Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowice: Drogi krzyżowe przejdą ulicami miasta!

 • Dodano: 2023-03-28 13:15, aktualizacja: 2023-03-31 12:32

Jak co roku, w piątek poprzedzający Niedzielę Palmową, ulicami Świętochłowic przejdą drogi krzyżowe. Sprawdź, jakimi ulicami przejdą uczestnicy.

Te tradycyjne nabożeństwa wielkopostne zorganizuje większość świętochłowickich parafii. Nad bezpieczeństwem uczestników dróg krzyżowych w Świętochłowicach, jak co roku czuwać będą policjanci oraz strażnicy miejscy. Sprawdźcie listę parafii:

Centrum - kościół świętych Apostołów Piotra i Pawła

Droga krzyżowa ulicami parafii rozpocznie się o godz. 18:45. Zalecki za zmarłych będą odczytane na początku nabożeństwa. Rozpoczęcie w kościele i dalej ulicami: Kubiny, Bytomską, Wyzwolenia, Szpitalną i Katowicką. Zakończenie również w kościele. W tym dniu nie będzie drogi krzyżowej o godz. 17:00.


Chropaczów - kościół pw. Matki Bożej Różańcowej

Parafia z Chropaczowa w tym roku organizuje pierwszą edycję Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. 31 marca o godzinie 18:00 odbędzie się Msza, po której każdy będzie mógł wyruszyć w swoją EDK, czyli 42-kilometrową trasę przebiegającą m.in. przez wszystkie parafie świętochłowickiego dekanatu.


Lipiny - kościół pw. św. Augustyna

W piątek droga krzyżowa przejdzie także ulicami Lipin. Rozpoczęcie przed kościołem o godz. 18.45. Nie będzie w tym dniu drogi krzyżowej w kościele o godz. 17.15.


Piaśniki - kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa

Droga krzyżowa w Piaśnikach rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00. Droga krzyżowa przejdzie ulicami: 3 Maja w kierunku Chorzowa, dalej ulicą Pokoju, następnie obok osiedla „Akacjowa Dolina” do ulicy Bytomskiej i ulicą Bytomską do parkingu przy kościele. Droga krzyżowa zakończy się przy krzyżu na cmentarzu. W tym dniu nie będzie nabożeństwa drogi krzyżowej w kościele o godz. 17.15. 


Zgoda - Kościół pw. św. Józefa Robotnika

W piątek 31 marca o godzinie 17:00 odprawiona zostanie Msza św. wieczorna, a następnie o godzinie 17:45 na Mijance w pobliżu pomnika Powstańców Śl. Rozpocznie się droga krzyżowa, która w tym roku przejdzie ulicami: Katowicką, Żołnierską, Polaka, Cmentarną, S.M. Dulcissimy Hoffmann i Katowicką do kościoła. Zakończenie nabożeństwa nastąpi przy krzyżu misyjnym przed kościołem. Drogę krzyżową poprowadzi młodzież przygotowująca tegoroczne Misterium Męki pańskiej.

Google NewsSubskrybuj Swiony.pl z Google News

Komentarze (8)    dodaj »

 • tak

  Piękne przeżycie ,mimo deszczu i chłodu było tak cudownie CIEPŁO NA DUSZY . Wszystkim życzę zdrowia i MIŁOŚCI dla drugiego człowieka a tym URĄGAJĄCYM odrzucenia nienawiści bo ta zabija

 • Giftzwerg

  ślonzoki idzcie na te procesje ale nie na drodze po asfalcie ale tem kaj zasmolone i zdewastowane nasze ślonske środowisko,tam kaj som wysypiska śmieeci kaj zas..rane nasze pola i lasy tam ka hołdy i tyn cołki syf!!!!!!!!!!!!!!

 • No i co

  Boże jak mi tego brakowało nareszcie droga krzyżowa. I ulicami przejdą biczowniki i będą się biczować w imię wiary i miłości do Jezusa i JP

 • Trasasasa

  Ciebie już ktoś maznął biczem. W łepek. Dziwne, że trafił w coś tak małego.

 • jorg

  co ty bieresz że piszesz takie gupoty? jeśli niy chcesz iść to po co komyntujesz?

 • gość

  i to wszystko za grzechy Dziwisza i sami wiecie kogo!

 • Jo

  I jeszcze za tego kurdupla i za opcje niemiecką

 • sam wiesz kto

  Voldemorta?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również