Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowiccy mundurowi przypominają o wprowadzonych zaleceniach

 • Dodano: 2020-03-17 08:15, aktualizacja: 2020-03-17 08:26

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo świętochłowiccy policjanci przypominają mieszkańcom o stosowaniu się do zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego.

Działania te mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19

Policjanci patrolują miasto i sprawdzają miejsca, w których najczęściej grupuje się świętochłowicka młodzież. Mundurowi upominają ich i przypominają o zaleceniu pozostania w domu na czas przerwy w nauce. Pełniący służbę policjanci przestrzegają zasad bezpieczeństwa, a w razie potrzeby, na wyposażeniu radiowozu mają pakiety ochronne.

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców i w związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19 wywoływanej przez koronawirusa, świętochłowiccy policjanci podczas patrolowania miasta prewencyjnie kontrolują miejsca, w których młodzież najczęściej spędza wolny czas. Podczas kontroli takich miejsc stróże prawa, dbając o bezpieczeństwo, upominają dzieci i młodzież, która gromadzi się na terenie miasta, przypominając o zaleceniach Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego. Mundurowi zwracają się z apelem przede wszystkim do rodziców, aby dopilnowali, by ich dzieci pozostały w domach. Okres przerwy w nauce nie można traktować jako ferii, ponieważ to nie jest czas wolny, lecz czas na kwarantannę.

 

Apelujemy o wzajemne wsparcie, rozważne zachowania oraz rozsądek

Duże skupiska ludzi to środowisko sprzyjające rozprzestrzenianiu się wirusów przenoszonych drogą kropelkową. Policjanci apelują również do wszystkich mieszkańców, a w szczególności seniorów, że należy maksymalnie ograniczyć przebywanie w miejscach publicznych i poprosić bliskich o pomoc w codziennych czynnościach takich jak m.in. zakup żywności lub leków. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo oraz w celu ograniczenia zarażeń prosimy o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń, współpracę i realizowanie poleceń służb.

Jednocześnie mundurowi nie zapominają o swoim bezpieczeństwie. Na wyposażeniu każdego patrolu znajdują się środki ochrony sanitarnej, dedykowane do zadań związanych z koronawirusem.

Komentarze (17)    dodaj »

 • Gość

  Każdy zamiast pilnować swojego nosa to tylko pokazuje na innych i skarży jak dziecko...ludzie ogarnijcie się narzekacie, marudzicie...

 • Daniel

  A co ma spacer do piernika? Moze dziecko w szafie zamknac? Ludzie nie popadajcie z skrajności w skrajność.Zalecenia są unikania duzych skupisk ludzi i kontaktu z nimi ,a nie wychodzenia na spacer.Do sklepu to juz tak,a na spacernie? Absurd

 • Podpis

  Na Lipinach nie obowiązuje. Młodzieży mnóstwo do późnych godzin, policja podjeżdża, robi kółko na Biedronce i odjeżdża jakby nigdy nic, tak żeby paliwo spalić, szkoda gadać.

 • Xyz

  Można wyjść na spacer, nawet z dzieckiem, Ale unikamy skupisk ludzkich. Tam gdzie ludzi praktycznie nie ma, mozna czuć się odpowiednio bezpiecznie.Lasy, czy rozległe tereny nieużytków typu uroczysko można pospacerować. Mijając ludzi, jeśli się trafią, zachowajmy bezpieczną odległość paru metrów i będzie ok.

 • Maxx

  Jeszcze szczepionki na głupotę Nie wymyślili. A przecież Polska to chyba inteligentny kraj

 • Kkk

  Lipiny to patalogia zasypać to gnojem

 • Huuuj

  Yeaaaa

 • Gulka

  A tak wogóle, to większość rodziców do południa jest w pracy, więc kto ma pilnować tych dzieci i młodzież.

 • Dorota

  Jak mają stosować się dzieci, skoro nawet rodzice się nie stosują, do niewychodzenia ze swojich domów, i wychodzoą z dziećmi na spacer jak gdyby nigdy nic. Totalna nieodpowiedzialność. Masakra jakaś.

 • Gosc

  Odsyłam do informacji rządowych w sprawie zaleceń na czas kwarantanny. Spacer tak, jeżeli nie odbywa się w zaludnionych miejscach. Czy kiszenie się w domu jest korzystne dla samopoczucia???? Zdrowy rozsądek... Dorotko...

 • Aga

  Spacery akurat są wskazane. Należy wychodzić w towarzystwie osób, z którymi przebywa się na codzień i unikać tłumów

 • Aga

  Spacery akurat są wskazane. Należy wychodzić w towarzystwie osób, z którymi przebywa się na codzień i unikać tłumów

 • Aaa

  Lipiny ul Boczna Swiwrczyny dzieci tu pełno razem z rodzicami jakby była pełnią lata

 • ....

  Jakby ktoś oglądał Wiadomość i to by wiedział iż sami proponowali wyjście z dziećmi na powietrze oczywiście nie na cały dzień ale na krótki spacer więc prosze się zorientować w temacie A później wystawiać komentarze!!!!!!

 • Speedy

  Lipiny, Chropaczów?Nie wymagajce intelektu

 • sabina.romaniuk@onet.pl

  Prosze kontrolowac plac zabaw na Chropaczowie. Tam dzisiaj powychodzily mamusie i babcie z dziecmi bo przeciez cieplo. A jak korzystajmy wszyscy

 • Marzena

  Coś kiepsko pilnują bo w parku na plantach grają w piłkę z dorosłymi ludźmi mało tego przechodziłem teraz A policja przejezdzala i nic ŻAŁOSNE

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również