Wiadomości z Świętochłowic

Stowarzyszenie "Przyjazne Świętochłowice" zorganizowało opał dla osób potrzebujących

 • Dodano: 2020-01-15 09:45, aktualizacja: 2020-01-24 14:53

Niektórzy mieszkańcy Świętochłowic z niepokojem śledzą prognozy pogody. Każdy spadek temperatury w ich domach jest bardzo odczuwalny. Dlatego Stowarzyszenie "Przyjazne Świętochłowice" zorganizowało opał dla kilkunastu osób potrzebujących wsparcia.

Na początku stycznia członkowie Stowarzyszenia "Przyjazne Świętochłowice" przekazali najbardziej potrzebującym mieszkańcom naszego miasta opał.

- 11 stycznia 2020 - tę datę pani Stefania postanowiła zapisać w kalendarzu, bo tak była zaskoczona, gdy członkowie Stowarzyszenia Przyjazne Świętochłowice zaproponowali jej węgiel. Każdy z obdarowywanych dziś mieszkańców nie mógł uwierzyć, że ktoś o nich pomyślał i sprezentował opał. Były łzy szczęścia i wzruszenia oraz wiele ciepłych słów zarówno w kierunku Stowarzyszenia Przyjazne Świętochłowice, jak i Prezydenta Daniela Begera. Radni Agnieszka Beger i Jacek Kamiński osobiście życzyli mieszkańcom samych tak miłych chwil w nowym roku - czytamy na stronie stowarzyszenia.

Akcję na Facebook'u skomentował także prezydent Daniel Beger.

Kiedy niemal 5 lat temu powoływałem Przyjazne Świętochłowice Stowarzyszenie, w głowie mnożyły się działania uskuteczniające pomoc potrzebującym. Ostatnio członkowie stowarzyszenia przekazali grupie mieszkańców z Chropaczowa i Lipin opał. Trafił on również do Centrum i na Zgodę - napisał prezydent Daniel Beger. - Cieszę się, że kontynuują działalność w ramach organizacji. Jednocześnie zachęcam Was do tego, by włączyć się w aktywizację społeczną, w działalność proobywatelską. Nie ma znaczenia wiek, płeć, zawód. Liczy się dobre serce, szczerość i chwila czasu - dodał.

Prezydent zapowiedział także, żeby zachęcić mieszkańców do podobnych działań, wkrótce przedstawi formalne rozwiązania, które dodatkowo pozwolą na powołanie do życia rady osiedlowe oraz inicjatywę uchwałodawczą.

- Mamy, jako mieszkańcy, coraz większy wpływ, na to, co dzieje się w mieście. Warto skorzystać z okazji, by aktywnie włączyć się w działania na rzecz lokalnej społeczności - napisał prezydent.

Aby wesprzeć akcję Stowarzyszenia "Przyjazne Świętochłowice", wystarczy dokonać wpłaty na konto stowarzyszenia z dopiskiem "Przyjazne ciepło dla mieszkańców" na konto 18 1750 0012 0000 0000 4003 1097.

Zebraną kwotę przeznaczymy na kolejny zakup opału i rozdysponujemy wśród najbiedniejszych mieszkańców - czytamy na fanpage'u stowarzyszenia.

Komentarze (39)    dodaj »

 • Wolny

  Brawo. Cieszy mnie że ludzie umią pomagać innym, nie tylko wośp raz w roku.

 • Kh

  Po prostu dziękuję

 • Ojciec

  Naplulbym im w twarz za takie falszywe akcje

 • wiedziałem

  Do wszystkich, którzy lżą tą inicjatywę... myślę że nieważne kto to zorganizował, ważne jest tu i teraz, a nie przepychanki polityczne. Fajnie , że ludzie skrzyknęli się i pomogli tym w potrzebie. Mam gdzieś czy to patologia , stonka, czy gorole - potrzebują po prostu pomocy.

 • zefel

  Akcja godna pochwały gdyby nie była zrobiona pod publikę. Kiedy robi się dobre uczynki z serca to się nie trąbi o tym na lewo i prawo.

 • gość

  więcej zdjęć niż tych worków z opałem.....żenujące!

 • Alias

  Bardzo fajny pomysł dobrzy ludzie ☺☺☺ ludzi

 • Ani za B , ani za K...

  ...czy rozdawnictwo w postaci węgla można nazwać łapówką dla potencjalnych wyborców?

 • Fb

  Ciekawe że przed świętami jakoś nic nie rozdawali,teraz widmo referendum to trzeba na szybko przychylnych wyborców połapać za worek węgla.Mieszkańców za worek węgla a radnych za stołki w spółkach miejskich,kupczenie, cygaństwo i obłuda nic więcej.

 • Jacek

  Dziękujemy ze będzie więcej dymu I smogu z tych kopcichow! Ja Panu Panie Beger podziekuję przy referendalnej urnie....

 • PrzyjaźniWyZłodzieje.... .

  Kolejni, którym się wydaje, że mogą kupić wyborców, za wyborców pieniądze, Lipiny dzielnica milionerów, tam mało kto musi pracować, a przyjaźni myślą, że skoro są biedni to są głupi. Zresztą za głupich mają i próbują zrobić wszystkich mieszkańców Świętochłowic, a jedyni biedni i głupi, są przyjaźni.

  • PrzyjaźniWyZłodzieje.... .
   2020-01-15 18:35
  • odpowiedz
 • Zibi

  W zagajnikach od Piaśnik do granicy miasta z Bytomiem wystarczy pozbierać leżące drzewa, pociąć je na kawałki i przekazać biednym.

 • gość

  przekazać? przecież jak by im zimno było to by sami nazbierali połamańców! szczególnie , że to doskonała brzoza często jest, a i tak nic nie robią. lata temu ops w chorzowie miał dębinę do porąbania i pocięcia (użyczonym sprzętem) i wykorzystania na opał, nie było chętnych bo by się bezrobotni spocili.

 • Robertt

  Akcja podobna do rozdawania pączków w trakcie kampani kałolicji. Podczas szczerej pomocy nikt się nie lansuje. Hipokryzja, którą posługują się z lewa i prawa.

 • wiedziałem

  pogięło Cię... kto tu się lansuje. Najlepiej dla Ciebie to nic nic robić, ale dużo mówić.... idź na skałkę ...zawody żużlowe są". Możesz z Delfinem sobie pokibicować

 • Robertt

  Nie no jasne. Rozdam parę worków z węglem, porobimy sobie zdjęcia, trzeba zbić polityczny kapitał przecież. Czysty spontan. Co do delfina to możesz z nim iść nawet do łóżka. Daruj sobie takie riposty godne namolnego żula. Głosowałem akurat na Begera co nie oznacza, że bez warunkowo akceptuje wszystkie jego akcje.

 • Olek

  Ludzie, litości to są ludzie od begera winni obecnego marazmu

 • Mieszkam tu

  Zatruwajcie środowisko dalej, tu nic nie robi się by jakość powietrza była lepsza, wstyd i brak słów

 • The ring

  Jedyne ugrupowanie któremu warto zaufać w przeciwieństwie do razem wykarczowanych i pseudoslazakow

 • Ola

  Stowarzyszenie prezydenta i jego niemej na sesji żony. Żenada

12

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również