Wiadomości z Świętochłowic

Struktury PO w Świętochłowicach rozwiązane – odbudową zajmie się Bartosz Karcz

 • Dodano: 2020-02-14 11:00

Zarząd śląskiej Platformy Obywatelskiej podjął decyzję o rozwiązaniu swoich lokalnych struktur w Świętochłowicach. Teraz ma nastąpić reorganizacja, a odbudową silnej pozycji tej partii w mieście ma zająć się Bartosz Karcz, obecnie radny, a wcześniej wiceprezydent za kadencji Dawida Kostempskiego.

W Świętochłowicach struktury PO nie mają szczęścia do swoich liderów. Ostatnio przewodniczący lokalnego koła tej partii, Rafał Ł. wraz z małżonką zostali skazani za podrobienie podpisu na deklaracji członkowskiej. Z kolei przewodniczący lokalnej PO od 2010 roku Dawid Kostempski został z partii wyrzucony tuż przed wyborami parlamentarnymi 2019 roku – wtedy były prezydent miasta ubiegał się o mandat wbrew paktowi senatorskiemu opozycji, ponadto nazwał swój komitet wyborczy w sposób, który mógł wprowadzić wyborców w błąd. Na domiar złego Dawid Kostempski stracił niedawno mandat radnego, ponieważ nie był de facto mieszkańcem Świętochłowic.

Teraz lokalne struktury ma odbudować Bartosz Karcz, radny, a wcześniej wiceprezydent miasta, przewodniczący Stowarzyszenia Razem dla Świętochłowic.

Komentarze (71)    dodaj »

 • FAELIX42

  BARTEK BĘDZIESZ SIEDZIAŁ TAK JAK DELFIN TAM WASZE MIEJSCE NIEUDACZNICY DOŚĆ OKRADANIA NASZEGO MIASTA

 • Pamietamy

  "Bartoszowi K. przedstawiono łącznie 11 zarzutów, m.in. zarzut nadużycia uprawnień i wywierania bezprawnego wpływu na działaczy lokalnych mediów (w tym przez kierowanie gróźb oraz stosowanie mobbingu w urzędzie miejskim), jak również zarzuty o przestępstwa przeciwko wyborom do Rady Miejskiej, występki związane z fikcyjnym zatrudnieniem asystentek w urzędzie miejskim i przywłaszczeniem służbowych sprzętów elektronicznych. Jest również podejrzany o przyznanie trzem najbliższym współpracownikom bezpodstawnych premii uznaniowych i dodatków służbowych w łącznej wysokości ponad 1, 1 mln zł – w tym swojemu zastępcy w wysokości 880 tys. zł" - podała w komunikacie Prokuratura Okręgowa w Gliwicach.

 • Pan Wojtek

  Pan bartosz powinien po serii kompromitacji , czym predzej opuscic nasze miasto... alkohol panu nie sluzy , dodaje odwagi ale tylko na chwile.

 • Wyborca

  Karcz narzuca się mieszkańcom , zaczepił mnie na przystanku wyraźnie poczułam woń alkoholu , na hasło nie jestem zainteresowana zaczął mnie strofować że nie interesuje sie co sie dzieje w mieście !?! Szok co to za element , po prostu cham.

 • Asia27

  NIE DOŚĆ ZE BRZYDAL I PIJAK , I ZLODZIEJ BO KAZDY PIJAK TO ZLODZIEJ.... Fujjjjj wyglada jak KRASNAL CHAŁABAŁA bleeeeeee

 • Tatuś

  Kostempski i Karcz WON ZE ŚWION ...

 • Somsiady

  Szlachta spod lasa

 • Marika i Barbi

  Straszny brzydal tak jak ten delfin kostepski DWA BRZYDALE Fuuuuuuuuuu

 • Kasia

  PRECZ Z TYM TŁUSTYM KRASNALEM - TO PACHOŁEK SEPLENIĄCEGO DELFINA

 • hanus

  Ja tam widzę kogoś innego na to stanowisko. A ten wygląda mi na nie za bardzo uczciwego. Nie chcę powtarzać pogłosek ale pomylili się stawiając na to stanowisko.

 • SylwiaH

  BARTEK PEDALE BĘDZIESZ SIEDZIAŁ TAK JAK ŁYSY DELFIN

 • Tomek

  To dobra wiadomość dla naszej politycznej sceny w świętochłowicach.

 • Taka prawda

  Jedyne co możecie zrobić z Dudą to sobie na nich pograć oszołomy i to jeżeli posiadacie takie umiejętności. PO to dno i tylko ktoś kto ma coś z łokciem wierzy że jest inaczej.

 • Jolka 99

  Ty masz pewnie coś z głową idioto

 • Taka prawda

  Zajmij się garami Jolka bo chyba nawet w tym temacie jesteś cienka, więc pora przynajmniej nauczyć się gotować tyle chyba twój rozumek ogarnie.

 • Gosc

  Introwertyk bojacy sie ludzi. Sukces w polityce murowany!!

 • Lubix

  Karcz snuje się po mieście i wyłudza podpisy , podchodząc do mnie odór alkoholu prawie mnie przewrócił. Kostempski stał obok prawdopodobnie piją na odwagę bo wstyd przed ludźmi pokazać się na ulicy. Strasznie wredne typy ... alkoholowe omamy mają.

 • Ole

  Duda to się nie uda!A panu Karczowi powodzenia w oczyszczeniu podawidkowego zamętu

 • mieszkaniec

  Inicjatorki referendum niech tylko zrobią wydruk komentarzy, przekażą do sądu i sprawa wygrana, jeszcze wymiar sprawiedliwości zainteresuje się obecną ekipą, tyle bzdur w rok narobić to trzeba umieć, tylko ta ekipa była zdolna do takiego blamażu w rok. W dyskusjach jest wiele wątków do zbadania przez wymiar sprawiedliwości.

 • Pozdrawiam

  Panie Bartoszu szanuję Pana jako osobę ale za ugrupowania polityczne nie koniecznie.Nie wiem na ile to przypadku a na ile nie ale za czasów PO nie dość że nie dostałem nic po za ceną paliwa za ok 6zl to jeszcze w czasach po byłem zmuszony zakończyć DG i to w mieście rządzonym przez po od którego wynajmowałem lokal i na uzasadnienie prośby nie obniżono mi na czas remontu czynszu nawet o 1zl a dla przykładu wcześniejszy włodarz nie polityczny obniżył, można?Po zakończeniu DG nałożyło się to w czasie u schyłku końca po i wygranej PiS i tym czasie znalazłem pracę której bym się nie spodziewał wiem że to nie ma nic wspólnego z PiS ale jakby nie patrzeć złożyło się to tak a nie inaczej.Będąc ojcem dwójki dzieci pobieram 1000zl które doceniam ale nie popieram ale czy obwiniać za wysokie koszty życia PiS i czy jeśli teraz rządziło by po było by taniej?Nie wydaję mi się.Ośmieszają, oceniają i osadzają pis,a po jest/było lepsze?Na samą myśl o Elżbiecie Bieńkowskiej zbiera mi się na wymioty.Reasumując chcąc nie chcąc MI się lepiej żyje za PiS niż za czasów po a nie jestem radykalnym wyznawca PiS w ogóle jie nie jestem polityczny.PO miało swoje 5min i je nie wykorzystało za PO stoją mali i średni przedsiębiorcy jedni bardziej inni mniej uczciwi a za PiS cały kk który niestety manipuluje ograniczonym narodem plus społeczeństwo z marginesu dzięki socjalowi..

1234

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również