Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowiccy policjanci nadzorują przestrzeganie kwarantanny

 • Dodano: 2020-03-20 07:00, aktualizacja: 2020-03-20 07:18

Policjanci ze Świętochłowic w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców miasta wspierają służby sanitarne w utrzymaniu kwarantanny.

Umundurowani stróże prawa każdego dnia m.in. kontrolują, czy osoby objęte kwarantanną przebywają pod wskazanymi adresami oraz, czy nie potrzebują dodatkowej pomocy. Policjanci nie wchodzą do mieszkań, nawiązują kontakt z taką osobą, korzystając z dostępnych urządzeń telekomunikacyjnych.

Uzyskane informacje przekazują odpowiednim służbom

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach w czasie stanu zagrożenia epidemicznego jako priorytet stawiają bezpieczeństwo mieszkańców miasta. Jednym z wielu zadań, jakie wykonują w trakcie codziennej służby, jest wsparcie działania służb sanitarnych poprzez kontrole miejsc przebywania osób objętych kwarantanną domową. Stróżę prawa sukcesywnie sprawdzają, czy są respektowane nowe przepisy. W trakcie kontroli mundurowi ustalają również, czy osoby objęte kwarantanną nie potrzebują dodatkowej pomocy . Wszystkie tego typu sygnały przekazują do służb miejskich, które organizują pomoc.

Przypominamy, że policjanci, którzy sprawdzają miejsce pobytu osób przebywających w kwarantannie domowej, nie mają z nimi bezpośredniego kontaktu, by zapewnić bezpieczeństwo zarówno sobie, jak i osobom objętych kwarantanną. Mundurowi nie wchodzą do domów lub mieszkań. Korzystają z telefonów komórkowych oraz domofonów. Zawsze są to wyłącznie policjanci umundurowani, posiadający odpowiednie przeszkolenie i wyposażeni w indywidualne środki ochrony. Dodatkowo pamiętać należy, że wizyta to tylko jedna z form sprawdzenia, czy osoby objęte kwarantanną stosują się do jej postanowień. Policjanci zbierają informacje na ten temat na wiele różnych sposobów.

Prosimy o zgłaszanie wszelkich przypadków prób podszywania się pod policjantów i nieotwieranie takim osobom drzwi. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości pamiętajmy, że możliwa jest telefoniczna weryfikacja tożsamości funkcjonariusza. Wszelkie numery kontaktowe komendy miejskiej znajdują się na stronie internetowej KMP Świętochłowice oraz w aplikacji Moja Komenda.

Apelujemy do seniorów, aby maksymalnie ograniczyć przebywanie w miejscach publicznych i poprosić bliskich o pomoc w codziennych czynnościach takich jak m.in. zakup żywności lub leków. Bezpieczeństwo to nasza wspólna odpowiedzialność. Dlatego apelujemy, aby bezwzględnie przestrzegać zaleceń służb sanitarnych, ponieważ to od nas samych zależy, jak dobrze poradzimy sobie z ograniczeniem skutków rozprzestrzeniania się wirusa. To trudny czas dla nas wszystkich. Apelujemy o wzajemne wsparcie, rozważne zachowania oraz spokój.

Przypominamy!

W przypadku stwierdzenia, że ktoś opuszcza miejsce kwarantanny, pomimo nałożonych obostrzeń, mundurowi będą powiadamiać powiatowego inspektora sanitarnego, który jest organem władnym do nałożenia kary. Osoba, która nie przestrzega kwarantanny, musi się liczyć z karą finansową nawet 5 tys. zł.

Ponadto należy pamiętać, że wobec takiej osoby prowadzone będą także czynności w związku z popełnieniem przez nią wykroczenia z art. 116 kw. Mandat może tu wynosić 500 zł. W przypadku skierowania przeciwko takiej osobie wniosku o ukaranie do sądu może zostać nałożona grzywna do 5.000 złotych lub kara aresztu.

Jeśli z miejsca wyznaczonej kwarantanny oddali się osoba, u której potwierdzono zakażenie, może ona odpowiadać przed prokuratorem i sądem. Zgodnie z art. 161 kk, który za takie przestępstwa przewiduje karę 1 roku pozbawienia wolności.

Komentarze (19)    dodaj komentarz »

 • Anka z zaścianka

  Dla zainteresowanych. W 2012 r. Max Kolonko w swojej TV MAX zwracał uwagę na ośrodek w Wuhan i nad czym pracują. Radzę posłuchać.

 • Adrian

  Paranoja i odmóżdżenie ludzi... Rozumiem ostrożność ale to co widzę to jakaś tragedia. Ja staram się od około 2 tygodni nie oglądać żadnych wiadomości ani nie czytać informacji i jestem szczęśliwy, normalnie funkcjonuję, chodzę do pracy i staram się robić normalne zakupy takie na dzień góra dwa a nie na 10 lat :-/ Niestety zakupy i reszta normalnych działań są utrudnione przez debili z wypranymi mózgami przez media :-/

 • gość

  mówisz , że nie czytasz wiadomości .... to co tu robisz?

 • Adrian

  Z racji że mieszkam w tym mieście od narodzin to tutaj akurat zerkam od czasu do czasu i tyle...

 • T.K.

  To może lepiej jednak obejrzeć wiadomości i wyciągnać wnioski z zachowań ludzi.We Włoszech też bagatelizowano ostrzeżenia i dzisiaj lokalne krematoria nie nadążają z paleniem tysięcy zwłok.

 • Mieszkanka

  Szkoda ze mandatu nie dostają grupy ludzi dziennie zbierający się pod bankiem albo przy aptekach, do sklepu wchodzą 2 osoby ale to że 40 stoi w ciasnej grupie przed to już jest nieistotne

 • Lena

  Szkoda, ze internetowe trolle nie dostają mandatu...za pisanie idiotyzmow...m

 • lol

  To gdzie mają czekać? Przychodzić za każdym razem z nadzieją, ze nikogo nie ma pod budynkiem? xD Widzę ktoś tu jest mocno nieporadny życiowo i zaraz umrze z głodu, albo ma kochająca rodzinę, która zakupy przyniesie do domu. A może żal [...]ę ściska, bo sama w kolejce czekasz?

 • gość

  ja do apteki podjechałem o 2 15 w nocy - byłem jedynym klientem. a moja choroba wymaga brania leków non-stop.

 • Puchacz

  A gdzie ty kupujesz leki i jedzenie??czy Ci rodzina przynosi??ktora to tez musi gdzieś kupić przecież ??

 • Lex Credenti Lex Orendi

  Pięknie nas testują przed NWO. Taki jest cel tej "śmiertelnej epidemi" Pranie mózgu w tv i zarządzanie strachem. Efekt bedzie taki że wycofają pieniądz fizyczny. Oddamy w imię bezpieczeństwa kolejny teren naszej wolności. Już jesteśmy inwigilowani . Popatrzcie ile kamer. Kiedyś za komuny szedł patrol i wszyscy pitali na ich widok i był porządek. Jak wycofają gotówkę to mają nas w garści. Cel ten wirusa był tez inny , odwrócenie globalizacji. Najpierw zlikwidowali państwa narodowe lub prawie . Zrobili system naczyb połączonych w gospodarce aby nikt nie był samowystarczalny. Teraz przerwali łańcuch dostaw i pokazali i obnażyli przez panike społeczeństwa. Jednicześnie dostali odpowiedż jaki ruch mogą zrobić następny. Potem tylko jeszcze jedna uniwersalna religia bo kościół kstolicki przejdzie do podziemia. Historia sie powtórzy jak z faryzeuszami i apistołami. Franciszek juz szykuje nam nabozeństwo z heretykami i innowiercami. Przetestowal juz to z żydami i mahometami w imìe jedności. Czym to się skończy? chipowaniem i jednym światowym rządem i pełną inwigilacją. Do układanki brakują jeszcze muzułmanie którzy przyszli i jeszcze przyjdś w większej ilości. Zaczną się rozruchy między kulturowe. krew poleje sie strumieniami na zachodzie. To będzie prawdopodobnie pretekst do powstania jednej uniwersalnej religi. Świątynie takie juz powstają. Załączcie myślenie , wyłączcie tv. Kto ma rozum i uszy i używa tych narządów to wie że to początek końca tego co znamy.

  • Lex Credenti Lex Orendi
   2020-03-20 13:22
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • Kości zostały rzucone

  Ktoś rozumny w końcu się wypowiada. To co wyżej jest opisane zostało szczegółowo opisane na spotkaniu loży wolnomularskiej Silesia. 9 w dniu liczby 3.14 . Zainteresowane osoby wiedza gdzie zgłosić się po informacje jak dalej walczyć z tą bronią.

  • Kości zostały rzucone
   2020-03-21 07:16
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • hahahha

  Człowieku wpełznij z powrotem pod ten kamień, spod którego wypełzłeś. Ktoś zapomniał zaryglować drzwi od piwnicy i zaraz jakieś straszydła wyskakują, które widzą spiski. Co do samej treści - jasne, wyłączmy tv i zacznijmy czytać jakichś pomyleńców, którzy zarabiają na łatwowierności takich jak Ty. xD Już byli tacy co w 2012 koniec świata widzieli.

 • ja

  Totalitaryzm pod osłoną wirusa

 • Kasia

  Można podać mniej więcej które rejony mają kwarantannie. Pozdrawiam i życzę wszystkim dużo zdrowia i cierpliwości.

 • Pp

  Wszystkie, każdy jest potencjalnym nosicielem wirusa i to nie jest zabawne tylko realne

 • Zef

  Jaki mandat 500 zł lub 5 tyś jak zarazi pół miasta zastrzelić odrazu na miejscu

 • Killuminati

  Głupiś ja but. Patrz dalej na propagande w tv. Nie masz pojęcia człowieku co ten wirus ma za zadanie.

 • Zef

  To mi wytłumacz i w tedy nie będę głupi jak but

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.