Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowice: Finał budowy I etapu Osiedla Ogrodowego coraz bliżej

 • Dodano: 2019-05-13 10:00, aktualizacja: 2019-05-13 12:06

W Świętochłowicach przy ulicy Bolesława Chrobrego powstaje Osiedle Ogrodowe. Inwestycję realizuje firma Xenakis Development ze Świętochłowic, która zajmuje się budownictwem mieszkaniowym na Śląsku. Wśród jej innych projektów można wymienić chociażby Osiedle na Skałce, czy Osiedle Nowy Paryż.

Osiedle Ogrodowe powstaje w zielonej okolicy


Osiedle Ogrodowe zlokalizowane jest na pograniczu Świętochłowic (ul. Bolesława Chrobrego) i Rudy Śląskiej (ul. Wincentego Lipa). Inwestor reklamuje inwestycję, pisząc iż są to luksusowe mieszkania w niskiej zabudowie. Każde z nich posiada ogródek oraz oddzielne wejście.

Osiedle to składać się będzie z jednopiętrowych budynków wielorodzinnych w zabudowie szeregowej. Mieszkania o metrażu od. ok. 57 m kw. do ok. 70 m kw. mieszczą się na parterze i na pierwszym piętrze. Każde z nich będzie posiadało miejsce postojowe znajdujące się obok budynku. Jednakże to nie wszystko, ponieważ w pobliżu obiektu zlokalizowane zostaną także garaże. 


Obecnie trwają prace wykończeniowe finalizujące I etap budowy osiedla. Na początku maja rozpoczęto montaż okien, drzwi oraz balustrad. Dodatkowo, postępują też prace związane z wyposażeniem mieszkań w instalację elektryczną, wodno-kanalizacyjną i CO. Kolejnym krokiem będzie pokrycie dachów oraz wykonanie elewacji.
Osiedle Ogrodowe położone jest w zielonej okolicy, zaledwie 600 m od Parku im. Adama Mickiewicza, kilometr od Parku Młodzieży i 2 kilometry od Parku Fazaniec. Przyszli mieszkańcy będą mieli kilometr do lodowiska, 1,5 km do Parku Chropaczowskiego i 2 km do Parku Łagiewnickiego, a w razie potrzeby 500 metrów do Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej.


Mieszkania szybko znalazły nabywców. W połowie kwietnia poinformowano, że sprzedaż mieszkań w I etapie Osiedla Ogrodowego została zakończona. Natomiast w II etapie pozostały ostatnie wolne mieszkania.

Zobacz także

Komentarze (30)    dodaj komentarz »

 • Jolka99

  Witam... To pewnie inwestycja poprzedniego prezydenta i jego kolesi. Brawo

 • leopold

  Pytałem już kilka razy i zapytam kolejny raz : jaki jest dla miasta bilans interesu pod tytułem : osiedle nowy parż i Chrobrego. Chodzi mi o zestawienie księgowe winien-ma. Jako m przyjmuję cenę uzyskaną za sprzedaż działek, zaś po stronie winien wydatki na budowę dróg, oraz wydatki poniesione przez spółki miejskie na doprowadzenie wody, kanalizacji, energii, gazu. Chyba to żadna tajemnica i radni mogą takie zestawienie uzyskać i przedstawić. Chyba, że wstyd zaklepania takich czynów przeważa nad ujawnieniem prawdy. A więc pytam i czekam.

 • Mieszkaniec

  Leopold nie osmieszaj się (znowu) Nie wiesz gdzie uzyskać taką informację czy udajesz? Uważasz ze tam nastąpił przekręt to złóż doniesienie do prokuratury i sie pochwal a nie rób z siebie idioty w internecie.

 • leopold

  Wolę być śmieszny i udawać idiotę niż nim być jako Ty.

 • Gość

  Fajna reklama. Nikt się nie zapyta co tam kiedyś było a perspektywa widoku na ajske też godna polecenia

 • Dolas

  Prawda jest taka że te mieszkania na tym osiedlu są grubo przepłacone. Nie żebym zazdrosił, bo mam. Kupując coś powinno się pomyśleć czy w razie potrzeby odzyskam pieniądze (tj. czy ktoś to kupi, wyjdę chociaż na zero).

 • voytek8l

  i co nie ma inwestycji. pół roku i już mamy osiedle.

 • voytek81

  zmień nick - pod moimi wypowiedziami nie ma ani pozytywnych ani negatywnych komentarzy co do obecnej władzy, jedyne negatywne komenatrze są te które dotyczą "osiągniec" stowarzyszenia "razem..." wraz z byłymi prezydentami, ... pozatym jaki jest bilans dla miasta tej inwestycji tzn zacytuje osobe pod nickiem "leopold": jaki jest dla miasta bilans interesu pod tytułem : osiedle nowy parż i Chrobrego. Chodzi mi o zestawienie księgowe winien-ma. Jako m przyjmuję cenę uzyskaną za sprzedaż działek, zaś po stronie winien wydatki na budowę dróg, oraz wydatki poniesione przez spółki miejskie na doprowadzenie wody, kanalizacji, energii, gazu. Chyba to żadna tajemnica i radni mogą takie zestawienie uzyskać i przedstawić. Chyba, że wstyd zaklepania takich czynów przeważa nad ujawnieniem prawdy. A więc pytam i czekam.- czy obecni radni którzy "zainwestowali" uzyskali przychody dla miasta?, nie bede aluzji stwarzał dla kogo by mieli uzyskac przychody poniewaz nie dysponuje takimi dowodami ...

 • Jan

  Reklama

 • leopold

  Jak to się stało, że dziadowsmie miasto po sprzedaży działki wybudował na koszt podatników drogę do i na planowanym osiedlu. Koszt około 5 milionów złotych.

 • xy

  500 metrow do szpitala... ale nie do swojego :D

 • anka

  nie ma czegoś takiego jak "swój" szpital :) ktoś tu przepisów nie zna

 • Xenakiss

  Potencjalny nabywco pamiętaj, że xaneakis sie stara do czasu , aż im zapłacisz, potem to tylko fuszerka z ich strony

 • borowski.artur@gmail.com

  kupiliśmy dom na Nowym Paryżu i nie mogę się zgodzić - kontakty z deweloperem zawsze były nijakie i oschłe - odpowiedzi i informacje wymijające i ogólne, aby łatwo dało się wykręcić... Zresztą o tym mogę całą książkę napisać.Z perspektywy czasu nie polecam kontaktów z tą firmą, lub jak jesteśmy uparci to wszystko oficjalnie i najlepiej przez prawnika

  • borowski.artur@gmail.com
   2020-01-21 14:15
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • pozdro600

  ceny jeszcze 3 lata temu w swionach byly po 3300 za metr. nie wiem skad nagle taka wzwyzka cen. czyzby przez 3 lata rzadow pis, tak bardzo wszystkim sie polepszylo finansowo? A juz mega smiech na sali na nowym tysiacleciu, mieszkania w wielkiej plycie (rzekomo nowoczesne) za 7k za metr :D:D:D:D swiat schodzi na psy, a juz na pewno swiony, gdzie gestosc zaludnienia przekracza wszelkie normy.pozdro600

 • Wieczorek

  Zgadza się.Osobiście zarabiam ok średniej krajowej a żona nie wiele mniej. Chcemy tzn chcieliśmy kupić mieszkanie ale ok 200 000zl za ok 50-60m2 nie damy tym bardziej. W takim mieście takie ceny to groteska. A jeśli chodzi o nowe osiedla "domkow" ktore jeden stoi na drugim i ceny zakupu plus koszt wyposażenia to szkoda komentować.Jeśli chodzi o podaż na moeszkania znajdujące sie w budynkach po Gierku to moim zdaniem rozsądna cena ok 2000zl/m2 do odświeżenia ewentualnie drohnego remontu a ok 3000zl do wprowadzania i w stanie komfortowy.Ale jak widzę ogłoszenia z cena 4000-5000zl do odświeżenia/remontu lub w stanie grzie czas sie zatrzymal w prl to plakam z smiechu

 • anka

  fajnie, ale nikogo nie interesuje twoje zdanie :)

 • Fiona

  Jakaś nowa gramatyka Panie Wieczorek ?

 • Wieczorek

  Nie, brak edycji i nietykieta ale widzę że: "Kozak w necie a [...]...w Świecie

 • Fiona

  Panie Wieczorek niech się Pan tak nie irytuje.Złość piękności szkodzi.

12

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.