Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowice: Raport o stanie gminy za rok 2018. Zabierz głos w debacie

 • Dodano: 2019-06-11 08:15, aktualizacja: 2019-06-11 08:19

Podczas XVI sesji Rady Miejskiej w Świętochłowicach (24 czerwca 2019 r.) odbędzie się debata nad Raportem o stanie gminy Świętochłowice za 2018 rok.

Będą mogli w niej wziąć udział radni Rady Miejskiej oraz mieszkańcy Świętochłowic, którzy złożą Przewodniczącemu Rady Miejskiej w Świętochłowicach pisemne zgłoszenie, poparte podpisami co najmniej 50 osób (warunek ten wynika z Ustawy o samorządzie gminnym z 8 marca 1990 roku - art. 28aa pkt 7).

Zgłoszenia przyjmowane będą w dniach 11 – 19 czerwca 2019 roku (ostatni dzień roboczy Urzędu Miejskiego w Świętochłowicach, przed dniem sesji Rady Miejskiej) w Kancelarii Rady Miejskiej Urzędu Miejskiego w Świętochłowicach, ul. Katowicka 54, pokój nr 110, w godzinach pracy Urzędu Miejskiego. Zgłoszenia należy dostarczyć na specjalnie przygotowanym druku, który można pobrać pod tym linkiem

Mieszkańcy będą dopuszczani do głosu w debacie nad Raportem o stanie gminy Świętochłowice za rok 2018 według kolejności otrzymania przez Przewodniczącego Rady Miejskiej zgłoszenia.

Przewidziane jest wystąpienie maksymalnie 15 mieszkańców (warunek ten wynika także z Ustawy o samorządzie gminnym z 8 marca 1990 roku - art. 28aa pkt 8), a o możliwości zabrania głosu decyduje kolejność zgłoszeń. Uczestnicy debaty mają prawo do jednokrotnego wystąpienia, bez ograniczenia czasowego. 

Raport o stanie gminy Świętochłowice za 2018 rok - zapoznaj się z treścią raportu. 

Zobacz także

Komentarze (14)    dodaj komentarz »

 • śląsko baba

  Raport raportem, a w mieście się nic nie zmienia. Jedno kolesiostwo jest zastępowane innym. Teraz też tak jest. Znajomych obsadza się na stołkach. Straszne! Szkoda, że nie patrzy się na umiejętności ludzi i zaangażowanie tylko własny interes. Wstyd. No, ale tacy są ludzie.

 • Mariusz

  Panie Beger weź się Pan wreszcie do roboty, kasujesz pan miesięcznie 10 tysi za co ?. Debatować to se pan może popołudniu ze swoimi kolegami

 • Mieszkaniec

  Ta sesja hyba przejdzie do chistorji

 • kres

  Strona 27, Wykonanie budżetu –stan na 31 grudnia 2019 r. Pozdrawiam autorów. Strona 32, urządzenie terenu zieleni miejskiej przy ul. Katowickiej 30a-30b w Świętochłowicach,w tym budowa fontanny, ciągów komunikacyjnych i oświetlenia terenu w kwocie 512.299,35 zł. Kto mówił, że koszt fontanny to 1 000 000 zł ?

 • cogito

  Czytałem, że nawet 1,7mln (!). Swoją drogą hasło "fontanna", jak wdzięcznie to brzmi. To tak jakby pisząc, że wymieniono barierki "zapomnieć" dodać, że w tym koszcie jest nawierzchnia chodnika i znajdujące się pod nią instalacje.

 • cogito

  W Waszej ocenie czy ponad 19000 sprzedanych biletów do Muzeum Powstań, plus 2500 odwiedzin bezbiletowych, dających w sumie ponad 21 tysięcy osób (w 2018) to dużo, mało, czy średnio?

 • kustosz

  Bardzo mało, to daje około 50 biletów dziennie, czyli około 10 razy mniej niż sprzedają muzea w miastach ościennych. Postawiono białego słonia do którego trzeba dopłacać miliony.

 • cogito

  Podzielić przez ilość dni w roku potrafię, natomiast przy porównaniach do miast ościennych byłbym ostrożny. Oczywiście suche liczby będą wskazywać na większą ilość odwiedzających np. Guido w Zabrzu (inwestycja za 180mln), faktycznie kilka razy większą niż w małym budynku Muzeum Powstań (koszt inwestycji 9,5mln). Pewnie, że byłoby lepiej gdyby gości było więcej ale ulubione hasło "biały słoń" (jak mądrze to brzmi!) to demagogia. Ponadto inwestycja Muzeum była dotowana w kwocie 7,7mln zł, czyli Miasto dołożyło 1,8mln. Nie mogę natomiast znaleźć informacji ile rocznie milionów Miasto dopłaca do Muzeum? Będę wdzięczny za tę informację. Pozdrawiam.

 • Tylko pytam.

  Czy ja źle widzę. Na str. 96 pisze że jest 14 oddziałów szpitalnych a 29 łóżek szpitalnych. Czyli co - po 2 i trochę łózka na oddziale ?W ZO-Lu jest łóżek 60. A w szpitalu tylko 29 ?Od strony "rzemieślniczej" raport słaby - przekolorowany i to przeklęte pisanie w kolumnach, znośne przy czytaniu z kartki papieru a uciążliwe przy czytaniu PDFu na komputerze.

 • aktywny

  Oj pojadą ludzie po Kostempskim i Karczu, pojadą!

 • Waldemar

  ładnie, strona 52,! to już wiem dlaczego personel szpitala wysyłał mnie do mpgk z ubraniami dla zmarłego taty, bo mają zakład pogrzebowy,! a tak na marginesie to był jakiś przetarg na te prosektorium przy szpitalu powiatowym ? znowu dk maczał rączki ?

 • wyborca

  nie było żadnego przetargu sprawdzone na stronie bip

 • Lukki

  Szanowny Panie prosektorium o którym mowa jest w dzierżawie przez mpgk od kilkunastu lat.Na początku mieli na ulicy Szpitalnej a po wyburzeniu wydzierżawili przyszpitalne prosektorium

 • Korekta

  57strona mówi o tym, 52 to budżet obywatelski.Jestem bardzo ciekawa głosów mieszkańców na tej debacie. Bardzo dobrze, że mają szanse się wypowiedzieć.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.