Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowice: Miasto podnosi opłatę za pobyt dziecka w przedszkolu. Zmiany są niewielkie

 • Dodano: 2023-08-29 13:45, aktualizacja: 2023-08-31 09:01

Miasto podnosi opłatę za pobyt dziecka w przedszkolu. Podwyżka ta jest jednak nieznaczna i dotyczy tych przedszkolaków, które spędzają w placówce powyżej 5 godzin dziennie.

Podczas sierpniowej sesji Rady Miasta radni uchwalili wysokość opłaty za korzystanie z wychowania przedszkolnego dzieci objętych wychowaniem przedszkolnym. Przypomnijmy, że w publicznych przedszkolach prowadzonych przez gminę Świętochłowice dzieci mają zapewnione bezpłatne nauczanie, wychowanie i opiekę w wymiarze 5 godzin dziennie. Jeżeli przebywają w nich dłużej, konieczne jest uiszczenie stosownej opłaty.

- Ustala się opłatę za korzystanie z wychowania przedszkolnego dzieci objętych wychowaniem przedszkolnym do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym kończą 6 lat w wysokości 1,30 zł za każdą rozpoczętą godzinę zajęć ponad wymiar zajęć – czytamy w uchwale.

Oplata podniesiona o 16 groszy

Podwyżka jest nieznaczna. Zgodnie z uchwałą z 25 sierpnia ubiegłego roku rodzice i opiekunowie dzieci przebywających w przedszkolu powyżej 5 godzin płacili 1,14 zł za każdą rozpoczętą godzinę, z wyłączeniem dziecka realizującego obowiązek przedszkolny tj. 6 – latka. Teraz będzie to 1,30.

Projekt uchwały został pozytywnie zaopiniowany, a radni niemal jednogłośnie przyjęli uchwałę. „Za” było 19 z nich, a radny Łukasz Respondek wstrzymał się od głosu.


Źródło: własne

Komentarze (5)    dodaj »

 • tylko PiS

  odp.od PiS najlepsza partia w historii Polski

 • Antypisior antypisubrat

  ***** *** i ich wyznawców chorych na syndrom sztokholmski.

 • Obserwator

  W następnych wyborach czas na zmiany w RM. Większość radnych siedzi tam dla kasy. Słyszał ktoś by na sesji RM głos zabrała radna Agnieszka Beger???

 • Mieszkaniec

  Tak, ja slyszalem. Wystarczy przyjść na komisje z udzialem pani radnej. Co jak co, ale o naszą oświatę zaciekle walczy.

 • No i co

  Wybieramy radnych a oni stają się biczem na nas pisiory przebżydłe

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również