowiek , stracił u mnie zaufanie

 • Pipi Langstrumpf

  Kostemp jak chcesz dzialać to finansuj siebie ia całą twoją świtę za swoje pieniądze!Jak cię stać na zapłacenie kaucji 100tyś.zetówto na lokal też coś wyskrobiesz.A za Kalina i finansowe przekręty i tak bekniesz!!!!!!!!!!!!

 • Sprzedam działke dawidek

  Naziolek nie odpuszcza, jeszcze trochę terenów jest na świonach które mógłby ofiarować swojemu developerkowi. A jak tam cypryjskie spółki dawidka? A ta reszta hołoty w jaki sposób pomaga tym niepełnosprawnym? Biorą dotacje za te chore dzieci i je wydają na statutowe picie wódki?

 • mieszkaniec

  Kostempski odejdż ze świonów mieszaj w swoim mieście tu ludzie mają ciebie już serdecznie dość za twoje długi które zostawiłeś

 • Miś

  I znowu tym sposobem świadomie lub nieświadomie Beger się pogrążył co zapewne będzie miało wpływ na przyszłe wybory i to wszystko po raz kolejny pokazuje jak Beger musi mieć wyprany mózg zapewne przeż współtowarzy myśląc że sprawuje władze totalitarną.

 • Dawid

  Dobrze zaszczekałeś! poklepię cie po plecach tylko weź no jeszcze urgyź.

 • zefel

  Czyżby odwet za to, że Kostempski nie pozwalał Begerowi i "Przyjaznym" na festynach robić wieców politycznych?

 • Cypryjski przelew bankowy

  Przecież wasz dawidek zarobił dużo na deweloperce to go stać, ewentualnie niech mu kolega dewelopier wynajmie na preferencyjnych warunkach jakiś lokal. Może na tym osiedlu z widokiem na śmietnisko w lipajnach.

 • zefel

  Danielek też robi interesy z tym samym developerem. Niewiele brakowało a dałby mu wyciąć kolejne drzewa w lasku Piaśnickim.

 • Cypryjski przelew bankowy

  artykuł o dawidku jest. Jak będzie o danielku to wtedy będziemy mówili o jego przekrętach...

 • Mieszkaniec

  Dawid Kostempski, były prezydent Świętochłowic, wpłacił 100 tys. zł kaucji i opuścił areszt , ma zakaz opuszczania kraju i musi meldować się 1 w tygodniu na komisariacie. To decyzja prokuratury w Gliwicach, która prowadzi śledztwo w jego sprawie....

 • krasnal z brodą

  a co z jego zastępca z Mikolowa? ile to nagród zgarnął? jak czytałem za co, to omal się nie udlawilem śliną.

 • gość

  no i? to jeszcze nie wyrok i uznanie winy. nie wiem jak było , ale przy pisowskiej prokuraturze nie uwierzę w niczyją winę bez wyroku i to prawomocnego

 • POszedł won kmiocie

  Uregulował długi POprzedniego stowarzyszenia ? Czy POwski spryciarz zakłada nowe i znów pojedzie na długach ? Co za typ przyssał sie do Świon

 • Sztefan

  Tu ma swoją wierną grupkę pajaców która będzie mu robić kampanię. W żadnym innym mieście ta menda nie miałaby szans zaistnieć.

12

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również