Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowiccy policjanci zatrzymali sprawcę uszkodzenia bankomatu

  • Dodano: 2020-06-02 07:00, aktualizacja: 2020-06-02 07:08

Świętochłowiccy policjanci zatrzymali sprawcę uszkodzenia jednego z bankomatów na terenie miasta. Straty wynikłe ze zniszczenia maszyny wyniosły ponad 2 tys. zł. Wandal wpadł dzięki spostrzegawczości mundurowych, którzy podczas patrolowania miasta dostrzegli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi sprawcy. 33-letniemu mieszkańcowi Świętochłowic grozi do 5 lat za kratami. O jego losie wkrótce zadecyduje sąd.

Śledczy ze Świętochłowic prowadzili dochodzenie w sprawie uszkodzenia bankomatu na terenie Świętochłowic. Do zdarzeń doszło na początku kwietnia br. Z ustaleń śledczych wynikało, że nieznany mężczyzna, uderzając pięścią w ekran, dokonał uszkodzenia urządzenia. Straty wynikłe ze zniszczenia maszyny wyniosły ponad 2 tys. zł. Wnikliwa praca śledczych przyczyniła się do ustalenia danych i wizerunku sprawcy i tym samym rozpoczęcia jego poszukiwania. W miniony piątek wandal wpadł w ręce świętochłowickich mundurowych. Podczas patrolowania ulicy Wojska Polskiego dostrzegli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi sprawcy. Okazał się nim być 33-letni świętochłowiczanin. Zaskoczony takim obrotem sprawy mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do miejscowej komendy policji. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad promil alkoholu. Zebrany w sprawie materiał dowodowy, po nocy spędzonej w policyjnym areszcie pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu zniszczenia mienia. Grozi mu do 5 lat więzienia. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • krist

    brawo policja !!!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.