Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowice sygnatariuszem Deklaracji Prostego Języka. Co to oznacza dla mieszkańców?

 • Dodano: 2022-11-22 12:30

Daniel Beger podzielił się w swoich mediach społecznościowych informacją, że Świętochłowice dołączyły do grona sygnatariuszy Deklaracji Prostego Języka. Oznacza to, że miasto będzie starało się stworzyć urząd jak najbardziej przyjazny dla mieszkańców. 

Prosto i kropka!

Miasto Świętochłowice podpisało Deklarację Prostego Języka – celem jest dążenie do tworzenia urzędów i instytucji przyjaznych dla petentów. Daniel Beger podpisał dokument 15 listopada w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej.

- Zmierzamy do tego, żeby komunikacja z Mieszkańcami była: prostsza, bardziej zrozumiała, efektywniejsza, dostępniejsza – wymienia Daniel Beger.

Podpis złożony pod deklaracją zobowiązuje władze Świętochłowic do podjęcia starań ułatwiania mieszkańcom komunikacji z Urzędem Miejskim.

Prosty język dla każdego

Deklaracja Prostego Języka powstała w 2018 roku. Jej celem jest wypracowanie przez urzędników i pracowników instytucji państwowych języka prostego, zrozumiałego dla zwykłych petentów. Dodatkowo ma także uwrażliwiać pracowników na potrzeby mieszkańców, poprzez odpowiednie dostosowywanie komunikatów ze względu na wiek, poziom wykształcenia czy stan zdrowia. Pod deklaracją swoje podpisy złożyło ponad 50 reprezentantów instytucji z całej Polski, m.in. ZUS, PAP, Lubelskiej Fundacji Rozwoju, NFZ i Ministerstwa Zdrowia.

Komentarze (4)    dodaj »

 • marian55

  A kiedy Świetochłowice zaczną być przyjazne swoim mieszkańcom ??? ( bród ,smród i bałagan na każdym kroku )

 • hanus

  Bo polski to głupi język dlatego trzeba wypracować nowy zrozumiały do zwykłego zjadacza chleba. Czy za darmo ?

 • Łukasz

  Co tam u Trzebińczyka karierowicza i pierwszego żołnierzyka zdrajcy Chełstowskiego ? Czas na kolejne zmiany barw ?

 • łowca

  To pewne na 100%. Karierowicze. Wiele się o nich dowiemy, przy okazji kto jak i dlaczego zatrudnił radnego Malcherka w Kolejach Śląskich ?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również