Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowiccy mundurowi doskonalili technikę strzelecką

  • Dodano: 2021-05-18 06:15, aktualizacja: 2021-05-18 06:31

Policjanci ze świętochłowickiej jednostki wzięli udział w treningu z wyszkolenia strzeleckiego. Codzienna służba stróżów prawa wymaga od nich umiejętności sprawnego posługiwania się bronią. Pod czujnym okiem instruktora mundurowi zrealizowali elementy strzelań statycznych i dynamicznych. Trening odbył się w nowym obiekcie Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, czyli w jednej z najnowocześniejszych policyjnych strzelnic w całym kraju.

Aby wzorowo wykonywać swoje obowiązki służbowe, policjanci ze Świętochłowic cyklicznie uczestniczą w szkoleniach i ćwiczeniach, podczas których doskonalą zarówno swoją wiedzę, jak i umiejętności strzeleckie oraz technikę i „celne oko”. Sprawnego posługiwania się bronią, wymaga od nich codzienna służba. Podczas zajęć policjanci korzystali z broni osobistej, z którą pełnią służbę każdego dnia. Mundurowi zrealizowali elementy strzelań statycznych i dynamicznych. Pod czujnym okiem instruktora wyszkolenia strzeleckiego z miejscowej komendy policjanci szlifowali swoje umiejętności w obchodzeniu się z bronią palną.

Przed strzelaniem odbyła się część teoretyczna, w trakcie której instruktor omówił między innymi zasady obowiązujące na strzelnicy. Część praktyczna treningu odzwierciedlała realne sytuacje, w których mogą się znaleźć mundurowi. Policjanci podczas ćwiczeń musieli się wykazać szybkością, opanowaniem i celnością podczas oddawania strzałów z broni krótkiej.

Dzięki możliwości wykorzystania nowoczesnego obiektu Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach trening świętochłowickich stróżów prawa odbył w krytej strzelnicy, będącej jedną z najnowocześniejszych policyjnych strzelnic w całym kraju.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również