Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowiccy dzielnicowi sprawdzają bezpieczeństwo osób bezdomnych

  • Dodano: 2023-12-05 07:15, aktualizacja: 2023-12-05 07:31

Świętochłowiccy dzielnicowi każdego dnia sprawdzają miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne. Kontrolują pustostany, ogródki działkowe, piwnice, strychy, kanały ciepłownicze i okolice dworca. Mundurowi nakłaniają do skorzystania z noclegowni, czy ogrzewalni.

Pomoc osobom bezdomnym w Świętochłowicach

Zima to bez wątpienia najtrudniejszy okres dla osób niemających dachu nad głową. Częste opady deszczu i śniegu, wiatry a do tego bardzo niskie temperatury często doprowadzają do wyziębienia organizmu osób przebywających cały czas pod gołym niebem. Do zagrożenia życia przyczynia się również wypity alkohol. Dlatego dzielnicowi każdego dnia sprawdzają miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne. Kontrolują pustostany, kanały ciepłownicze, ogródki działkowe, altanki, piwnice i strychy. Często, aby się rozgrzać, bezdomni w takich właśnie miejscach rozpalają ogniska, co stanowi ogromne zagrożenie dla ich samych i ludzi mieszkających w pobliżu. Policjanci monitorują takie sytuacje i starają się nakłaniać zastane osoby do skorzystania z noclegowni.

Została uruchomiona ogrzewania w Chorzowie przy ul. Katowickiej 69 i czynna jest od godziny 18.00 do 8.00. Osoby korzystające z noclegowni mają możliwość spędzenia nocy, skorzystania z łaźni, zmiany odzieży, otrzymania środków czystości i gorącej herbaty.

Każdy może pomóc osobom bezdomnym, starszym, czy nietrzeźwym przebywającym na mrozie. Wystarczy nie być obojętnym. Zwrócić uwagę na przypadkowo spotkane osoby, które mogą stać się ofiarami niskich temperatur. Następnie zadzwonić na numer 112 bądź 986, aby przekazać informację o osobie, która potrzebuje pomocy z uwagi na możliwość wychłodzenia. Można skorzystać również z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i nanieść odpowiednie zgłoszenia, które są sprawdzane przez mundurowych. Pamiętajmy, aby reagować, gdy widzimy osobę, która potrzebuje pomocy.

Świętochłowiccy dzielnicowi sprawdzają bezpieczeństwo osób bezdomnych

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również