Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowice mają nowych przedstawicieli w Związku Wodociągów i Kanalizacji

 • Dodano: 2022-02-08 11:30

Zmiany w Zgromadzeniu Samorządowego Chorzowsko-Świętochłowickiego Związku Wodociągów i Kanalizacji. W związku z ostatnimi zmianami, jakie zaszły w naszym mieście doszło do personalnych roszad w wymienionej wyżej instytucji. Kto pożegnał się ze stanowiskiem?

Nowi przedstawiciele w chorzowsko-świętochłowickim związku

Podczas sesji Rady Miasta, która odbyła się 27 stycznia 2022 roku, radni zdecydowali się na wprowadzenie zmian jeśli chodzi o skład Zgromadzenia Samorządowego Chorzowsko-Świętochłowickiego Związku Wodociągów i Kanalizacji. Radni odwołali ze stanowisk: Tomasza Grudnioka, Adama Jankowiaka i Jacka Kamińskiego, który wcześniej zrezygnował z mandatu radnego. Świętochłowickimi przedstawicielami w związku zostali natomiast: Marcin Bawej, Gerda Król oraz Bartosz Karcz.

- Podczas sesji doszło też do zmian personalnych w organach rady i w Zgromadzeniu Chorzowsko-Świętochłowickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Przypominamy: Stowarzyszenie „Razem dla Świętochłowic” oraz Platforma Obywatelska odniosły bezapelacyjne zwycięstwo w wyborach do Rady Miejskiej. To właśnie temu środowisku politycznemu mieszkańcy zawierzyli. I nawet mimo tego, co wydarzyło się później, klub RdŚ i PO nadal jest największym w Radzie i powinien mieć realny wpływ na przebieg jej prac. Niestety, do tej pory byliśmy też jednym klubem, który nie miał swoich przedstawicieli w żadnych organach statutowych Rady. Żeby być w polityce skutecznym trzeba mieć jednak mechanizmy oddziaływania. Dlatego dziś do organów Rady weszli nasi kompetentni radni. Mieszkańcy mogą być spokojni, bo w miejscach, w których się znaleźli, będą z pewnością wartością dodaną – tak sprawę skomentowali przedstawiciele stowarzyszenia Razem dla Świętochłowic w mediach społecznościowych tuż po obradach Rady Miasta.


Przypomnijmy, że w skład Zgromadzenia wchodzą prezydenci miast członków Związku oraz po trzech przedstawicieli wyznaczonych przez radę tych miast. Z kolei zadania Związku obejmują m.in. dostawy wody dla odbiorców wraz z obsługą instalacji, odbiór ścieków z gospodarki komunalnej i innych podmiotów z terenu działania Związku, bilansowanie potrzeb w zakresie gospodarki wodnej i ściekowej wraz z prowadzeniem polityki inwestycyjnej na terenie działania Związku, kontrolę jakości wody, i ścieków, eksploatację urządzeń służących do produkcji i dystrybucji wody oraz oczyszczalni ścieków i sieci  wodno-kanalizacyjnej, konserwację, remonty i modernizację infrastruktury technicznej czy wykonanie usług w zakresie podłączeń do sieci wodno-kanalizacyjnej.


Źródło: Sesja RM Świętochłowice

Komentarze (31)    dodaj »

 • O co kaman

  Nie bardzo jestem na czasie. Co to za roszady Karcz z Begerem mają sztama ?serio ?

 • Michał

  Dobre posunięcie, nareszcie konkretne zmiany a najważniejsze to odwołanie Trzebińczyka. Partyjny aparatczyk niczego dobrego nie wnosił i nie wzbudzał sympatii wśród pracowników.

 • Chrop

  Zamienił stryjek patyk na kijek

 • za długo

  Dbanie o Świętochłowice ha ha Gerda już tak długo dba o Świętochłowice (o swoją kieszeń kamienica, mieszkania, garaże) że to jest kpina z mieszkańców. .

 • gość

  zapomniałeś o swego czasu lokalu użytkowym naprzeciwko kościoła dla kogoś z rodziny. to była wtedy chyba jedyna remontowana kamienica. i cyk lokalik dla radnej i drugi dla rodzinki św. pamięci pani z urzędu, której nawet prezydent z wyrokiem się bał

 • Szok

  No to szykują się podwyżki za wodę i ścieki Wstyd tej gerdxie ciągle mało kasy ? Kobieto odejdź

 • Mariola

  A świętochłowiccy wyborcy śpią podczas stawianie krzyżyka na liście wyborczej? Chyba komuś pani Gerda się podoba jak ma od lat głosy wyborach municypalnych. Szok ty nie musisz głosować na tą panią, ale szanuj wybór innych. To się nazywa demokracja jakbyś nie wiedział/a.

 • gość

  demokracja jest najlepsza, ale cholernie ułomna.... jacy mieszkańcy tacy radni. podobno jakby spadła atomowa bomba na świony to straty wyniosły by 3,40pln i to po inflacji, a iq województwa wystrzeliłoby w górę.

 • pyka mnie to

  A ty gdzie cepie mieszkasz w Paragwaju?

 • gość

  w części hajduk okupowanej przez tych o małym iq

 • pyka mnie to

  To wiele wyjaśnia hahahahaha,pewnie za bajtla żeś się w kalinie pluskoł i teraz na starość wyłazi z ciebie ta szpagatowo inteligencja.

12

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również