Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowice: Dom państwa Stanisławek się sypie. Co na to miasto? [WIDEO]

 • Dodano: 2022-01-20 13:45

Ponad 20-metrowy pokój dzienny w mieszkaniu państwa Stanisławek ze Świętochłowic został zabity dechami. Powód? Zapadająca się podłoga w dopiero co wyremontowanym mieszkaniu.

Mieszkanie jest na parterze, przerażającego odkrycia  państwo Stanisławek dokonali w piwnicy – tam gołym okiem widać, że podłoga po prostu się zapada, a cegły odpadają. Boją się, że to samo stanie się w innych pokojach.

Też się obawiam, że tego nikt nie sprawdził. Czy pozostałe pomieszczenia też są bezpieczne. Po prostu tylko zajęli się jednym tematem – jednym pokojem. A reszta nie została nawet sprawdzona. I boimy się o bezpieczeństwo, bo jak w jednym siada, to może siąść i w innych – mówi Paweł Stanisławek, mieszkaniec Świętochłowic.

Zarządca budynku, którym jest Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Lokalowej postanowiło, że pokój musi zostać wyłączony z użytku, bo stwarza zagrożenie. To mniej więcej 1/3 mieszkania państwa Stanisławek. Teraz muszą sobie jakoś radzić.

Musieliśmy rozłożyć łóżko od starszej córki, przenieść je do drugiego pokoju, a naszą wersalkę przenieść tu, do małego pokoju. Mieszkamy tu razem z córką, ona na materacu, my na wersalce – mówi Aleksandra Stanisławek, mieszkanka Świętochłowic.

Państwu Stanisławek MPGL zaproponował w zamian kilka mieszkań do remontu do wyboru. I tu leży problem, bo ich standard znacznie odbiega od tego, który mieszkańcy mają obecnie. MPGL jednak uspokaja.

My oczywiście przygotujemy kolejne oferty. Tutaj jest kwestia porozumienia się co do wyposażenia tych lokali. Jeśli się porozumiemy, oczywiście zostanie taki lokal docelowy państwu zaproponowany i państwo zostaną przeniesieni, a my jako spółka oczywiście w samej przeprowadzce, czy adaptacji pomieszczeń do ich potrzeb pomożemy – mówi Tomasz Lemański, MPGL w Świętochłowicach.

Państwo Stanisławek przed kilkoma dniami mieli w tej sprawie rozmawiać również z władzami miasta.

ZOBACZ MATERIAŁ SILESIA FLESZ

Komentarze (20)    dodaj »

 • Jogi

  W mieście wygrali wybory ludzie których elektorat nie potrzebuje nawet zdobyczy cywilizacji sprzed wieku. Muzeum - na co to bidnym by dali; upiększenie miasta - naco; organizacja festynów - ja ino by się bawili; program rewitalizacji zasobów mieszkaniowych - ja to już Niemce chcieli cuś, ni to nie wyjdzie, itd. ODDALIŚCIE WŁADZĘ ĆWOKOM ZGODNIE ZE SWOIM ŻYCZENIEM TO MACIE. Wjazd do gminy jest wyraźnie oznaczony brudem, gruzem i ruiną i to drastycznie. Jak od Goduli zaczęło się coś budować to należało natychmiast tym ludziom zapewnić bezpieczeństwo funkcjonowania w postaci wydania certyfikatów środowiskowych potwierdzających możliwość bezpiecznego korzystania z terenu, uniemożliwić wietrzenie i pylenie nawieżchni terenu, szczególnie przekopanego itd. Zlokalizowanie pustek powietrznych szczególnie pod wysokimi budynkami, wszystkiego zaniechano ważne jest teraz trwanie i jakoś to będzie no to jest jakoś.

 • Ewa

  Zobaczcie ludzie jakie mieszkania do remonty proponuja mieszkancom,Smiechu warte-zarwane podlogi tak jak na filmiku ,sufity,okna 10 cm od chodnika ul.Matejki ! KPINY ! menele zajmuja fajne mieszkania a dla normalnego czlowieka brak lokalu..wiec co oni moga tym ludziom dać ? Ancle na Lipinach?

 • Taka prawda

  Tu jak zwykle cenzura do kwadratu.

 • Robertt

  No jest cenzura. Nie dają komentarzy wcale albo wtedy, gdy tytuł zejdzie z głównego widoku. Chciałem wkleić link o rozpoczynającym się remoncie fińskich domków rok temu i oczywiście zablokowali.

 • Dora

  To zaproponowali im jeszcze gorsze niż mają?! Całkiem bez podłóg ?

 • Mieszkaniec

  A nie mają oni czasem mieszkania od prywaciarza?? A teraz chcą wydebic od miasta lepszego lokum?

 • maks

  A czytol ześ artykuł kery komyntujesz?

 • legar

  A oglądałaś kiedyś mieszkania "do remontu" jakie oferuje MPGL?

 • mieszkaniec

  rękawy zakasać i samemu naprawić nie czekać aż ktoś coś zrobi wszyscy tylko czekają na innych a sami nic nie robią

 • 500+

  Wszyscy tylko patrzą, by dostać coś za darmo. Porządni ludzie idą do roboty, biorą kredyt i spłacają mieszkanie latami. Reszta nierobow liczy tylko by im dać. Za darmo.

 • 1000+

  Ty się w ogóle słyszysz co ty bredzisz czy raczej masz problemy z czytaniem. Co oni chcą za darmo? Może za mieszkanie nie płacili co? Chyba ktoś im dał przydział na to mieszkanie i pobiera za nie opłaty,to jakie za darmo? Sami wyremontowali to mieszkanie za swoje pieniądze!

 • legar

  Jakbyś nie wiedział to nie wszystko możesz w domu naprawiać sam, a już na pewno nie elementy konstrukcyjne.

 • dozorca

  A to za co ci ludzie czynsz płacą? Co trolu z mpgl-u skrobiesz te głupoty?

 • mieszkaniec

  to lepiej tylko siedzieć na d. i narzekać i czekać aż ktoś coś zrobi?

 • fantomas

  Mieszkaniec? komuna już dawno się skończyła ! Ktoś bierze pieniądze w czynszach za administrowanie tym budynkiem to co się tam stało to nie jest proces z dnia na dzień, raz do roku są robione przeglądy stanu technicznego budynku! Pytanie jak one są robione i jakie wnioski są po kontroli a następnie co się dzieje jak są uwagi,no chyba że ich nie było bo ktoś kasę dostał ale temat olał i napisał że wszystko jest ok. I teraz kolejne pytanie : z jakiej okazji najemca ma z własnej kieszeni naprawiać szkody powstałe w wyniku zaniedbań zarządcy (właściciela) budynku. Jacy ludzie pracują w tej spółce miejskiej skoro takie sytuacje mają miejsce, przez ileś tam lat nikt nie zauważył problemu ?Jeszcze raz zapytam kto tam pracuje i za co bierze pieniądze, za picie kawy i okłamywanie że nie ma pieniędzy.

 • mieszkaniec

  fantomas wiesz ile mieszkańców na świonach nie płaci czynszu? z różnych powodów więc nie pisz że miasto ma pieniądze z czynszów na remonty bo to są groszowe sprawy a budynków do remontów w mieście jest mnóstwo

 • fantomas

  To co to chcesz mi powiedzieć że oni czynszu nie płacą? A z jakiej okazji mpgl pobiera opłaty skoro to niby budynek prywatny? Kasę brać i nic nie robić to wszyscy potrafią. Na koniec dowiedz się ile długu ma mpgl w stosunku do wspólnot mieszkaniowych a tam 99% właścicieli płaci a co idziesz na zebranie to [...]ią że kasy nie ma bo oni sami nie płacą za swoich najemców!

 • fantomas

  mpgl = dno dna od lat te same twarze, te same kłamstwa, tylko przy korycie nowe gęby w zależności od opcji. Dziesiątkami lat nawet klatki schodowej nie potrafią odmalować tylko kasa się liczy a domy niech się walą. Siedlisko dobrze płatnych stołków dla kolesi! A cudotwórca przed wyborami taki był mądry takie obietnice składał a teraz się okazuje że nawet z zadłużeniem kłamał jak z nut.

 • Anna

  Jak nie?? Przeciez malują regularnie. U nas fajnie zrobili całą klatkę

 • fantomas

  Tak ? malują regularnie? To po ilu latach wymalowali twoją klatkę? Przypadkiem nie myl wspólnot z budynkami komunalnymi.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również