Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowiccy policjanci nie ustępują w walce z nielegalnym hazardem

  • Dodano: 2021-09-14 05:30, aktualizacja: 2021-09-14 05:48

Policjanci z Referatu do walki z Przestępczością Gospodarczą świętochłowickiej komendy zlikwidowali kolejny nielegalny salon gier. Tym razem wkroczyli do punktu w dzielnicy Chropaczów. Wewnątrz lokalu znaleźli 3 działające bez zezwolenia automaty. Stróże prawa wspólnie z funkcjonariuszami śląskiej Krajowej Administracji Skarbowej zabezpieczyli urządzenia.

Za naruszenie przepisów ustawy karno-skarbowej grozi wysoka grzywna i kara nawet 3 lat więzienia.

Policjanci ze świętochłowickiej komendy, którzy zajmują się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, uzyskali informację dotyczącą nielegalnej działalności salonu gier w dzielnicy Chropaczów. Natychmiast postanowili sprawdzić ten trop. W miniony piątek stróże prawa wkroczyli do lokalu. Ich podejrzenia się potwierdziły. Wewnątrz punktu znaleźli 3 automaty, udostępniane do gier hazardowych bez wymaganej koncesji. Na miejsce wezwano funkcjonariuszy śląskiej Krajowej Administracji Skarbowej, którzy przeprowadzili tak zwane gry kontrolne. Niezbicie wykazali, że są to automaty służące do prowadzenia gier hazardowych. Urządzenia, po przeprowadzeniu koniecznych czynności zostały przejęte i przewiezione do magazynu śląskiej Służby Celno-Skarbowej. Teraz śledczy ustalają, jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością salonu gier.

Zgodnie z Ustawą o grach hazardowych, za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary pieniężne, sięgające nawet 100 tysięcy złotych od jednego automatu. Takiej karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry hazardowe, jak i właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa. Dodatkowo za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji bądź zezwolenia grozi odpowiedzialność karna – wysoka kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie kary łącznie.

Komentarze (3)    dodaj »

  • Szkoda gadać

    Ahh, nauczcie się w końcu że nie ma czegoś takiego jak funkcjonariusz KAS... Jest funkcjonariusz celno-skarbowy.

  • Lola

    Szczytowa1prosperuje.Kto bieerze łapówki.

  • świony

    brawo policja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.