Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowice: Policjanci przejęli znaczne ilości narkotyków i lewy tytoń

  • Dodano: 2019-05-08 08:45, aktualizacja: 2019-05-08 09:11

Policjanci z wydziału prewencji zatrzymali 32-letniego mężczyznę, który posiadał znaczne ilości narkotyków.

Stróże prawa znaleźli łącznie blisko 28 kilogramów oraz substancji służących do ich produkcji. Kryminalni przechwycili również ponad 55 kilogramów lewej krajanki tytoniowej.

Zatrzymanemu mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia


Mundurowi z ogniwa interwencyjnego zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę passata, w którym jechało trzech mężczyzn. W trakcie policyjnych czynności, pod siedzeniem pasażera stróże prawa znaleźli torbę z białym proszkiem. Siedzący na tym miejscu mężczyzna przyznał, że to amfetamina.

W reklamówce znajdowały się prawie 2 kilogramy tego narkotyku

Informacja o zatrzymaniu szybko trafiła do kryminalnych, którzy na co dzień zajmują się zwalczaniem przestępczości narkotykowej. Policjanci pojechali wraz z psem wyszkolonym do wyszukiwania narkotyków do mieszkania 32-latka. W trakcie przeszukania garaży, użytkowanych przez mężczyznę, kryminalni znaleźli łącznie blisko 28 kilogramów niedozwolonych substancji. To m.in. amfetamina, marihuana oraz proszki i płyny służące do produkcji narkotyków. Oprócz tego policjanci przechwycili ponad 55 kilogramów krajanki tytoniowej bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Lewy towar został zabezpieczony, a mężczyzna trafili do policyjnego aresztu. Następnego dnia usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości substancji psychoaktywnych, wytwarzania, oraz przygotowania  narkotyków do przemytu poza granice państwa. Świętochłowiczanin został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi mu nawet 8 lat więzienia.

Świętochłowice: Policjanci przejęli znaczne ilości narkotyków i lewy tytoń

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • naked

    miec 2 kilo amfy i sie bawic jeszcze w tytoń co za lisek chytrusek

  • B.K.X

    No to się posiedzi Urlop darmowy z kieszeni podatników.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.