Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowice: Ostrzeżenie przed złą jakością powietrza

 • Dodano: 2019-11-20 06:30, aktualizacja: 2019-11-20 09:09

20 listopada na terenie aglomeracji górnośląskiej jakość powietrza będzie dostateczna i zła.

20 listopada na terenie aglomeracji górnośląskiej (Gliwice, Zabrze, Bytom, Ruda Śląska, Świętochłowice, Chorzów, Siemianowice Śląskie), aglomeracji rybnicko-jastrzębskiej (Rybnik, Żory, Jastrzębie - Zdrój), Bielsko-Biała, powiatów: gliwickiego, raciborskiego, rybnickiego, wodzisławskiego, pszczyńskiego, bielskiego, części powiatu cieszyńskiego (gminy: Cieszyn, Chybie, Dębowiec, Goleszów, Haźlach, Skoczów, Strumień, Zebrzydowice), żywieckiego ze względu na poziom pyłu zawieszonego (stężenia dobowe) jakość powietrza będzie dostateczna i zła.

Wystąpi ryzyko wystąpienia przekroczenia poziomu informowania (101-150 µg/m3) dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu.

Komentarze (9)    dodaj »

 • Matha

  Za dużo na Świonach familoków, biedoty, patologii, menelstwa...i zawsze będą palic w piecu czym popadnie. To się nigdy nie zmieni i żaden prezydent nie pomoże. Czy ten czy inny obojętnie, dopóki tacy sa mieszkancy wszystko zostanie w martwym punkcie.

 • mieszkaniec

  Problem w tym że inne miasta walczą z zanieszczeniem, wydają mpieniądze na to niż na [...]y a Świętochłowice ze smogiem nie robią absolutnie nic, tylko drzewa wycinają. Poeiem wam wstyd!! o lat obserwuje mape z czujnokami jakości powietrza i widać na tej przestrzeni które jakie miasto coś z tym faktem robi, po niektórych miastach jak np. Kraków widać znaczącą poprawę natomiast na śląsku jak było źle tak jest, no może po za Katowicami które ma troche lepsza jakośc powietrza.

 • gość

  właśnie sobie zobaczyłem mapkę , fakt polska bardziej pomarańczowa aż do czerwonego......gdzie indziej zielono i żółty. a jak tam świony? noo.... małopolska może się wstydzić! a nawet okoliczne miasta gdzie "domków jest więcej" generalnie nie jest źle , ale zawsze może być lepiej!

 • Marian52

  Przecież cały sezon grzewczy jast nie tylko zła jakość powietrzna a Tragiczna, kiedy włodarze naszych miast przestaną myśleć o stadionach i basenach ( choć to też ważne) a zaczną skutecznie likwidować niską emisję. Pięć w mieszkaniu to 19 wiek a o ile wiem to mamy 21 wiek, kiedy przeskoczymy ten stracony czas panie Beger

 • konik polny

  Bo administrację interesują tylko twoje pieniądze z tytułu czynszu,następnie będzie podwyżka a to czy kapie ci na głowę lub czym ogrzewasz mieszkanie mają głęboko tam gdzie słońce nie dociera! Nie interesują się niczym innym i wszystko mają tam gdzie napisałem wcześniej. Inne miasta potrafią pozyskać środki z UE na modernizację starych zasobów komunalnych i systematycznie przyłączać je np.do C.O W naszym mieście potrafią tylko filozofować i obiecywać,straszyć donosami na policję i dolewać oliwy do ognia mydląc oczy mieszkańcom że jest lepiej.

 • gość

  dziwne , bo nas za kostempskiego co roku chcieli przyłączać do sieci c.o. na szczęście im się to nie udało. co ciekawe na blisko 40 mieszkań ogrzewanych węglem są aktualnie dwa.

 • Monitorujący PM

  Przecież cały czas w sezonie grzewczym jest zła jakość powietrza, szczególnie wieczorami. po co taki pojedynczy komunikat?

 • Patryk

  A ostrzeżenie przed nieudolnym prezydentem gdzie ?

 • krist

  patryk zmień leki bo ci coraz gorzej

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również