Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowiccy policjanci przejęli kolejne narkotyki

  • Dodano: 2021-03-11 08:15, aktualizacja: 2021-03-11 06:31

Policjanci pełniący służbę na terenie Świętochłowic zatrzymali dwóch mężczyzn z narkotykami. Pierwszy miał przy sobie amfetaminę, z której można przygotować ponad 170 „porcji” dilerskich tego narkotyku. Następnego dnia w ręce stróżów prawa wpadł 24-latek, który w kieszeni spodni ukrywał marihuaną.

Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie obaj świętochłowiczanie usłyszeli zarzuty. Grozi im do 3 lat za kratami

Pod koniec minionego tygodnia w ręce pełniących służbę na terenie Świętochłowic policjantów wpadło dwóch mężczyzn z narkotykami.

Do pierwszego zatrzymania doszło w czwartek wieczorem. W trakcie patrolowania dzielnicy Lipiny mundurowi zauważyli mężczyzn, wobec których podjęli czynności legitymowania w związku z podejrzeniem spożywania alkoholu w miejscu objętym zakazem. Na widok mundurowych, jeden ze świętochłowiczan zaczął nerwowo się zachowywać. Stróże prawa postanowili to skontrolować. I tym razem czujny nos ich nie zawiódł. W trakcie kontroli na jaw wyszedł powód zachowania 32-latka. Okazało się, że mężczyzna w saszetce przewieszonej przez ramie ukrywał woreczek foliowy z białą substancją proszkową. Przeprowadzone badanie wykazało, że zabezpieczona substancja to amfetamina, z której można przygotować ponad 170 „porcji” dilerskich tego narkotyku. Zatrzymany mężczyzna spędził noc w policyjnym areszcie. Usłyszał już zarzut posiadania narkotyków.

Z kolei w piątek po południu podczas patrolowania ulicy Barlickiego, policjanci zauważyli mężczyznę, który na widok policyjnego radiowozu odwrócił się zmieniając kierunek marszu, po czym gwałtownie przyspieszył. To wzbudziło podejrzenie mundurowych. W trakcie policyjnych czynności mężczyzna był wyraźnie zdenerwowany. Stróże prawa znaleźli przy 24-latku środki odurzające. Mężczyzna ukrywał 9 zwitków folii aluminiowej z marihuaną w kieszeni spodni. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie świętochłowiczanin usłyszał zarzut.

Teraz obu mężczyzną grozi do 3 lat więzienia. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • smutne

    Bieda i narkomania obraz Lipin i wiekszości Świon

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.