Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowiccy policjanci spotkali się z najmłodszymi w bibliotece

  • Dodano: 2020-02-14 09:15

Wczoraj w miejscowej Bibliotece Publicznej im. Juliusza Ligonia odbyła się prelekcja dla najmłodszych.

Profilaktyk społeczna wraz z dwoma dzielnicowymi ze świętochłowickiej komendy uczyła, jak unikać zagrożeń i bezpiecznie poruszać się po drodze. Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 11 chętnie odpowiadały na pytania i z wielkim zainteresowaniem słuchały policjantów. Dużą atrakcją bez wątpienia była możliwość wejścia do radiowozu policji, a także uruchomienie sygnałów świetlnych i dźwiękowych.

Jak zachowywać się podczas kontaktu z obcymi, jaką postawę należy przyjąć przy spotkaniu z groźnym czworonogiem oraz jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię opowiadali policjanci ze świętochłowickiej komendy. Wczoraj w miejscowej Bibliotece Publicznej im. Juliusza Ligonia odbyło się spotkanie z dziećmi z Przedszkola Miejskiego nr 11. W czasie prelekcji w ramach kampanii edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo” profilaktyk wraz z dzielnicowymi z Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach rozmawiała z dziećmi na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Dzieciom przekazane zostały cenne rady na temat bezpiecznej drogi do i z przedszkola. Najmłodsi z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach. Chętnie odpowiadały na pytania i z wielkim zainteresowaniem słuchały stróżów prawa.

Dużą atrakcją dla przedszkolaków bez wątpienia była możliwość wejścia do radiowozu policji, a także uruchomienie sygnałów świetlnych i dźwiękowych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również