Wiadomości z Świętochłowic

Świadkowie Jehowy w Świętochłowicach wznawiają publiczną działalność

 • Dodano: 2022-06-28 14:00

Świadkowie Jehowy w czerwcu wznowili publiczną działalność. Na ulicach Świętochłowic znów można zobaczyć przedstawicieli zgromadzenia przy wózkach z bezpłatnymi publikacjami.

Świadkowie Jehowy powracają do publicznej formy działalności

Ta chrześcijańska organizacja powraca do publicznej formy działalności po raz pierwszy od marca 2020 roku, kiedy to w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo lokalnych społeczności zawieszono wszystkie osobiste formy kontaktu i zamieniono je na zdalne formy. Oprócz tego lokalni przedstawiciele tego wyznania wznawiają bezpłatne, indywidualne kursy biblijne oraz odwiedziny u osób, które zaprosiły ich do swoich domów. 

- Minęło ponad dwa lata, od momentu gdy kierując się względami bezpieczeństwa, zawiesiliśmy wszelkie formy działalności publicznej.  Chociaż rozumiemy, że pandemia jeszcze całkowicie się nie skończyła, wykorzystujemy dostępne możliwości. Wchodzimy w etap uczenia się życia w nowych okolicznościach – mówi Piotr Jarząbek, lokalny rzecznik Świadków Jehowy. - Z prawdziwą radością wracamy do publicznej działalności przy wózkach z literaturą. Jesteśmy jednak świadomi zagrożeń, które wciąż istnieją, dlatego w tej chwili nie wznawiamy jeszcze działalności od domu do domu.

Dostępność dla przechodniów jest częścią publicznej działalności Świadków Jehowy w Polsce od prawie 10 lat, bo od 2013 roku. Chociaż ta forma działalności pojawiła się najpierw w dużych metropoliach, to szybko przeniosła się także do mniejszych miejscowości. Świadków Jehowy można spotkać na lokalnych dworcach kolejowych i autobusowych, placach i głównych ulicach miast i miasteczek.

Komentarze (14)    dodaj »

 • Gosia

  A najgorsze jest to ,jak świeży narybek stoi na ulicy ,a starszyzna chleje pieski,wino,drogie alkohole,samochody bierze w lizingu ,żeby skarbówka się nie czepiała.

 • Tadek

  Nikt ich nie lubi ale jak trzeba znaleźć dobrą ekipę do remontu mieszkania to wszyscy którzy są w temacie chcą tylko ŚJ. Bo są rzetelni, słowni, uczciwi i na robotę przychodzą trzeźwi i trzeźwi wychodzą.

 • Władek

  Pierwsze słyszę, że te nieroby pracują

 • Szatan

  Kolejni sekciarze, brakuje jeszcze Buddy

 • Alicja Maj

  Lepsza sekta to DELFINARIUM, tam to dopiero sa wyznawcy WIELEBNEGO DELFINA LYSEGO hahaha haha :,) Pzdr

 • Hammer369

  Hahahaha święte słowa stowarzyszenia , partie , sekty a potem kajdanki i płacz w telewizji że on nie kradł tylko matka ...

 • hmmm

  @Alicja Maj gorsi od zwolenników są du*włazy Begera, które o Kostempskim piszą pod KAŻDYM artykułem.

 • AGD

  DELFIN to ty czy BARBI hahahahah ;)

 • voytek81

  Powiem szczerze i całkowicie odpowiedzialnie - SEKTA, nie wiele różni się od sekty rzymsko-katolickiej, podwójne standardy "pobożnego życia", wiem co piszę, znałem, i znam ludzi wyznających tą "wiarę" ....

 • mieszkaniec

  ciekawe czy płacą placowe i mają zgodę od miasta na rozkładanie swoich stoisk?

 • hmmm

  To naprawdę wiadomość warta dodania jej w wiadomościach. xD O szabacie też napiszecie?

 • Jehowy

  Domokrążcy z apokalipsy

 • Ika

  Naprawdę myślicie że są domokrążca mi.?Czy razie nazwalibyscie tak Jezusa,apostołów i innych uczniów Jezusa którzy tak samo głosili jak SW.Jehowy dzisiaj.A dlaczego oni głoszą ?No bo Jezus dał swym uczniom takie polecenie.A czy wWy tutaj którzy są wierzący stosujecie się do tego nakazu?Cały czas mówicie że kochacie Jezusa ,to co z głoszeniem u Was?Chciałabym żeby ktoś z Was przyszedł do mnie mi głosić.Czekam niecierpliwie.

 • St.50

  Kazda forma gloszenia ewangeli jest dobra

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również