Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowice: Podpisanie umowy na przebudowę ul. Przemysłowej

 • Dodano: 2021-04-23 06:15, aktualizacja: 2021-04-23 06:28

Prezydent Świętochłowic podpisał dziś umowę z wykonawcą jednej z największych miejskich inwestycji drogowych ostatnich lat. Już za 18 miesięcy zostanie oddana do użytku przebudowana ul. Przemysłowa, która zostanie połączona z drogą wojewódzką DW902 (DTŚ).

To kluczowa inwestycja, dzięki której nie tylko odciążony zostanie ruch w północnej części ul. Bytomskiej, ale przede wszystkim odblokowane zostaną tereny inwestycyjne, które dziś są nieużytkami. Nowy zjazd z Drogowej Trasy Średnicowej już przyciąga uwagę inwestorów.

Otwarcie zjazdu gwarantuje wzrost zainteresowania potencjalnych inwestorów terenami znajdującymi się w zachodniej części Świętochłowic, a to z kolei będzie prowadzić do wzrostu wpływów z podatków, a także uruchomienia wielu nowych, atrakcyjnych miejsc pracy dla mieszkańców naszego miasta – podkreśla Daniel Beger, Prezydent Miasta. – Bardzo się cieszę, że prace realizować będzie tak renomowana firma. Jestem pewien, że współpraca z Grupą DROGOPOL będzie początkiem wielkich zmian, które znacznie zwiększą atrakcyjność inwestycyjną naszego miasta.

Warto podkreślić, że inwestycja zostanie w całości sfinansowana ze środków zewnętrznych. Ponad 10 mln zł władze miasta pozyskały z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, natomiast kolejne 14 mln zł miasto otrzymało w ramach Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Cieszy mnie fakt, że dzięki profesjonalnemu podejściu specjalistów z Biura Dróg i Mostów Urzędu Miejskiego w Świętochłowicach, miasto skutecznie pozyskuje środki na kolejne, ważne inwestycje – dodaje Sławomir Pośpiech, Zastępca Prezydenta Miasta Świętochłowice.

Inwestycję realizować będzie Grupa DROGOPOL, jedna z największych firm z polskim kapitałem w sektorze budownictwa drogowego na Śląsku.

Jesteśmy lokalną firmą, która współpracowała już z miastem Świętochłowice – dodaje Michał Staszewski, wiceprezes firmy DROGOPOL. – Mamy nadzieję, że inwestycja której zakończenie planujemy na koniec 2022 roku, przyczyni się do dalszego rozwoju tego miasta. Niezwłocznie rozpoczynamy prace projektowe, a za 18 miesięcy umawiamy się na przecinanie wstęgi.

Szczegółowy przebieg drogi poniżej:

Przemysłowa - mapa

Komentarze (11)    dodaj »

 • KOSTEMPSKIE WON

  KOSTRMPSKI ODDAJ NASZE 100 MILIONÓW I NIE PISZ TU NA FORUM GOROLU

 • Maja

  To jest pisowski TROLL lekcewazcie go

 • Leni234

  Ludzie puknijcie sie w te puste glowy,coby sie nie dzialo to zawsze znajda sie GNIDY co im nie pasuje.

 • Znam cie

  Sam jesteś gnida

 • lidka

  Tysiące drzew do wycinki. Taki miał być obrońca drzewa!! Oszukał ans wszystkich!!!

 • Kostepski kiepski

  Zawsze się znajdzie menda co będzie narzekać

 • Antypisowiec

  Jak się jest w PIS to kasa jest. Żal tych miast, które nie dostały nawet " złotówki". Szkoda,że pan Beger o swojej sympatii do władzy rządzącej nie wspomniał w kampanii wyborczej.

 • PO to same zło

  A za P.O to gdzie ta kasa była? Nie jestem zwolennikiem obecnego czarodzieja ale prawda jest taka że partia obłudy pilnowała tylko własne zady, wszystko sprzedawali, lizali i liżą nadal cztery litery makreli w zamian za stołki w Brukseli. Bezrobocie i afery to była i jest wizytówka PO,PiS też nie jest święty ale jest o niebo lepiej niż było tylko ból d...y ten sam utratą dostępu do koryta.

 • Maja

  Ile Ty masz lat?? Nie wiesz Jak było, za PO już się dużo polepszalo a od 2015 PRYWATNE RANCZO KACZYNSKI PRZY POMOCY takich piekarzy i bezmozgowcow PIS niszczą CALA POLSKE taka kolego jest prawda i niewmowisz mi że PO kradla ile milionów znikło gdzie są respiratory NIE MAgdzie są miliony za nie NIE MA I SZUMOWSKIEGO NIEMA ,MILIONY DLA OBLATKA NA WILLE,MIESZKANIA ,MILIONY DLA RYDZYKA i Ty piszesz kto kradł jesteś TROLLEM

 • Apolityczny

  "Nie wiesz Jak było, za PO już się dużo polepszalo "No jaaaaaaNa śniadanie ośmiornicz---ki. A najniższe wynagrodzenie 6000 jak to Bieńkowska powiedziała że tylko debi... Pracują za 6000zl :DDD

 • Sedno

  Tyś taki głupi od urodzenia czy od TVN ? Właśnie że Chorzów czy Bytom rządzone przez PO dostały większą kasę od Swion więc nie pisz bzdur oszuście Każdy sądzi oo sobie kłamstwo to wasza broń

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.