Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowice: Noc Muzeów 2019 za nami

  • Dodano: 2019-05-19 08:00, aktualizacja: 2019-05-18 23:22

Maszynowa Noc Muzeów 2019 zakończono. Podczas tegorocznej edycji wydarzenia, które odbyło się w sobotę 18 maja, miłośnicy historii mogli zwiedzić Muzeum Powstań Śląskich. W programie uwzględniono nie tylko oglądanie ekspozycji, ale i szereg atrakcji dla dzieci.

Muzeum Powstań Śląskich po raz kolejny włączyło się w organizację Europejskiej Nocy Muzeów. to architektoniczna perełka. Warto zaznaczyć, że w gmachu, w którym mieści się instytucja niegdyś znajdowała się siedziba zarządu dóbr ziemskich Donnersmarcków. Budowlę wzniesiono  w 1907 roku według projektu Emila i Georga Zillmannów.


Uczestnicy Nocy Muzeów wzięli udział w wernisażu wystawy akwarel Grzegorza Chudego. Zobaczyli też pokaźną ekspozycję maszyn znajdujących się w zbiorach Muzeum oraz wystawę „90. rocznica wizyty Prezydenta RP Ignacego Mościckiego w Świętochłowicach”. Każdy mógł spróbować swoich sił w maszynopisaniu oraz szyciu na starej maszynie. Jednakże najciekawszym punktem wieczoru, szczególnie dla dzieci, był pokaz odlewania żołnierzyków. Najmłodsi otrzymali także watę cukrową.

Galeria zdjęć

następne zdjęcia »

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.