Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowice: Na ul. Kubiny doszło do potrącenia pieszej na pasach

 • Dodano: 2021-04-19 12:00

W poniedziałek, 19 kwietnia, na ulicy Kubiny w Świętochłowicach doszło do groźnego zdarzenia. 71-letnia kobieta została potrącona na oznakowanym przejściu dla pieszych.


- Na oznakowanym przejściu dla pieszych doszło do potrącenia pieszej przez seicento kierowane przez 68-letnią kobietę. W wyniku zdarzenia 71-letnia poszkodowana została przewieziona do szpitala. Przeprowadzono badanie stanu trzeźwości, które wykazało, że kierująca pojazdem była trzeźwa w momencie zdarzenia  – wyjaśnia st. sierż. Paulina Wierzbowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach.

Przyczyny i okoliczności zdarzenia będzie badała świętochłowicka policja.

Ulica Kubiny jest niebezpieczna?

Mieszkańcy Świętochłowic wskazują, że odcinek ulicy Kubiny, na którym doszło dziś do wypadku, jest niebezpieczny.

- Wielokrotnie zdarzało się, że musiałam uciekać z pasów z dzieckiem. Auta pędzą tam jak szalone  - przyznaje jedna z mieszkanek Świętochłowic.

Okazuje się, że wielu kierowców ma także problemy z parkowaniem. Zdaniem mieszkańców niektóre pojazdy zatrzymują się w niedozwolonych miejscach, m.in. zbyt blisko pasów, co powoduje niebezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Apel policji o zachowanie ostrożności na drodze

Policja apeluje do kierowców i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności, ponieważ warunki atmosferyczne są złe, nawierzchnia jest śliska, więc droga hamowania jest znacznie wydłużona.

Komentarze (20)    dodaj »

 • karlus ze Hugobergu

  czymu tam niy zrobiom 30 km/h uod lot sie tego ludzie domagajom ale Magistrat mo to w d...ie!

 • Obserwator

  Na zdjęciu nie widać że przed przejściem nikt nie parkuje..poprostu gapiostwo kierowcy lub pieszego co włazi na przejście i nie patrzy bo ma przecież „prawo”..często widzę jak tacy mądrzy w kapturach zasłaniających widoczność z boku i słuchawkach wchodzą na przejście bez patrzenia a później jest płacz

 • Bajtel

  Fajna dyskusja się tu rozwinęła że samochody pędzą żeby zrobić próg zwalniający a może ktoś spojrzał na metrykę kierowcy 68 lat to już nie jest taka reakcja jak u młodego kierowcy czy średnim wieku takie osoby to prawo jazdy powinny już oddać do urzędu miasta

 • Ja 223

  A młodzi kierowcy idioci pędzący jakby świat miał się kończyć? tego nie widzisz durniów poposujacych się za kierownica

 • R2

  Po 50 KAŻDY obowiązkowe badania. Tu nie chodzi o ograniczenie swobodny czy wolności tu chodzi o bezpieczeństwo NAS WSZYSTKICH

 • Mieszkanka

  Kierowcy swoja droga tez powinni bardziwj uważać ,ale piesi tez nie sa bez winy,wychodza na pasy lub obok jak święte krowy bo ona z biedronki idzie,nie patrzy w zadna strobe tylko wchodzi ..

 • Basia

  To przejście zawsze było niebezpieczne. Auta stojące niezgodnie z Kodeksem, do tego wyjazd z parki gu Biedronki i parkingu kościoła. Widoczność ograniczona. To była tylko kwestia czasu, aż dojdzie tam do tragedii.

 • Tobi

  Czemu nie zglaszasz na straz miejska

 • Mikey

  Przejście jest zastawione autami to fakt że jeżdżą tamtędy auta za szybko to też prawda ale ile ludzi przechodzi nie na pasach? Mnóstwo bo każdy kto wychodzi z placu kościelnego pędzi do biedry nie przez pasy tylko prosto bo jest ciut bliżej. A co drugi nawet nie spojrzy czy coś jedzie tylko fru na drugą stronę. Bo mu promocja się wyprzeda. Nie usprawiedliwiam kierowców ale łatwiej się zatrzymać pieszemu na drodze niż zatrzymać samochód bo komuś się nie chce rozejrzec lub stanąć tak by ten kierowca cie widział A już największe oklaski dla tych co wieczorem lub nocą chodzą bez odblasków w ciemnych ciuchach i myślą że jak oni widzą auto to kierowca ich też

 • Świony pl

  Pierwsza sprawa że auta nie powinny parkować na drodze przy krawężniku przy wyjściu z kośćioła bo nic nie widać czy ktoś chce przejść przez drogę, a druga sprawa niektórzy ludzie idąc od kośćioła w stronę biedronki wchodzą na drogę jakby byli święci ale nie idą do biedronki tylko na parking przy biedronce kierując się do swoich domów bo po co iść na pasy zresztą do sklepu tez chodzą nie po pasach idąc bo po co robić dodatkowe kroki dalej a i trzecia sprawa zgadzam się niektórzy za szybko tamta droga się poruszają i potem są wypadki

 • Kk

  Halo ale ta pani była na pasach więc nie rozumiem co ma piernik do wiatraka

 • Agata

  Auta stoją przed samym przejściem, nigdy nie widać czy akurat ktoś nie wchodzi na pasy

 • Hak

  Trzeba podziękować naszej drogówce. W całych Świętochłowicach tak parkują, przed przejściem lub na skrzyżowaniu. Ciekawe ile mandatów wystawiono.

 • Hanys

  Parking pusty ale kierowcy parkują na jezdni. Kilka kroków bliżej do sklepu ale za to skutecznie zasłaniają widok od strony kościoła na jadące (często bardzo szybko) auta. Ucieczka z pasów przed autem to bardzo częsta tam akcja.

 • żal

  Fotoradary i wysokie kary inaczej nie nauczy się jeździć zgodnie z prawem no i patrole policji nie od AKCJI tylko systematycznie każdego dnia Patola na apele nie reaguje tylko na kary bijace po portfelu .Na Metalowców nawet ciężarówki robią wyścigi widząc kawałek prostej drogi Gdzie policja ?

 • Endy

  Wchodząc na przejście zatrzymaj się i sprawdź czy nie wejdziesz wprost pod nadjeżdżający pojazd, a przeżyjesz. Ja czekam aż się pojazd zatrzyma i to daje mi pewność. I tak uczę swoje dzieci.

 • miezkaniec

  Powinni tam ustawic śpiącego policjanta tak samo jak na przejściu Kubiny z Pocztową za halą targową. Rozpędzają się od Szkolnej i pędzą jak nie normalni.

 • magda

  Poprosze rodzine potrąconej Pani mój e-mail: magdalenakowalczyk117@o2.pl

 • markowski

  O już żerować na czymś nieszczęściu,żenada, wstyd...

 • Ewa

  Cholerna hiena

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również