Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowiccy policjanci ruszają z akcją "Żyj aktywnie - wybieraj trzeźwość"

 • Dodano: 2024-05-21 07:30, aktualizacja: 2024-05-21 07:48

Policjanci z miejscowej komendy przy ogromnym wsparciu Urzędu Miasta w Świętochłowicach ruszają z akcją profilaktyczno-informacyjną "żyj aktywnie - wybieraj trzeźwość". Podczas jej trwania mundurowi będą organizować działania i spotkania w których przekażą informacje w zakresie negatywnych skutków zdrowotnych związanych z uzależnieniem od alkoholu lub narkotyków.

Negatywne skutki zażywania alkoholu i narkotyków

Wczoraj policjanci ze świętochłowickiej komendy wystartowali z akcją profilaktyczno-informacyjną pod nazwą "żyj aktywnie - wybieraj trzeźwość", której celem jest promowanie aktywnego i zdrowego trybu życia oraz uświadamianie mieszkańców o zagrożeniach i konsekwencjach związanych z działaniem alkoholu czy narkotyków. Akcja ta będzie prowadzona do końca listopada bieżącego roku, podczas której, policjanci organizować będą spotkania między innymi z dziećmi i młodzieżą, a także z przyszłymi kierowcami. Podczas spotkań mundurowi przekażą informacje w zakresie negatywnych skutków zdrowotnych związanych z uzależnieniem od alkoholu lub narkotyków.

Wzmożone patrole i kontrole trzeźwości 

Należy spodziewać się większej ilości patrolujących ulic mundurowych, którzy zwracać swoją uwagę na niedopuszczenie do spożywania alkoholu w miejscach objętych zakazem. Będą prowadzone wzmożone kontrole miejsc, w których może dochodzić do dystrybucji środków odurzających. Ponadto mundurowi będą egzekwować przepisy dotyczące nielegalnej sprzedaży alkoholu poprzez kontrole punktów sprzedaży alkoholu i papierosów pod kątem dostępu do tych artykułów osób małoletnich. Natomiast świętochłowicka drogówka w ramach akcji będzie podczas kontroli drogowych promować zdrowy tryb życia, wolny od uzależnień, przy okazji kontrolując stan trzeźwości kierujących.

Alkoholizm poważnym problemem społecznym

Wszelkie uzależnienia, w tym alkoholizm i narkomania stanowią poważny problem społeczny w Polsce, a ich negatywne skutki często dotykają rodziny i bliskie otoczenie osób uzależnionych. Nadużywanie środków odurzających już przez jednego z członków rodziny może prowadzić do wielu poważnych problemów i konsekwencji.
Niestety w dzisiejszych czasach oprócz alkoholu do środków odurzających można zaliczyć również narkotyki oraz tzw. nowe narkotyki. Osoba uzależniona naraża swoje zdrowie i życie na poważne ryzyko, co wpływa na jakość życia całej rodziny. Nałóg może prowadzić między innymi do kłopotów finansowych, gdyż znaczna część dochodów przeznaczana jest na zakup alkoholu czy narkotyków. Ważne wydatki rodzinne schodzą na dalszy plan. Alkohol i narkotyki mogą pogarszać relacje rodzinne, powodując konflikty, kłótnie, a nawet przemoc domową. Niestety rodziny osób uzależnionych doświadczają silnych emocjonalnych obciążeń, takich jak złość, żal, bezsilność, a także poczucie winy i wstydu.  

Weronika MyszkaWeronika Myszka
Źródło: KMP Świętochłowice / fot. KMP Świętochłowice

Komentarze (6)    dodaj »

 • Desperat

  Kto pije i pali nie ma robali i tego żaden nie zmieni a tak na poważnie alkohol to jest to co nas podnieca i nadaje sens życia motywuje nas do pracy awansu społecznego do rozwoju osobistego rodzinnego dodaje odwagi przezwyciężać koleje losu. Motywuje do życie społecznego w grupie ludzi podobnie zmotywowanych.

 • Żuczek

  A biedronka rozpija robiąc promocje 12+12

 • Kurtyna

  Problem z tym państwem polega na tym, że zarówno w mediach, jak i w przestrzeni publicznej, od rana do wieczora, codziennie, przez cały rok, mówi się ludziom, jak mają żyć i co mają myśleć. Do tego monitoring, drony i ogólne postępujące ograniczanie swobód obywatelskich. Pamięta ktoś jeszcze, co to w ogóle są swobody obywatelskie, baranki i owieczki?

 • zefel

  Masz telefon komórkowy to sam dobrowolnie poddajesz się inwigilacji i ograniczasz swoje qwody obywatelskie a kontrolowanie społeczeństwa tonie tylko problem naszego państwa ale całego cywilizowanego świta a w szczególności tzw. państw zachodnich.

 • tak ino

  Uważasz alkoholizm i narkotyki jako swobody obywatelskie? To chyba właśnie nie wiesz czym są swobody obywatelskie. Jeszcze chwilę i jakiś baran wyskoczy z tekstem, że jazda po pijaku to jest jego swoboda zagwarantowana przez konstytucję.

 • Kurtyna

  Napisałem coś o narkotykach i alkoholu? Nie, więc nie zniekształcaj mojej wypowiedzi i naucz się czytania ze zrozumieniem tekstu. Z tą konstytucją też nie wyjeżdżaj, bo w tym śmiesznym kraiku przepis wewnętrzny byle firmy typu ADM ma ją za papier toaletowy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również