Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowice przywitały dwusetnego bobasa! Poznajcie malutką Matyldę

  • Dodano: 2024-04-25 13:30, aktualizacja: 2024-04-25 14:55

Na oddziale położniczym ZOZ Świętochłowice pojawiło się dużo radości. Na świat przyszła urocza dziewczynka, która okazała się być dwusetnym dzieckiem urodzonym w świętochłowickiej placówce. 

Wyjątkowe maleństwo

Ciekawą historią dotyczącą swojego życia będzie się mogła dzielić Matylda, okrągłe narodziny to jest coś! Narodziny dziecka są dla rodzica jednym z najszczęśliwszych momentów, co widać na twarzy mamy naszej bohaterki. Prezydent Miasta Daniel Beger wraz z pracownikami oddziału położniczego złożył oficjalne gratulacje kobiecie i jej maleństwu. Obie panie otrzymały także drobne upominki. Świętochłowicka placówka po raz dwusetny udowodniła wysoką jakość opieki nad pacjentami, jak się okazało mama Matyldy, wybrała ją po raz drugi!

Placówka pełna profesjonalizmu

Przypominamy, że w  2019 roku przeprowadzono generalny remont oddziału położniczo-ginekologicznego w Świętochłowicach. W wyniku przyszli rodzice zyskali nowoczesne i przede wszystkim bezpieczne miejsce do przywitania swoich maluchów. Szpital zapewnia nowoczesny i wysokiej jakości sprzęt m.in. fotel do kangurowania. Opieka poporodowa również podniosła swój poziom. Szpital znalazł się na liście TOP 10 szpitali w Polsce, według ankiet #GłosMatek, które zostały wypełnione przez kobiety po porodzie. Zarówno porodówka, jak i oddział neonatologiczny mają II stopień referencyjności. Oznacza to, że mogą w nim rodzić kobiety z ciążą zagrożoną, a oddział dla noworodków posiada odpowiedni sprzęt i wykwalifikowany personel do opieki m.in. nad wcześniakami.
 

Weronika MyszkaWeronika Myszka
Źródło: FB Daniel Beger, ZOZ Świętochłow. / fot. FB Daniel Beger

Komentarze (2)    dodaj »

  • Antek

    Zastanawiam się czy to dwusetny noworodek w tym roku czy na tym oddziale od czasu remontu. Moja się rodziła tutaj w 2009 . Coś się matematyka nie zgadza. A może to dwusetny noworodek pod patronatem miłościwie nam panującego???

  • Agnieszka

    Dobrze że cieszycie się kolejnymi narodzinami, jednak nic nie mówicie o zawieszeniu oddziału neurologii już od ok.2 miesięcy, gdzie wykonać takie badanie jak np.eeg

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również