Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Straż Miejska zatrzymała 63-latka, który prowadził pod wpływem alkoholu

 • Dodano: 2019-09-19 09:30

W miniony weekend w ręce stróżów prawa wpadł 63-letni nietrzeźwy kierujący.

Mężczyzna zatrzymany został dzięki czujności strażnika miejskiego miejscowej komendy. Amator jazdy na tzw. „podwójnym gazie” miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz mężczyźnie grozi utrata prawa jazdy i do 2 lat więzienia.

O jego dalszym losie zadecyduje sąd

W sobotę wieczorem, dyżurny miejscowej komendy Policji odebrał zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym ujętym przez funkcjonariusza świętochłowickiej Straży Miejskiej. Podczas kierowania ruchem w rejonie skrzyżowania z ulicą Wiosenną, podjechał do niego kierujący Volkswagenem. Mężczyzna ten nie reagował na dawane przez strażnika sygnały dotyczące objazdu, czym wzbudził jego zainteresowanie. Był wyraźnie zmęczony i zdezorientowany. Strażnik miejski wyczuł od mężczyzny woń alkoholu, dlatego uniemożliwił mu dalszą jazdę. Następnie zawiadomił Policję. 63-letni mieszkaniec Świętochłowic jak się później okazało miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu, dzięki strażnikowi miejskiemu, którego czujność zasługuje na uznanie. Świętochłowiczanin usłyszał już zarzut,. Teraz odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi wysoka grzywna, orzeczenie zakazu kierowania pojazdami, a nawet kara 2 lat więzienia.

Zobacz także

Komentarze (52)    dodaj komentarz »

 • Obsessed

  [O_o] O_o [O_o] [O_o] [o_O] O_o [O_o] [O_o] o_O[O_o] [O_o] O_o [O_o] [O_o] [O_o] [O_o] [O_o] o_O [O_O]

 • Jasnowidz

  Adam. T to ten co przyprowadził na spotkanie wyborcze w Chorzowie skazanych za korupcję strażników miejskich z Katowic. No to się wyjaśniło sporo. Też mnie fałszywie oskarżył ale są jeszcze po za sądowe umowy i to co mi obiecano, za przyjęcie wyroku, zostało w 100% zrealizowane. T out, D out, teraz mam jeszcze lepsze propozycje zmian na stole.

 • Castro

  Fidel - bredzisz

 • Kazimierz Wielki

  Wolny kraj, skoro prezydent miasta może to ja chyba tym bardziej.

 • [O_o]

  Swoją drogą program wyborczy przyjezdnych to plagiat, oryginał pisałem ja, Dubiel i Kamiński, pech chce, że oryginał mam u siebie.

 • Łukasz

  Ty czyli kto?

 • [O_o]

  Jo [O_o]

 • Adaś

  Nie karmcie Robertta komentarzami..nie wyszło miernocie pewnie w wyborach pogonili go i wylewa frustracje na cały świat..nawet przy rozdawaniu ulotek się nie sprawdził i złościł ludzi co sam pisze..wiec dajcie mu tu poszaleć i się wykazać bo gdzie indziej nie potrafi..żal takich ludzi..tylko żal..

 • skucha

  Adam T. już PSL próbował tej techniki, wróć K'15 to prezio za mną chodził i w klapie teraz ma zieloną koniczynę, tak jak jeden skazany radny z Świętochłowic.

 • [O_o]

  Robert to drugie imię prezia i tu pech, to nie ten sam komentator co obsessed [O_o] jaka piękna Adaś skucha.

 • Robertt

  Wszystkim tutaj, którzy w amoku bronią instytucje S R A C Z Y miejskiej albo bardzo dobrze płacą za zalewane na forum komentarzami, albo są z rodzin członków tej zacnej formacji, albo są idiotami. Jestem wściekły na Begera, że jeszcze nie rozgromił tego odłamu UM, który za cel główny ma gnębienie normalnych mieszkańców. Oczywiście, fajnie że czasami zatrzymają pijanego ķierowce, no Wow! Super, oklaski na stojąco. Ale gdy ktoś męczy pasem kogoś w ciemnej bramie, albo jak grupka kibiców rozwala przystanki, albo gdy odbywają się głośne imprezy lub, gdy po prostu jest strasznie!! to nie ma co ich szukać. Sam kiedyś widziałem jak na wezwanie podjechali do awantury na przystanku, podeszli, popatrzyli z daleka, nie wyciągając nosa z auta że to takie karki, zawrócili po cichutku i papa. Co do pijanych kierowców lub podobnych sytuacji jest coś takiego jak zatrzymanie obywatelskie. Sam stosowalem, wystarczy innych przekonać. Zachęcam. Zróbcie coś sami. Nieudacznicy nie są wam potrzebni.

 • Galimatias

  Robertt - Ty to pewnie i sam siebie urodziłeś :)

 • tutejszy

  W tym sęk że to te "ciamajdy" ze straży miejskiej w tym roku złapały gamonia który demolował przystanek, więc Twój argument ... wybacz ale jest debilny. Drugi tak samo , piszesz podeszli, popatrzyli i nie wyciągając nosa z auta - więc jak podeszli autem czy podjechali pieszo i gdzie mieli te nosy? Jak piszesz że podeszli to byli a jak byli to coś musieli zrobić, tylko proszę nie pisz że to było w nocy- oni w nocy nie pracują :)

 • Adam

  Robertt napisz coś jeszcze bo pokazuje twój wpis synowi ku przestrodze że jak będzie mało ambitny to też zostanie takim rozżalonym sfrustrowanym człowiekiem którego jedynym sensem będzie pisanie złośliwych niedorzecznych komentarzy na necie

 • Robertt

  Nie wiem co tam pokazujesz synowi, co mnie to obchodzi, może będzie bardziej ambitny, ale nie przez twoje poglądy, daj Boże, i zrozumi na czym polega czytanie ze zrozumieniem. Moim wpisem wyraziłem tylko opinię, jak bardzo bez sensu jest służba straży miejskiej. Możesz się nie zgadzać, twoja sprawa, możesz nie wierzyć, spoko, ale nie pokazuj synkowi twojej frustracji na inne poglądy, na to jak bez żadnego przykładu można wszystkich o innych poglądach obrazić. Moze masz ojca, który pracował w ORMO, moze był bardziej ambitny i był w ZOMO, a kim będzie twój syn? Takim jak ty, piszący niedorzeczne komentarze na necie?

 • strażnik

  Możesz nas nie lubić Twoje prawo nie jesteśmy od lubienia. Nie służymy tylko pracujemy , duża różnica szczególnie dla nas. I wybacz ale na Twoim tekście czytanie ze zrozumieniem powoduje obawy o Twoje pojmowanie rzeczywistości i jej przedstawianie. I kolejny błąd w ORMO się służyło nie pracowało a ZOMO to było naprawdę co innego i ciesz się że nie żyjesz w czasach kiedy oni byli na ulicach, bo gdybyś ich spotkał i powiedział to co piszesz to myślę że p[...]łbyś się już przed ich odpowiedzią.

 • Pas

  Jak widziałeś takie cis to trzeba było zgłosić że tak zrobili..ale to chyba twoje chore urojenia, po twoim wpisie można sadzić za sam jesteś nieudacznikiem i pewnie cię musieli ukarać za picie że tak nagryzmolileś złośliwych głupot , całe szczęście że w przeciwieństwie do ciebie mieszkają tu myślący ludzie i głos takiego jak ty się nie liczy..ale możesz dalej pisać co ci ślina na język przyniesie tylko przez to nie będziesz ani mądrzejszy ani nie staniesz się kimś innym..zawsze będziesz ......pozdrawiam

 • Robertt

  Masz problem z czytaniem ze zrozumieniem więc nie pouczaj tylko dlatego że się nie zgadzasz. Bez tego nie nazywaj się myślącym człowiekiem. Dobre sobie, napisałem, że byłem świadkiem interwencji już przez kogoś zgłoszonej.... ech po co odpisywać takim wypartym płaskoziemcom...

 • Adam

  Ludzie po co komentujcie wpisy tego Robertt które są na poziomie rynsztoka..to widać po wpisach biedny zakompleksiony nic nie warty mały człowieczek który pewnie dostał mandat za parkowanie lub picie jabola (stawiam na to picie) i teraz próbuje zainteresować swoimi chorymi urojeniami innych..najlepiej poprostu go o...ć i tyle..niech dalej żyje w swoim świecie jak mu jest w nim dobrze..

 • Komendant SM

  Ważniejsze działania Straży Miejskiej publikujemy na bieżąco na szej facebook-owej stronie - " straż miejska w Świętochłowicach"- zapraszam do "śledzenia"

123

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.