Wiadomości z Świętochłowic

Stypendia dla świętochłowickich uczniów i studentów

  • Dodano: 2020-11-30 08:15, aktualizacja: 2020-11-30 08:43

W minionym tygodniu Prezydent Daniel Beger wręczył 54 stypendia dla dzieci i młodzieży. Ze względu na panującą sytuację epidemiczną spotkania w tym roku odbyły się w zmienionej formie.

Z uwagi na trwającą w kraju pandemię COVID-19 tegoroczne wręczanie wyróżnień dla najzdolniejszych uczniów i studentów odbyło się w sposób odmienny niż w poprzednich latach. Były to spotkania z podziałem na grupy w poszczególnych szkołach oraz w Urzędzie Miejskim z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.

W dniach od 23 do 26 listopada br. Prezydent Miasta Świętochłowice Pan Daniel Beger wraz z I Zastępcą Panem Sławomirem Pośpiechem odwiedzili świętochłowickie placówki oświatowe, aby wręczyć listy gratulacyjne i upominki wyróżnionym uczniom. W odniesieniu do studentów Prezydent Miasta osobiście wręczył wyróżnienia w siedzibie tut. Urzędu.

Tegoroczni laureaci Stypendium Prezydenta Miasta oraz wyróżnieni do Nagrody Prezydenta zostali rekomendowani przez komisje powołane stosownymi zarządzeniami. Komisja na podstawie sformułowanych zasad oceniała wnioski złożone z uwzględnieniem kryteriów takich jak: średnia ocen, znaczące osiągnięcia i sukcesy oraz publikacje prac własnych.

W roku 2020 r. Prezydent Miasta Świętochłowice przyznał 54 stypendia, tj.:

  • 42 uczniom/absolwentom szkół podstawowych,
  • 8 uczniom szkół ponadpodstawowych
  • 4 studentom.

Ponadto przyznano uczniowi szkoły podstawowej indywidualną nagrodę Prezydenta Miasta
w dziedzinie sportu.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na polu naukowym.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również