Wiadomości z Świętochłowic

Sukces zbiórki: Na Uroczysku pojawią się budki lęgowe dla ptaków i wiewiórek

 • Dodano: 2021-03-17 10:30

Inicjatywa mieszkańców spotkała się z zainteresowaniem świętochłowiczan. Na Uroczysku w Świętochłowicach pojawią się nie tylko budki lęgowe dla ptaków, ale także dla wiewiórek.


Kilka dni temu na łamach portalu informowaliśmy o inicjatywie mieszkańców Świętochłowic, którzy postanowili zorganizować zbiórkę i kupić budki lęgowe dla ptaków. 

- Na terenie Uroczyska od lat dokarmiamy ptaki karmą wysokojakościową, słonecznikiem, orzeszkami, kolbami, a także słoninką. Uroczyskowa stołóweczka zapewnia świeży pokarm od listopada do końca marca w zależności od pogody i temperatury. Cieszy się dużym zainteresowaniem wśród ptaków zimujących w naszym mieście. Ponieważ otrzymaliśmy zgodę na zamontowanie budek lęgowych prosimy Państwa o pomoc – wskazują inicjatorzy zbiórki. 

Sukces zbiórki na zakup budek lęgowych dla ptaków

Rozpoczynając zbiórkę zaznaczyli, że jeżeli będzie ona miała pozytywny odzew, to rozszerzą akcję o kolejne tereny zielone w naszym mieście. Okazuje się, że bardzo szybko nie tylko zebrano wystarczającą kwotę, ale suma przekroczyła zakładany pułap 500 zł.

- Kwota naszej zrzutki przekroczyła zakładany cel 500 zł. Ponieważ obiecaliśmy poszerzyć inicjatywę o kolejne tereny zielone, zwiększyliśmy kwotę zrzutki do 1200 zł – poinformowali 15 marca inicjatorzy przedsięwzięcia.

Zaznaczyli także, że pierwsze budki dla ptaków zostały już zamówione i niebawem zostaną zamontowane na świętochłowickim Uroczysku. To jednak nie koniec akcji, bowiem zapowiedziano też, że zostaną zakupione również budki lęgowe dla wiewiórek.

- Ponieważ darczyńcy poprosili też o zakup budek lęgowych dla wiewiórek, przychyliliśmy się do ich prośby i one również zostały zamówione. Każdy dowód poniesionego kosztu za zakup budek będzie udostępniony na naszej stronie – podkreślają organizatorzy akcji.

Należy dodać, że podobne przedsięwzięcie prowadziły Katowice. Miasto zakupiło 100 budek lęgowych dla ptaków, które przygotowali stolarze ze Stowarzyszenia SPES.


 SPES prowadzi działalność na rzecz osób niepełnosprawnych intelektualnie oraz osób, które z powodu poważnej choroby, podeszłego wieku, pozbawienia środków do życia czy innych krytycznych wydarzeń, znalazły się w szczególnie trudnej sytuacji życiowej.

Komentarze (13)    dodaj »

 • Mirek W

  Zrzutka pokazała, że mieszkańcy mają serce dla otaczającej przyrodzie. Teraz tylko wystarczy uruchomić oczyszczenie terenu np z opon, butelek, innych śmieci. Sądy kierują ukaranych na prace społeczne lub jakaś akcja. Nawet się uda w reżimie covid :)

 • Tyle

  Przyroda to cząstka nas samych bez niej zginiemy i my jako gatunek Brawo Wy

 • Adam

  Ja tam wole mieszkania i miejsca pracy niż niezliczoną ilość drzew. Każdy by chciał piękne drogi, ale drzewa tych pieniędzy na drogi czy inne sprawy nie wytworzą.

 • Ogólnie

  Można to pogodzic - mieszkania budować po walących się familokach, a zakłady pracy nie muszą być budowane w miejscach parków, lasów. Dziwne, że ludzie chcą mieć widok na przyrodę, a nie płytę z betonu, która zasłania świat. Jesteś wyjątkiem, więc znajdziesz sobie takie nieprzyjazne większości, a Tobie przyjazne miejsce na pracę i mieszkanie.

 • Mieszkaniec

  Mieszkania owszem ale nie kosztem wycinki drzew w Świętochłowicach jest mnóstwo terenów gdzie dewelopera może budować i kupować ale w twoim myśleniu kasiora w kopercie niezla jest w rękach zainteresowanych

 • Wspolczucie

  Głupia taki od urodzenia czy z czasem tak ci się zrobiło ?

 • mieszkaniec

  budki powiesili a drzewa wytną hahaha

 • Raf79

  Zatem mieszkańcy no i obecna władza powinni robić wszystko, aby chronić te nieliczne zakątki przyrody. W mieście było dużo zakładów i tam miejsce na wtórne życie czyli inwestycje, osiedla.

 • Mieszkaniec

  Władza na to ślepa i głucha jest

 • Dzięcioł

  Jeszcze nie powiesili jakby co proszę o śledzenie Uroczysko A nie siac niesprawdzonych plotek

 • Ekolog

  Inicjatywa na medal. Mądrzy i dobrze ludzie zawsze będą troszczyć się przyrodę, chcą z nią żyć w zgodzie. Więcej tego typu akcji, bo wycinka drzew i sprzedaż terenów zielonych akurat w Sw-ch na wiele lat powinna być wstrzymana.

 • Mieszkaniec

  Tylko ludzie o wielkim sercu napiszą taki komentarz

 • Mieszkaniec

  W dobie znikajacych drzew w Świętochłowicach to piękna inicjatywa gratulacje dla pomyslodawcy i tych którzy w tak trudnym czasie pomyśleli o naszych Braciach Mniejszych

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również