Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowice: Uczniowie SP nr 2 na wycieczce w Beskidzie Żywieckim

  • Dodano: 2023-10-16 07:00, aktualizacja: 2023-10-14 14:07

Młodzi sportowcy z klasy 7a świętochłowickiej Szkoły Podstawowej nr 2 spędzili trzy dni, przemierzając beskidzkie szlaki.

Udana wycieczka świętochłowickich uczniów

Bazą uczniów było schronisko na Przegibku, dokąd w pierwszy dzień dotarli z Rycerki, szlakiem przez Młodą Horę. W kolejny dzień grupa wybrała się szlakiem do bacówki na Hali Rycerzowej, podziwiając przy okazji niezwykłe widoki na odległe pasmo Tatr. W ostatni dzień grupa zeszła do Soli, skąd pociągiem wrócili do Świętochłowic. W ciągu trzech dni młodzi ludzie przeszli prawie 40 km, podziwiając różne oblicza Beskidów – od mglistych, przez skąpane w październikowym słońcu, mieniące się pięknymi, jesiennymi barwami. Wieczory w schronisku, wspólnie spędzony czas, pieczenie kiełbasek na ognisku – to wszystko z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczniów.

To następnym razem wybieramy się na Rysy? - żartował po powrocie Szymon Michalczuk.

Miłość do gór już na dobre zakiełkowała w sercach młodych świętochłowiczan, takż.do zobaczenia na szlaku!

Komentarze (1)    dodaj »

  • Rodzic

    Pięknie. Szkoda tylko, że ta pani z 13 zdjęcia jedyne, co robi, to jeździ na wycieczki i zawody. 90% czasu nie ma jej w szkole, przez co nasze dzieci z klas sportowych nie mają wf. Nie to obiecywał nam pan dyrektor. Chyba czas powiadomić organ prowadzący o tym, jak wygląda wf w tej szkole.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również