Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Struktury PO w Świętochłowicach rozwiązane – odbudową zajmie się Bartosz Karcz

 • Dodano: 2020-02-14 11:00

Zarząd śląskiej Platformy Obywatelskiej podjął decyzję o rozwiązaniu swoich lokalnych struktur w Świętochłowicach. Teraz ma nastąpić reorganizacja, a odbudową silnej pozycji tej partii w mieście ma zająć się Bartosz Karcz, obecnie radny, a wcześniej wiceprezydent za kadencji Dawida Kostempskiego.

W Świętochłowicach struktury PO nie mają szczęścia do swoich liderów. Ostatnio przewodniczący lokalnego koła tej partii, Rafał Ł. wraz z małżonką zostali skazani za podrobienie podpisu na deklaracji członkowskiej. Z kolei przewodniczący lokalnej PO od 2010 roku Dawid Kostempski został z partii wyrzucony tuż przed wyborami parlamentarnymi 2019 roku – wtedy były prezydent miasta ubiegał się o mandat wbrew paktowi senatorskiemu opozycji, ponadto nazwał swój komitet wyborczy w sposób, który mógł wprowadzić wyborców w błąd. Na domiar złego Dawid Kostempski stracił niedawno mandat radnego, ponieważ nie był de facto mieszkańcem Świętochłowic.

Teraz lokalne struktury ma odbudować Bartosz Karcz, radny, a wcześniej wiceprezydent miasta, przewodniczący Stowarzyszenia Razem dla Świętochłowic.

Zobacz także

Komentarze (69)    dodaj komentarz »

 • FAELIX42

  BARTEK BĘDZIESZ SIEDZIAŁ TAK JAK DELFIN TAM WASZE MIEJSCE NIEUDACZNICY DOŚĆ OKRADANIA NASZEGO MIASTA

 • Pan Wojtek

  Pan bartosz powinien po serii kompromitacji , czym predzej opuscic nasze miasto... alkohol panu nie sluzy , dodaje odwagi ale tylko na chwile.

 • Wyborca

  Karcz narzuca się mieszkańcom , zaczepił mnie na przystanku wyraźnie poczułam woń alkoholu , na hasło nie jestem zainteresowana zaczął mnie strofować że nie interesuje sie co sie dzieje w mieście !?! Szok co to za element , po prostu cham.

 • Asia27

  NIE DOŚĆ ZE BRZYDAL I PIJAK , I ZLODZIEJ BO KAZDY PIJAK TO ZLODZIEJ.... Fujjjjj wyglada jak KRASNAL CHAŁABAŁA bleeeeeee

 • Tatuś

  Kostempski i Karcz WON ZE ŚWION ...

 • Somsiady

  Szlachta spod lasa

 • Marika i Barbi

  Straszny brzydal tak jak ten delfin kostepski DWA BRZYDALE Fuuuuuuuuuu

 • Kasia

  PRECZ Z TYM TŁUSTYM KRASNALEM - TO PACHOŁEK SEPLENIĄCEGO DELFINA

 • hanus

  Ja tam widzę kogoś innego na to stanowisko. A ten wygląda mi na nie za bardzo uczciwego. Nie chcę powtarzać pogłosek ale pomylili się stawiając na to stanowisko.

 • SylwiaH

  BARTEK PEDALE BĘDZIESZ SIEDZIAŁ TAK JAK ŁYSY DELFIN

 • Tomek

  To dobra wiadomość dla naszej politycznej sceny w świętochłowicach.

 • Taka prawda

  Jedyne co możecie zrobić z Dudą to sobie na nich pograć oszołomy i to jeżeli posiadacie takie umiejętności. PO to dno i tylko ktoś kto ma coś z łokciem wierzy że jest inaczej.

 • Jolka 99

  Ty masz pewnie coś z głową idioto

 • Taka prawda

  Zajmij się garami Jolka bo chyba nawet w tym temacie jesteś cienka, więc pora przynajmniej nauczyć się gotować tyle chyba twój rozumek ogarnie.

 • Gosc

  Introwertyk bojacy sie ludzi. Sukces w polityce murowany!!

 • Ole

  Duda to się nie uda!A panu Karczowi powodzenia w oczyszczeniu podawidkowego zamętu

 • mieszkaniec

  Inicjatorki referendum niech tylko zrobią wydruk komentarzy, przekażą do sądu i sprawa wygrana, jeszcze wymiar sprawiedliwości zainteresuje się obecną ekipą, tyle bzdur w rok narobić to trzeba umieć, tylko ta ekipa była zdolna do takiego blamażu w rok. W dyskusjach jest wiele wątków do zbadania przez wymiar sprawiedliwości.

 • Pozdrawiam

  Panie Bartoszu szanuję Pana jako osobę ale za ugrupowania polityczne nie koniecznie.Nie wiem na ile to przypadku a na ile nie ale za czasów PO nie dość że nie dostałem nic po za ceną paliwa za ok 6zl to jeszcze w czasach po byłem zmuszony zakończyć DG i to w mieście rządzonym przez po od którego wynajmowałem lokal i na uzasadnienie prośby nie obniżono mi na czas remontu czynszu nawet o 1zl a dla przykładu wcześniejszy włodarz nie polityczny obniżył, można?Po zakończeniu DG nałożyło się to w czasie u schyłku końca po i wygranej PiS i tym czasie znalazłem pracę której bym się nie spodziewał wiem że to nie ma nic wspólnego z PiS ale jakby nie patrzeć złożyło się to tak a nie inaczej.Będąc ojcem dwójki dzieci pobieram 1000zl które doceniam ale nie popieram ale czy obwiniać za wysokie koszty życia PiS i czy jeśli teraz rządziło by po było by taniej?Nie wydaję mi się.Ośmieszają, oceniają i osadzają pis,a po jest/było lepsze?Na samą myśl o Elżbiecie Bieńkowskiej zbiera mi się na wymioty.Reasumując chcąc nie chcąc MI się lepiej żyje za PiS niż za czasów po a nie jestem radykalnym wyznawca PiS w ogóle jie nie jestem polityczny.PO miało swoje 5min i je nie wykorzystało za PO stoją mali i średni przedsiębiorcy jedni bardziej inni mniej uczciwi a za PiS cały kk który niestety manipuluje ograniczonym narodem plus społeczeństwo z marginesu dzięki socjalowi..

 • Greg

  Powodzenia. W PO nadzieja na koniec pisowskiej nocy!.

 • Centum

  Jak dziś Dudę oglądałem to mi się podnosiło.

1234

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.