Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowiccy policjanci po raz kolejny uderzyli w nielegalny hazard

  • Dodano: 2020-01-15 07:30, aktualizacja: 2020-01-14 09:06

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej oraz policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą w Świętochłowicach uderzyli w nielegalny hazard.

Akcja przeprowadzona przez śledczych zakończyła się zarekwirowaniem 5 nielegalnych automatów do gier losowych na ulicy Katowickiej. Właścicielowi lokalu, w którym znajdowały się maszyny, grozi wysoka grzywna i kara pozbawienia wolności do 3 lat.

W miniony czwartek świętochłowicka Policja kontynuowała prowadzone działania mające na celu wyeliminowanie procederu naruszania przepisów o grach losowych na terenie miasta. Śledczy uzyskali informację, że w jednym z lokali przy ulicy Katowickiej mogą znajdować się automaty do nielegalnych gier hazardowych. Wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej wkroczyli do punktu, gdzie ujawnili aż 5 maszyn. W związku z podejrzeniem naruszenia przepisów o grach losowych policjanci zabezpieczyli urządzenia. Automaty trafiły do magazynów śląskiej służby celno-skarbowej. Teraz śledczy ustalają, jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością salonu gier. Za naruszenie przepisów ustawy karno-skarbowej grozi wysoka grzywna, a nawet 3 lata więzienia.

Warto przypomnieć, że z dniem 1 kwietnia 2017 roku weszły przepisy znowelizowanej ustawy o grach hazardowych. Za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary pieniężne tj. 100 tys. zł od jednego automatu. Takiej karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry hazardowe, jak i właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa. Dodatkowo za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji, lub zezwolenia grozi odpowiedzialność karna – wysoka kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie kary łącznie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również