Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowice: Radni zdecydują o podwyższeniu pensji prezydenta miasta

 • Dodano: 2021-11-23 21:15, aktualizacja: 2021-12-11 10:45

Podczas najbliższej sesji Rady Miasta, która odbędzie się 25 listopada, świętochłowiccy radni zdecydują m.in. o tym czy pensja prezydenta Daniela Begera zostanie podwyższona. O ile? Sprawdziliśmy. 

- Na najbliższej sesji RM (czwartek 25 listopada) jesteśmy pewni, że już teraz znajdzie się tych "11 sprawiedliwych", którzy zagłosują wreszcie nad kolejnym podwyższeniem podatków od nieruchomości do najwyższej kwoty, bo ostatnio częściowo byli przeciw. Również wszyscy domagają się podwyżki uposażenia Daniela Begera do maksymalnej kwoty, która teraz wynosi 20 041,50 zł brutto – czytamy na facebookowym profilu Ruchu Ślązaków.

Rzecznik UM wyjaśnia ile wyniesie podwyżka

Głos w sprawie zabrał rzecznik świętochłowickiego magistratu, który zdementował informację dotyczącą kwoty prezydenckiego uposażenia.

- Szanowni Państwo, odnosząc się do nieprawdziwych informacji opublikowanych na profilu Ruch Ślązaków, a dotyczących zmiany wysokości wynagrodzenia Prezydenta Miasta informujemy, iż podczas najbliższej sesji Rady Miejskiej procedowana będzie uchwała w tej sprawie, będąca wynikiem nowelizacji ustawy o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe, która podniosła uposażenia samorządowców o 60% - czytamy w komunikacie rzecznika Urzędu Miasta w Świętochłowicach.

Ile wyniesie wynagrodzenie prezydenta Begera po wprowadzonych zmianach?

Zgodnie z wyliczeniem przedstawionym przez magistrat prezydencka pensja wzrośnie do 9.693,00 brutto miesięcznie (+ 3.105,00 zł dodatek funkcyjny i 5119,20 zł dodatek specjalny). Jak wyjaśnia rzecznik, obecnie maksymalna stawka wynagrodzenia zasadniczego wynosi 10.770,00 zł (+ 3.450,00 zł dodatek funkcyjny i 5.688,00 zł dodatek specjalny).

Jeżeli radni podejmą stosowną uchwałę, zmieni się także wysokość diet radnych. Kwoty uposażenia zostaną podniesione z 1.358,84 zł na 2.174,15 zł miesięcznie. Co więcej, przewodniczący komisji także będą zarabiać więcej. Zamiast 1.540,02 zł otrzymają 2.464,03 zł.

- Przytoczone wyżej kwoty stanowią 90% wartości maksymalnych zgodnie z ustaleniami poczynionymi przy okazji tworzenia programu naprawczego w 2019 roku. Programu, którego radni RŚ nie poparli – wskazuje rzecznik świętochłowickiego magistratu.

Tego samego dnia sesja Rady Miejskiej odbędzie się także w Rudzie Śląskiej. Wertując projekt uchwały, który zostanie poddany pod głosowanie, widzimy, że zakłada on, iż wynagrodzenie zasadnicze prezydenta Grażyny Dziedzic wzrośnie do 10 770 zł brutto, do tego należy dodać dodatek funkcyjny w wysokości 3450 zł brutto, dodatek specjalny w wysokości 30 proc. łącznie wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego, a także dodatek za wieloletnią pracę w wysokości 20 proc. wynagrodzenia zasadniczego.


Źródło: UM, Ruch Ślązaków, Rzecznik UM w Świętochłowicach

Komentarze (39)    dodaj »

 • Świętochłowiczanin

  . Bieda w Świonach ,pieniędzy nie ma ,więc nawet nie powinien chcieć mieć podyższone pobory ,bo i tak za dużo zarabia jak nic się nie dzieje a bieda piszczy.

 • Müller

  Tonący podwyżki się chwyta. Bier ile wlezie, zostało ci tylko dwa lata i raus gorolu.

 • Jurgen

  Jako osoba patrzącą z boku na obrzucanie się winami pomiędzy starą władzą i nową stwierdzam, że lobbujące za nową władzą internetowe trole są bardzo dobrze informowane przez wyciągających wszystkie brudy przydupasów obecnego prezydenta. Oboje byli włodarze nieudolni, jednak poziom indolencji Pana Daniela poraża. Dobrze że przytulił się do Pisu. Już widać dobrą szkołę jak zarządzać mediami :)

 • PAMIETAMY

  KIEDY RODZINA KOSTEMPSKICH ODPOWIE ZA 8 LAT OKRADANIA MIASTA I 100 MILIONÓW UKRADZIONE MIESZKAŃCOM NASZEGO KOCHANEGO MIASTA.

 • były pracownik Kop.Polska

  .Swiętochłowice jeszcze nigdy nie były takie brudne,biedne.Gdzie się spojrzy kupa śmieci,podwórka pełne różnych grat,skrzynki ze starymi łachami nie sprzątane,łachy fruwają,targowisko w opłakanym stanie,że nawet tam nogę złamałem,bieda,brak przemysłu,nawet księgarni nie ma i oni jeszcze chcą podwyżkę???? Przecież Berger zarabia 10 razy więcej niż ja ,a to ja pracuję na dochód narodowy ,oni tylko tworzą papierki.Nie pozwólcie na jakiekolwiek podwyżki bo miasto jest biedne i nic się ciekawego nie dzieje,tylko ceny na wszystko rosną.

 • Normalny

  Zainteresowali by się za jakie psie pieniądze pracują ludzie w mpgl mpuk mpgk wstyd by im było dać sobie takie podwyżki pytam się za co chyba za nieudolność

 • lex

  Zwłaszcza w mpuk-u są tak pracowici, że zamiast wyrywać chwasty to leją roundup-em i nawet tej spalonej trawy nie usuwają.

 • déjà vu

  ci przy korycie sobie głów nie pourywają tylko będą jeszcze bardziej żryć

 • PAMIETAMY

  Ach za Delfina to się żyło , wszyscy kradli i jeszcze pakiety na święta były i miodownik na sylwka też byl

 • lex

  A kto jest gorszy? Ten który źle robi, czy ten który wytyka mu złe uczynki a sam robi to samo?

 • Jorguś

  Właśnie opublikowano ranking gmin woj. śląskiego. Świętochłowice zdobyły "zaszczytne" miejsce na końcu! Brawo! Podwyżka? Im się to k....należy!

 • FAELIX42

  To nie jedyne kontrowersje wokół działań Dawida Kostempskiego. Nigdy swoim wyborcom nie przyznał się do tego, że w 1997 roku brał udział w wypadku samochodowym w którym zginął młody człowiek, a dwaj inni zostali ciężko ranni. Mariusz K., który prowadził auto, przez 16 lat nie odbył prawomocnego wyroku trzech lat więzienia. Kostempski, skazany za ukrywanie dowodów i nieudzielenie pomocy ciężko rannym na 1,5 roku w zawieszeniu, nigdy nie przeprosił rodziny ofiar.

 • lex

  O sprawie jego wypadku było głośno na Świonach już w 2010 podczas pierwszej jego kampanii w tym mieście.

 • mieszkaniec

  Ktoś jeszcze tych dziadów traktuje poważnie ?

 • Grażyna

  Można śmiało powiedzieć że obłuda płynie mu z ust!

 • KLAWISZ

  TEN SIE PYTA , DELFIN KRADL I SIE NIE DZIELIL DLATEGO SWIETA MA POD CELOM

 • Mieszkaniec świonów

  Za co ta podwyszka stadion żużlowy skałka wyglondo jak po wojnie w iraku a czym on sie to zasłużył na ta podwyszka niczym wielki prezydent miasta emerytury i renty podwyższajom jakby kot napłakoł ceny idą w góra tak że strach do sklepu iść a tyn chce [...]nie podwyszki na to sie czeba zapracować a nie na [...] siedzieć bo w poruwnanio do lipin czy chropaczowa to świony wyglondajom pomału jak slamsy

 • Szef wszystkich szefów

  Pierwszy któremu się należy!!!

 • Chropoców

  Pierwszy który powinien jeszcze dopłacać!

 • Taka prawda

  Korytowcy już minusują!

12

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również