Wiadomości z Świętochłowic

Świadczenie za zapewnienie zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy

  • Dodano: 2022-05-30 09:00

Świadczenia wypłacane są z dołu, czyli za faktyczny okres zapewnienia zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy przebywającym na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, w związku z działaniami wojennymi prowadzonymi na terytorium Ukrainy. Świadczenie przyznane może być nie dłużej niż za okres 120 dni od dnia przybycia obywatela Ukrainy na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

W karcie osoby przyjętej do zakwaterowania obowiązkowo należy podać numer PESEL tej osoby.

Kto może wystąpić z wnioskiem/zainicjować sprawę?

Każdy podmiot, w szczególności osoba fizyczna prowadząca gospodarstwo domowe, który zapewni, na własny koszt, zakwaterowanie i wyżywienie obywatelom Ukrainy, którzy przybyli na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej z terytorium Ukrainy w związku z działaniami wojennymi prowadzonymi na terytorium tego państwa, oraz obywatelom Ukrainy posiadającym Kartę Polaka, którzy wraz z najbliższą rodziną z powodu tych działań wojennych przybyli na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Termin i sposób załatwienia sprawy

Wnioski będzie można składać:

  • elektronicznie przez e-puap – podpisane za pomocą kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub uwierzytelnione z wykorzystaniem profilu zaufanego
  • tradycyjnie (papierowo)

Gdzie:

  • w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej w Świętochłowicach przy ul. Katowickiej 35 w poniedziałek od godziny 7:00 do 17:00 oraz od wtorku do piątku w godzinach od 7:00 do 15:00,
  • do skrzynek podawczych umieszczonych na drzwiach budynku Ośrodka Pomocy Społecznej w Świętochłowicach przy ul. Stanisława Wallisa 4 oraz na drzwiach budynku Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Bytomskiej 8 (przed wrzuceniem wniosku do specjalnej urny należy włożyć go do koperty).

Formularz wniosku można pobrać przy ul. Katowickiej 35.

Wniosek rozpatrywany jest w terminie miesiąca od dnia jego złożenia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również