Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowice: Noc Muzeów 2019 za nami

  • Dodano: 2019-05-19 08:00, aktualizacja: 2019-05-18 23:22

Maszynowa Noc Muzeów 2019 zakończono. Podczas tegorocznej edycji wydarzenia, które odbyło się w sobotę 18 maja, miłośnicy historii mogli zwiedzić Muzeum Powstań Śląskich. W programie uwzględniono nie tylko oglądanie ekspozycji, ale i szereg atrakcji dla dzieci.

Muzeum Powstań Śląskich po raz kolejny włączyło się w organizację Europejskiej Nocy Muzeów. to architektoniczna perełka. Warto zaznaczyć, że w gmachu, w którym mieści się instytucja niegdyś znajdowała się siedziba zarządu dóbr ziemskich Donnersmarcków. Budowlę wzniesiono  w 1907 roku według projektu Emila i Georga Zillmannów.


Uczestnicy Nocy Muzeów wzięli udział w wernisażu wystawy akwarel Grzegorza Chudego. Zobaczyli też pokaźną ekspozycję maszyn znajdujących się w zbiorach Muzeum oraz wystawę „90. rocznica wizyty Prezydenta RP Ignacego Mościckiego w Świętochłowicach”. Każdy mógł spróbować swoich sił w maszynopisaniu oraz szyciu na starej maszynie. Jednakże najciekawszym punktem wieczoru, szczególnie dla dzieci, był pokaz odlewania żołnierzyków. Najmłodsi otrzymali także watę cukrową.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również