Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowiccy policjanci po raz kolejny uderzyli w nielegalny hazard

  • Dodano: 2020-01-15 07:30, aktualizacja: 2020-01-14 09:06

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej oraz policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą w Świętochłowicach uderzyli w nielegalny hazard.

Akcja przeprowadzona przez śledczych zakończyła się zarekwirowaniem 5 nielegalnych automatów do gier losowych na ulicy Katowickiej. Właścicielowi lokalu, w którym znajdowały się maszyny, grozi wysoka grzywna i kara pozbawienia wolności do 3 lat.

W miniony czwartek świętochłowicka Policja kontynuowała prowadzone działania mające na celu wyeliminowanie procederu naruszania przepisów o grach losowych na terenie miasta. Śledczy uzyskali informację, że w jednym z lokali przy ulicy Katowickiej mogą znajdować się automaty do nielegalnych gier hazardowych. Wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej wkroczyli do punktu, gdzie ujawnili aż 5 maszyn. W związku z podejrzeniem naruszenia przepisów o grach losowych policjanci zabezpieczyli urządzenia. Automaty trafiły do magazynów śląskiej służby celno-skarbowej. Teraz śledczy ustalają, jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością salonu gier. Za naruszenie przepisów ustawy karno-skarbowej grozi wysoka grzywna, a nawet 3 lata więzienia.

Warto przypomnieć, że z dniem 1 kwietnia 2017 roku weszły przepisy znowelizowanej ustawy o grach hazardowych. Za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary pieniężne tj. 100 tys. zł od jednego automatu. Takiej karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry hazardowe, jak i właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa. Dodatkowo za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji, lub zezwolenia grozi odpowiedzialność karna – wysoka kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie kary łącznie.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.