Wiadomości z Świętochłowic

Święto Pracowników Służby Cywilnej za nami. Uroczyste spotkanie w Świętochłowicach

  • Dodano: 2024-02-16 12:45

Wczoraj w Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach odbyło się uroczyste spotkanie z okazji święta Pracowników Służby Cywilnej. Przy okazji spotkania Komendant insp. Jacek Nowak wraz z dyrektorem muzeum dr Andrzejem Drogoniem złożyli kwiaty pod obeliskiem ku pamięci Funkcjonariuszom Powiatowej Komendy Policji Województwa Śląskiego w Świętochłowicach, ofiarom Zbrodni Katyńskiej 1940 roku.

Złożyli kwiaty pod obeliskiem w Świętochłowicach

"Policję tworzą ludzie..." nie tylko w mundurach, to również pracownicy służby cywilnej, którzy stanowią nieodłączną część struktury policyjnej. Ich wkład w funkcjonowanie służby nie może być przeceniony, ponieważ to właśnie dzięki nim policja może sprawnie działać i skutecznie realizować swoje zadania. Pracownicy cywilni stanowią szeroką gamę specjalistów, którzy wspierają funkcjonariuszy policji w różnych obszarach działalności. Często działają w cieniu, jednak ich wkład jest nieoceniony dla funkcjonowania służby. Ich praca umożliwia policji skupienie się na kluczowych zadaniach, zapewniając sprawne funkcjonowanie struktury policyjnej.

W sobotę 17 lutego wypada święto pracowników służby cywilnej. Z tej okazji wczoraj w Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach zostało zorganizowane uroczyste spotkanie połączone ze zwiedzaniem muzeum. Przed rozpoczęciem świętowania Komendant Miejski Policji w Świętochłowicach insp. Jacek Nowak wraz z dyrektorem muzeum dr Andrzejem Drogoniem w asyście złożyli kwiaty pod obeliskiem ku pamięci Funkcjonariuszom Powiatowej Komendy Policji Województwa Śląskiego w Świętochłowicach, ofiarom Zbrodni Katyńskiej 1940 roku.
Później uczestnicy mięli okazję obejrzeć kilkunastominutowy film istotnej roli Wojciecha Korfantego, który w 1920 był Polskim Komisarzem Plebiscytowym na Górnym Śląsku. Na koniec w sali z popularną „baną” na zwiedzających czekał mały poczęstunek.

Komendant insp. Jacek Nowak w imieniu własnym, kadry kierowniczej oraz świętochłowickich policjantów  podziękował wszystkim pracownikom cywilnym za ich trud i poświęcenie. Podkreślił, że ich praca może być czasem niezauważana, ale jest kluczowa dla zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego. Dlatego warto wykorzystać ten dzień, aby podziękować wszystkim pracownikom cywilnym policji za ich codzienny wysiłek i oddanie, które przyczynia się do budowy lepszej społeczności dla nas wszystkich.

Święto Pracowników Służby Cywilnej za nami. Uroczyste spotkanie w Świętochłowicach / fot. KMP Świętochłowice

Komentarze (2)    dodaj »

  • TakiJeden

    Nie ma czegoś takiego, jak "powstania śląskie". Były to powstania polskie na Górnym Śląsku, bowiem to nie sami Ślązacy sobie je zorganizowali, lecz władze w Warszawie, jako reakcja na przegrany Plebiscyt i realną wizję utraty (a raczej: braku możliwości pozyskania) bogatych w surowce, górnośląskich ziem. Ślązacy byli tylko narzędziem w polskich rękach; poza tym po drugiej stronie także walczyli Ślązacy. Muzeum, nakazując wykonanie murali gloryfikujących jedynie propolskich Ślązaków i samych Polaków, wykazuje się wyjątkowym brakiem szacunku dla tych, którzy nie ulegli polskiej propagandzie z okresu plebiscytowego - czyli większości mieszkańców biorących w nim udział. To zwykła podłość!

  • gość

    mylisz się! to nie było żadne powstanie, tylko zwykła wojna, podobna do tej w donbasie. polskie wojsko "urlopowane" i przebrane w cywilne ciuchy to nadal wojsko. wyposażone przez polską armię we francuską broń. naiwnością było sądzić, że niemcy w jednym z najsłabszych swoich momentów zapomną o tym.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również