Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowiccy policjanci zatrzymali kierowcę z podwójnym zakazem

 • Dodano: 2021-05-07 06:15, aktualizacja: 2021-05-07 06:22

Nawet kilka lat za kratami grozi mężczyźnie, który zlekceważył sądowe zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Pomimo decyzji sądu, 32-latek wsiadł za kierownicę hondy. Świętochłowiczanin może wkrótce usłyszeć również zarzut kierowania osobówką pod wpływem narkotyków, jeśli wykonane badanie krwi to potwierdzi. Sprawę prowadzi miejscowa komenda Policji. na zdjęciu radiowóz W minioną środę w godzinach wieczornych na ulicy Chrobrego, policjanci ze świętochłowickiej patrolówki zatrzymali do kontroli drogowej 32-latka, który kierował hondą pomimo zakazu. W trakcie czynności mundurowych okazało się, że świętochłowiczanin ma dwa aktywne sądowe zakazy kierowania pojazdami. Mężczyzna nie był pod wpływem alkoholu, jednak jego zachowanie wzbudziło podejrzenie stróżów prawa, bowiem był wyraźnie pobudzony. Policjanci postanowili przebadać go na zawartość środków psychoaktywnych. Pobrana próbka śliny za pomocą testera narkotykowego okazała się pozytywna. W związku z podejrzeniem, że mieszkaniec Świętochłowic mógł kierować samochodem po użyciu narkotyków, pobrano mu krew do dalszych badań. Jeżeli to przypuszczenie się potwierdzi, świętochłowiczanin musi się liczyć z zarzutami karnymi, za które grożą surowe konsekwencje. Za niestosowanie się do wyroków sądu dotyczących zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych kodeks karny przewiduje do pięciu lat pozbawienia wolności. Sprawę prowadzi miejscowa komenda Policji.

Komentarze (5)    dodaj »

 • Wincent

  Jest dużo więcej takich pseudo kierowców tylko kontroli mało ja mam prawko ponad 20 lat i tylko dwie kontrole z czego jedna o 2 godz w nocy sam na drodze

 • mieszkaniec

  Najsztub, Durczok, Frogg po co komu prawko?

 • Mieszkaniec

  A maszynista KŚ winny za potrącenie w niedozwolonym miejscu, HAHAHAHA

 • klops

  Co to za kara zabranie prawka? Jakby trzeba było zabulić kilkanaście tysi to by się jeden z drugim zastanowił czy warto.

 • Szoku

  Sądy są winne tej patologii bo robiąc chyba na złość pisiorom wspierają ta patole a może sami tak jeżdżą Brawo policja rwać te chwasty

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również