Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowice: Multirecydywiści w rękach mundurowych

  • Dodano: 2023-07-03 09:15

Świętochłowiccy kryminalni we współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach ustalili 2 osoby w wieku 41 i 45 lat podejrzane o włamania do supermarketów. Sąd zdecydował o ich aresztowaniu na 3 miesiące. 

Multirecydywiści w rękach mundurowych

Świętochłowiccy policjanci w ś cisłej współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach ustalili dwóch mężczyzn w wieku 41 oraz 45 lat podejrzanych o liczne włamania i kradzieże z supermarketów, które trwały od września ubiegłego roku. 

- Podejrzani włamywali się do sklepów na terenie całego Śląska, skąd kradli w głównej mierze alkohol i tytoń. Straty oszacowano łącznie na blisko 170 tysięcy złotych. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty, jednak czynności w sprawie trwają - czytamy na stronie KMP Świętochłowice. 

Na wniosek prokuratury sąd zdecydował o ich tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi kara do 10 lat więzienia, która może zostać zwiększona jeszcze o połowę, ponieważ sprawcy działali w warunkach multirecydywy.

Komentarze (3)    dodaj »

  • Świętochłowicki jabol

    Ale o co chodzi??? Trzeba w Świonach z czegoś żyć!!!

    • Świętochłowicki jabol
      2023-07-04 20:18
    • -2
    • odpowiedz
  • kałmenda Olsztyn

    A co tam słychać u wasz kolegów kundli z Olsztyna? Będziecie wysyłać pozdrowienia do więzienia, czy może sprawdzacie czy czasem monitoring czegoś nie nagrał u was?

  • Mieszkaniec

    Czy to ci którzy napadają też na Stokrotkę w Swietochlowicach?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również