Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowice: Nowe rowery i sprzęt rehabilitacyjny dla podopiecznych OPS

  • Dodano: 2020-09-21 08:00, aktualizacja: 2020-09-21 06:39

Ośrodek Pomocy Społecznej w Świętochłowicach zawarł umowę z Fundacją Eco Textil od Was dla Was z siedzibą w Skarżysku-Kamiennej, dzięki której zostały przekazane do Ośrodka sprzęty rehabilitacyjne i pomocnicze z których nieodpłatnie mogą korzystać mieszkańcy Świętochłowic.

Wypożyczalnia będzie uruchomiona z dniem 21.09.2020 r. Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego znajduje się w Świętochłowicach przy ul. Wallisa 4.  

Sekcja ds. Niepełnosprawności OPS prowadzi zapisy osób chętnych do skorzystania z wypożyczalni w godz. od. 7.00 do 15.00 od poniedziałku do piątku (tel.: 32 770 91 96, 32 770 91 95)Wypożyczalnia udostępnia sprzęt rehabilitacyjny, w szczególności:

  • trójkołowe rowery rehabilitacyjne;
  • kule ortopedyczne,
  • balkoniki kroczące,
  • wózki inwalidzkie.

Wypożyczany sprzęt przeznaczony jest do korzystania przez: osoby niepełnosprawne, których stopień niepełnosprawności oraz rodzaj schorzenia umożliwia skorzystanie z danego rodzaju sprzętu oraz osoby powracające do zdrowia po wypadkach lub innych zdarzeniach losowych.

Ze sprzętu mogą korzystać: osoby dorosłe, osoby niepełnoletnie wyłącznie pod nadzorem osoby dorosłej, osoby starsze, które ze względu na stan zdrowia nie mogą korzystać
z tradycyjnych rowerów, dorosłe osoby niepełnosprawne pod nadzorem dorosłej osoby pełnosprawnej, o ile jest to niezbędne do korzystania ze sprzętu zgodnie z jego przeznaczeniem.

Sprzęt można wypożyczyć na 14 dni z możliwością przedłużenia tego terminu jeżeli nie ma kolejnej osoby oczekującej na sprzęt.

Straż Miejska w Świętochłowicach oznaczyła wszystkie nowe rowery i umieściła je w specjalnej bazie danych, dzięki czemu służby łatwiej namierzą pojazdy w przypadku ewentualnej kradzieży.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również