Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowice: Premiera strony dedykowanej przedsiębiorcom

 • Dodano: 2019-06-18 08:45, aktualizacja: 2019-06-18 09:04

Świętochłowice stawiają na skuteczną współpracę biznesu i samorządu oraz zmianę w polityce społeczno-gospodarczej miasta.

Kolejnym krokiem ku poprawie tej współpracy jest uruchomienie strony internetowej dedykowanej przedsiębiorcom

Okazją do zaprezentowania przedstawicielom świętochłowickich przedsiębiorców nowej strony internetowej było kolejne śniadanie biznesowe zorganizowane przez Urząd Miejski. O możliwościach strony opowiedział Pełnomocnik Prezydenta ds. Rozwoju Gospodarczego, Adam Trzebinczyk. Zaznaczył jednak, że będzie ona nadal modyfikowana i wzbogacana o nowe informacje. Z portalu korzystać mogą  zarówno osoby, które już prowadzą własne firmy, jak i Ci, którzy dopiero zamierzają rozpocząć działalność gospodarczą.

Chcących pozyskać wiedzę na temat źródeł dofinansowania do działalności gospodarczej, nawiązać współpracę z lokalnymi przedsiębiorcami, wziąć udział w programach promujących rozwój przedsiębiorczości, znaleźć teren inwestycyjny lub lokal dostosowany do potrzeb Twojej firmy, zapraszamy na www.biznes.swietochlowice.pl.

Śniadanie biznesowe było także okazją do przekazania uczestnikom wiedzy dotyczącej wdrażania przepisów ustawy o Pracowniczych Planach Kapitałowych. Ta część wydarzenia poprowadzona przez Katarzynę Rosińską – przedstawicielkę firmy PFR Portal Sp. z o.o. - została podzielona na dwa panele: szkoleniowy oraz dyskusyjny. Panel szkoleniowy obejmował prezentację najważniejszych punktów ustawy, a panel dyskusyjny czas na zadawanie pytań przez gości.

Następnie uczestnicy zostali zaproszeni na poczęstunek, przy którym mieli możliwość nawiązania nieformalnych rozmów oraz wymiany wizytówek.

Komentarze (12)    dodaj komentarz »

 • wiem kto

  Biznes klub to pomysł kogoś innego, zgłaszał w UM w kilku miastach, potwierdzona informacja, kolejne władze miasta, które przypisują sobie pomysły mieszkańców.

 • erwin

  Co to za strona? Bieda z pędzą, przynajmniej w wersji mobilnej, ale pewnie w wersji pełnej jest podobnie. Jaki jest sens ruszania z takim portalem, jak strona internetowa to właściwie wizytówka z numerem telefonu do Urzędu Miejskiego i adresem e-mail do tegoż? Dziwne, ale może się w przyszłości to zmieni, bo taki portal ma potencjał i wg mnie jest bardzo dobrym pomysłem.

 • Chorzowianin

  O tak, straganiarz już zadba by się rozwinęła...

 • erwin

  Nie wiem czemu ludzie minusują mój komentarz, który nie krytykuje strony i inicjatywy jako takiej, ale bardziej wyraża dezaprobatę dla formy, w jakiej ona wystartowała. Jeśli przez większość czasu mają być na niej takie informacje jak teraz, a czasem jest szansa na jakiś news, no to nie widzę sensu aby taki portal istniał. To kosztuje, a kondycja finansowa miasta jest kiepska. Zadania tejże strony internetowej można było spokojnie realizować bezpośrednio na stronie internetowej miasta. Byłoby to bardziej przejrzyste i być może tańsze rozwiązanie.

 • Mariola

  Polityka prezydenta godna rządzącej Polską partii PiS. Wpierw ogłasza upadłość Świętochłowic, podobną do hasła "Polska w ruinie", a następnie rozpaczliwie szuka przedstawicieli biznesu - inwestorów, którzy zechcą przybyć do "upadłego" miasta. Mentalność pochodzącego z zaścianka. Żenada i wstyd mieszkać w mieście rządzonym przez kompletnych ignorantów.

 • Andy

  Ogłoszenie wszem i wobec, że dany podmiot jest finansowym trupem (bankrutem, bliskim upadku - zwał jak zwał), a potem liczenie, że inwestorzy będą zainteresowani jakimiś poważniejszymi inwestycjami to albo przykład skrajnej niewiedzy, albo braku jakiegokolwiek obycia politycznego. Informacje na temat zadłużenia miasta można było podać rzetelnie, ale bez dramaturgii jaka wtedy miała miejsce. Teraz to "po ptokach" i najbardziej ucierpią na tym mieszkańcy tego miasta, czyli my. :(

 • Grzesiu

  To jest prezydent? Ja go tak nie nazywam bo do tej funkcji nie dorósł

 • Mariola

  Polityka prezydenta godna rządzącej Polską partii PiS. Wpierw ogłasza upadłość Świętochłowic, podobną do hasła "Polska w ruinie", a następnie rozpaczliwie szuka przedstawicieli biznesu - inwestorów, którzy zechcą przybyć do "upadłego" miasta. Mentalność pochodzącego z zaścianka. Żenada i wstyd mieszkać w mieście rządzonym przez kompletnych ignorantów.

 • Marian

  Kolejne śniadanie biznesowe (brak zdjęć) ponieważ nie było już nawet kawy i soku

 • Zbyszek81

  Te spotkania są żenujące. Mój szef już tam nie chodzi. Strata czasu a przede wszystkim poczuje, ze naszym miastem rządzą obecnie indolenci :(

 • voytek81

  Twoj szef juz nie chodzi czyli kto kostempski czy karcz? zmien IP ;)

 • Tj

  Twój szef jeździ białą panamerą? to Persona non grata i tak nikt by go tam nie wpuścił

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.