Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowice otrzymały pozytywną opinię za budżet na 2021 rok

 • Dodano: 2022-04-26 07:00, aktualizacja: 2022-04-25 13:10

Prezydent Daniel Beger ogłosił, że miasto otrzymało pozytywną opinię RIO za wykonanie budżetu za 2021 roku. Takie wyniki udało się osiągnąć po 3 latach ciężkiej pracy. 

Pozytywnie zaopiniowany budżet

Prezydent Świętochłowic Daniel Beger pochwalił się na swoich mediach społecznościowych, że miasto otrzymało pozytywną opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej za wykonanie budżetu za 2021 rok. Prezydent podkreśla, że zrealizowanie budżetu bez zastrzeżeń było możliwe dzięki 3 latom ciężkiej pracy i cięć budżetowych. Na przeszkodzie do uzyskania pozytywnych opinii w sprawie budżetu stała pandemia oraz – jak twierdzi prezydent – niegospodarność swoich poprzedników. 

Powodem były prezydent?

Daniel Beger niebezpośrednio przekazuje w poście, że przez ostatnie 3 lata próbował naprawić to, to zepsuły poprzednie władze miasta, w tym były prezydent Dawid Kostempski

- Szkoda tych trzech lat, sprzątania po kimś. Ale widząc efekty ciężkiej pracy mojego całego zespołu, mam z każdym dniem więcej motywacji, by zmieniać Świętochłowice na przyjazne, na lepsze, na takie, na jakie zasługują by być od lat. – czytamy w poście opublikowanym przez Daniela Begera na mediach społecznościowych.

Prezydent zapewnia, że nie ma zamiaru osiadać na laurach. Zapowiada, że świętochłowiczan czeka kilka ciekawych lat, w ciągu których miasto zmieni się diametralnie. Zagwarantował również, że budżet w tak dobrym stanie pozostawi swojemu następcy, aby umożliwić mu dalszy rozwój miasta.

Dokumentacją opiniującą budżet podzielił się również Sławomir Pośpiech, wiceprezydent Świętochłowic.

Komentarze (7)    dodaj »

 • Kamil

  Wyjść na prostą? Zacisnęli pasa mieszkańcom bo sobie i swojakom nie. Dorobili się prywatnie fortun.

 • DELFIN ODDAJ 100 MLN

  Na pewno nie większych niż Dawid K. zatrzymany przez prokuraturę.

 • krist

  nareszcie coś pozytywnego na tej stronie

 • HANYS

  MOZNA ??? MOZNA - WYSTARCZY NIE KRASC , JAK RODZINA KOSTEMPSKICH PRZEZ 8 LAT

 • ...

  Nie podszywaj się pod Hanysa wieśniaku

 • OMG

  No to teraz widać jak wypchali sobie kieszenie poprzednie władze miasta że aż 3 lata zajęło na prostą wyjść . Podziwiam pana Begera , bo ja bym takiego [...]a po kimś nie chciałam sprzątać

 • Świony

  Ja podziwiam ,,[...]owłazów" bez wazeliny.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również