Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowice w wyzwaniu Healthy Cities

  • Dodano: 2022-06-01 09:30

Świętochłowice znalazły się w gronie miast zaproszonych do udziału w czerwcowym wyzwaniu Healthy Cities organizowanym przez Grupę LUX MED.

Wyzwanie Healthy Cities

Celem akcji jest zmobilizowanie jak największej liczby osób do aktywności fizycznej i regularnego robienia 6000 kroków dziennie. To minimum, które według WHO zapewnia dobrą kondycję zdrowotną. Wszystkie kroki zliczane będą w bezpłatnej aplikacji Healthy Cities.

Wyzwanie trwa od 1 do 30 czerwca 2022 i jest prowadzone w 66 miastach w całej Polsce. Przez cały miesiąc liczba kroków każdego zarejestrowanego w aplikacji mieszkańca będzie sumowana, a wynik  na bieżąco aktualizowany w Rankingu Miast (również dostępnym w aplikacji).

Samorządy  trzech najbardziej aktywnych miast zostaną nagrodzone środkami finansowymi – Zielonym Budżetem Obywatelskim – na wsparcie wybranej inicjatywy z zakresu ekologii, ochrony środowiska czy zdrowego stylu życia.

Healthy Cities to innowacyjny projekt, którego celem jest promowanie aktywności fizycznej, ale także realizowanie działań przyjaznych dla środowiska. Akcja odbywa się drugi rok z rzędu. Aplikacja będzie dostępna do pobrania w AppStore oraz Google Play od 30 maja.

Komentarze (2)    dodaj »

  • Przechodzień

    No to niech przez ten miesiąc, wszyscy urzędnicy i radni chodzą pieszo po mieście. Może przy okazji zauważą że czasami kończy się naglę chodnik i nie ma jak dalej iść... Prezio mpgk i ci od zieleni miejskiej też mogliby pochodzić pieszo. Zobaczyliby wtedy że chyba zapominają o przycinaniu gałęzi z drzew i często jest problem z przejściem bo masz na wysokości 1,5 metra gałęzie nad chodnikiem i trzeb by się czołgać. Z okien aut tego nie zauważycie drogie urzędasy.

  • Janek

    Super, dziękuje za informacje. Nie wiedziałbym o tej apce i rywalizacji gdyby nie ta wiadomość.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również