Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowice powalczą o rowerową stolicę Polski

 • Dodano: 2019-07-02 07:30, aktualizacja: 2019-07-02 07:43

We wrześniu rusza pierwsza edycja rywalizacji „Rowerowa Stolica Polski”. Miłośnicy jednośladów wybierają miasto, dla którego będą kręcić kilometry. Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację „Rowerowa Stolica Polski”, by wspólnie ze znajomymi i rodziną walczyć o miano najbardziej rowerowego miasta w Polsce.

Rywalizacja ruszy we wrześniu, ale aplikację można pobrać już teraz

Impreza potrwa przez cały wrzesień, ale już dzisiaj można pobrać bezpłatną aplikację i korzystać z przygotowanych funkcji. Dzieci, seniorzy, całe rodziny mogą przez wakacje przygotowywać się do rowerowej rywalizacji, by we wrześniu wsiadając na rower i włączając aplikację, zdobywać punkty dla Świętochłowic. Zwycięskie miasto otrzyma tytuł „Rowerowej Stolicy Polski”. Każde ma szansę, bo ilość przejechanych kilometrów będzie dzielona przez liczbę mieszkańców. Puchar trafi do najaktywniejszych, a nie największych.

Zasady są proste. Należy pobrać aplikację mobilną, wybrać miasto (oczywiście Świętochłowice), dla którego będziemy kręcić kilometry i korzystać z przygotowanych opcji. Można śledzić rankingi, tworzyć grupy z przyjaciółmi, znajomymi z pracy i motywować się do wspólnej zabawy. W ramach aplikacji można śledzić swoje treningi – przebyty dystans, czas, spalone kalorie i trasy.

Korzystanie z aplikacji daje również korzyści. Za podejmowane wyzwania użytkownicy otrzymają dodatkowe punkty, które wymienią na zniżki i nagrody u partnerów akcji.

W akcji udział bierze wiele miast

Kilometry kręcić będą: Bydgoszcz, Biała Podlaska, Białystok, Chełm, Chorzów, Gniezno, Gorzów Wielkopolski, Grudziądz, Inowrocław, Jastrzębie Zdrój, Kielce, Koszalin, Leszno, Olsztyn, Przemyśl, Suwałki, Świętochłowice, Włocławek.

Miasto, które wygra rywalizację otrzyma przechodni „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”. W przypadku wygranej trzy razy z rzędu, Puchar zostanie na stałe w posiadaniu zwycięskiego miasta.


Źródło: REDAKCJA / źródło: UM Świętochłowice

Zobacz także

Komentarze (11)    dodaj komentarz »

 • Mariola

  Kolejny raz żałuję że nie ma tu możliwości wyrażenia się za pomocą emotikonów, bo na słowne komentarze i riposty szkoda wysiłku. Marne te nasze władze. MARNE to delikatne słowo.

 • Koko

  No to jest chyba artykuł na prima aprilis :-)))) Żenada i Gańba

 • chorzow

  dlaczego w Świętochłowicach zlikwidowano pożyczanie rowerów

 • Mis

  ZŁOŚLIWIE ponieważ wypożyczalnie rowerów zapoczątkował z sukcesem roktemu Kostempski.

 • Kolarz

  Ale o co chodzi miłościwie nam panujący D.B korzysta z rowerów miejskich ale chorzowskich , nawet jakiś czas temu wsiadał na jeden przy wodociągach:DWięc po co swoje wyciągnąć z magazynu jak można w ramach oszczędności pojeździć za złotówkę na rowerze sąsiada :)

 • play

  Beger spłaca długi poprzednika i idzie mu to bardzo dobrze.

 • Joker

  Berger próbuje wpajać że wszystko,powtarzam WSZYSTKO co zrobil Kostempski było złe jak właśnie projekt wypożyczalni rowerów.Zobaczcie że w najbliższej kampanii wyborczej nowi potencjalni kandydaci na prezydenta miasta Świętochłowic już na na początku przy swojej kampanii będą obiecywać przywrócenia wypożyczalni rowerów co będzie trafieniem w punkt.A Berger już w I odejdzie w niepamięć.

 • Joker

  Zakończyć ZŁOŚLIWIE projekt wypożyczalni rowerów i walczyć bo Polska stolicę rowerową?Cisną się na usta takie słowa które nie pozwoliły by wystawienie komentarza.Ps Radom przy Świętochłowicach wymieka.

 • olo

  przeciez u nas zlikwidowano rowery ! to na co glosowac ????

 • Ze Świon

  He,he rowerowa stolica a nawet nie umieli załatwić rowerów miejskich. Tako gańba wszystkie miasta naokoło mają....

 • enst

  Dokładnie. Śmiechu warte.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.