Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowice: Napadli i okradli mężczyznę z roweru. Sprawcom grozi do 12 lat więzienia!

  • Dodano: 2023-10-10 14:00

Dwaj sprawcy rozboju wpadli w ręce świętochłowickich stróżów prawa. Mieszkańcy Świętochłowic w wieku 33 i 24 lat napadli na mężczyznę i zabrali mu rower. Obydwu sprawcom grozi nawet do 12 lat więzienia, a jeden z nich został dodatkowo ukarany za kierowanie skradzionym rowerem pod wpływem alkoholu.

Rozbój w Świętochłowicach

Do zdarzenia doszło w pierwszej połowie września. Do dyżurnego tutejszej jednostki wpłynęło zgłoszenie dotyczące rozboju w okolicy Skałki. Mężczyzna miał tam zostać pobity przez dwóch innych mężczyzn, którzy potem zabrali mu rower. Policjanci szybko ustalili rysopis sprawców i ruszyli za nimi.

Po chwili jeden ze sprawców został zauważony przez policjantów drogówki, kiedy jechał chodnikiem na skradzionym wcześniej rowerze i szybko został zatrzymany. Jak się okazało, nie był to jedyny wybryk 33-latka ze Świętochłowic. Badanie trzeźwości wykazało, że w organizmie ma blisko dwa promile alkoholu, za co został osobno ukarany wysokim mandatem.

Drugi ze sprawców rozboju, 24-latek został ustalony i namierzony tego samego dnia w zajmowanym przez siebie mieszkaniu, gdzie został zatrzymany przez kryminalnych. Mężczyźni staną przed sądem, a za rozbój grozi im nawet do 12 lat więzienia.

Komentarze (1)    dodaj »

  • 800+

    Ale o co chodzi??? To przecież Świętochłowice. dzień jak co dzień

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również