Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowice: Policjanci uratowali psa, którego właściciele zostawili w samochodzie

  • Dodano: 2019-08-07 08:15, aktualizacja: 2019-08-07 08:29

Policjanci ogniwa patrolowego świętochłowickiej komendy uratowali czworonoga, zamkniętego podczas upału w samochodzie.

Do uratowania zwierzęcia przyczyniła się informacja przekazana na numer alarmowy. Pies znajdował się w zamkniętym bagażniku samochodu zaparkowanego w nasłonecznionym miejscu.

Nieodpowiedzialnym właścicielom husky’ego grożą teraz nawet 3 lata więzienia

Do zdarzenia doszło w miniony weekend w godzinach popołudniowych w centrum miasta. Oficer dyżurny świętochłowickiej komendy policji otrzymał zgłoszenie z numeru alarmowego, że w w bagażniku szczelnie zamkniętego, nagrzanego samochodu marki Seat, znajduje się pies. Na miejsce zdarzenia skierowany został patrol policji. Mundurowi potwierdzili zgłoszenie. Stróże prawa zajrzeli przez tylną szybę do pojazdu i zauważyli leżącego, ciężko dyszącego i wyczerpanego husky’ego. Przez uchyloną na zaledwie około 1 centymetr szybę auta, z wnętrza wydobywało się gorące powietrze. Obok wyczerpanego psa leżała pusta miska bez kropli wody. Mundurowi wybili tylną szybę w pojeździe i wyciągnęli z niego osłabionego czworonoga, podając mu szybko wodę. Powiadomiony pracownik schroniska ocenił stan zdrowia pupila i zabrał go ze sobą do azylu w Chorzowie. W wyniku podjętych przez mundurowych działań okazało się, że właściciele psa przebywali w jednym z miejscowych punktów gastronomicznych w okolicy. Kobieta i mężczyzna, pochodzący z województwa dolnośląskiego, nie widzieli w swoim zachowaniu niczego złego. Nieodpowiedzialnym właścicielom, za pozostawienie w nagrzanym samochodzie swojego czworonoga, grożą teraz nawet 3 lata więzienia.

Pamiętajmy!

Wystarczy kilkanaście minut, aby w szczelnie zamkniętym, pozostawionym w słońcu pojeździe, temperatura wrosła do poziomu, który grozi przegrzaniem. Widząc zagrożenie, nie bądźmy obojętni i poinformujmy o wszystkim Policję, dzwoniąc pod numer alarmowy 112. Przypominamy także, że w sytuacji zagrażającej życiu lub zdrowiu sami możemy podjąć czynności zmierzające do udzielenia pomocy, np. wybijając szybę w aucie.

Zobacz także

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • Ewa

    Popieram!!!! dlaczego w naszym kraju nie ma kary OKO ZA OKO, ZĄB ZA ZĄB???! budżet państwa dużo by zaoszczędził,a nie, siedzą w tych więzieniach....

  • wkurzona

    brak slow na glupote

  • zefel

    Zamiast 3 lat więzienia wystarczą 3 godziny w zamkniętym samochodzie

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.