Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowice: 32 - latek zatrzymany za usiłowanie zabójstwa

 • Dodano: 2019-06-11 08:30, aktualizacja: 2019-06-11 08:44

Świętochłowiccy policjanci zatrzymali 32-letniego mężczyznę.

Świętochłowiczanin zaatakował nożem pracownika ochrony, który zwrócił mu uwagę aby ten nie zaczepiał klientów ochranianego sklepu.

32-latek został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy


Patrol świętochłowickiej prewencji został skierowany na interwencję, dotyczącą ataku nożownika na pracownika ochrony jednego ze sklepów wielkopowierzchniowych na terenie miasta. Agresor wcześniej był kilkukrotnie upominany przez pracownika ochrony, aby ten nie zaczepiał klientów wchodzących do sklepu. Po kolejnej interwencji ochroniarza napastnik wyciągnął duży kuchenny noż, zza paska i wykonał pchnięcie w klatkę piersiową pokrzywdzonego, ten jednak uchylił się przed ciosem i z pomocą drugiego pracownika ochrony obezwładnili mężczyznę, a następnie wezwali Policję. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa i kierowania gróźb karalnych w kierunku ochroniarza, za co grozi nawet dożywotni pobyt w więzieniu. W chwili ataku napastnik miał w organizmie blisko 3,5 promila alkoholu. Sąd przychylił się do wniosku śledczych i tymczasowo aresztował mężczyznę na okres 3 miesięcy. 32-latek działał w warunkach tzw. recydywy czyli powrotu do przestępstwa, za co sąd może zaostrzyć karę.

Zobacz także

Komentarze (9)    dodaj komentarz »

 • hanus

  +500 takich będzie więcej

 • Tj

  Kolejny wyborca Bergera.

 • kres

  Głupi wpis.

 • Tj

  Dlaczego? Nie miał prawa głosu?

 • Robertt

  Plotki mówią że to krewny delfina

 • Tj

  Znowu trywialna odpowiedzieć ale to nie powinno dziwić od wyborców aktualnego prezydenta.

 • Robertt

  Adekwatna do twoich wypocin na temat wyborców Begera. Aaa no tak, wyborcy delfina jak i POKO są entelegentni przecież. Zapomniałem.

 • Tj

  Bo nie jest tajemnica ze Berger wygral dzieki Lipinom i Chropaczowa ktorych okłamał obiecując remont (zadluzonych) kamienic a kto tam mieszka? Beneficjencji 500+ i całego zakresu socjalu. Więc nie wiem po co te oburzenie tylko korzystać z koryta ho za 4.5r nowa władza.

 • Jo

  Jak ładnie pozują do zdjęcia ;-)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.