Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowice: Wybrano nowego wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej. To Łukasz Respondek

 • Dodano: 2022-01-28 10:30

Zmiany w prezydium świętochłowickiej Rady Miejskiej. Łukasz Respondek, radny reprezentujący Stowarzyszenie „Razem dla Świętochłowic” został wiceprzewodniczącym RM.

Łukasz Respondek nowym wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej

Styczniowa sesja Rady Miejskiej przejdzie do historii świętochłowickiego samorządu. Podczas niej dokonała się mała wolta i przegrupowanie sił. Ogłoszono też nazwisko nowego wiceprzewodniczącego Rady Miasta. To Łukasz Respondek.

- Na dzisiejszej sesji wybrano mnie na wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej. Jesteśmy największym klubem i powinniśmy mieć miejsce w prezydium. Serdecznie dziękuję za zaufanie. Będę starał się wykonywać swoje obowiązki najlepiej jak potrafię – napisał w mediach społecznościowych Łukasz Respondek.


Głos w sprawie zabrał też prezydent Daniel Beger.

- Radny już się przekonał, że zasiadając po tej stronie sali sesyjnej, podejmowanie decyzji jest trudniejsze i wiąże się z większą odpowiedzialnością, co dobrze wróży na przyszłość – zaznaczył prezydent Beger.

Z kolei Bartosz Karcz nie tylko pogratulował koledze, ale zaznaczył też, że to „właściwa osoba na właściwym miejscu”.

Taki obrót spraw nie przypadł jednak do gustu przedstawicielom Ruchu Ślązaków, którzy zdecydowali się na opuszczenie sali sesyjnej. 

- Dokonało się! Łukasz Respondek wiceprzewodniczącym RM w Świętochłowicach. Pean Zbigniewa Nowaka na cześć Respondka, "jeszcze wczorajszego śmiertelnego, politycznego wroga", przedni. Mamy nadzieję, że nigdy nie będą bolały ich kręgosłupy. Radnym Platformy Obywatelskiej i RdŚ życzymy wszystkiego dobrego na nowej drodze życia politycznego  , ciesząc się jednocześnie, że dodatkowe pieniądze w kiesy, w związku z piastowanymi funkcjami, pozwolą na dalsze dbanie o dobro mieszkańców- napisali w mediach społecznościowych.


Źródło: Sesja RM Świętochłowice

Komentarze (37)    dodaj »

 • mieszkańcy

  KOSTEMPSKI DAWAJ NASZE 1OO MILIONÓW .... CBA NA CIEBIE CZEKA

 • Miło potraktowana

  Lepszy każdy układ od tego z PiS i miękkiego cze inczyka

 • obserwatorka

  Taka ciekawostka- pan Respondek od niedawna pracuje w Urzedzie Miejskim Chorzów. Pewnie Kotala dostał telefon od swojego kolehi Begera. Platforma ma sie dobrze jak widac

 • gość

  andrzej nie koleguje się z byle kim!

 • kurde bele

  Respond my cie rozliczymy

 • AntyPIS

  jedno mnie zastanawia, jak PIS partia takich cwaniaków pierwszej wody dała się wzorcowo wydymać przez takie indywiduum jak Beger? Najgłupszy głupek mógł przewidzieć że jak Beger dostanie to co chce czyli kasę bez żadnych twardych warunków to wydyma. Zrobił idiotę z samego Morawieckiego. Hmmm mam nadzieję, że zemsta będzie sroga...

 • mieszkaniec

  masakra następny [...] na stanowisku

 • Miecio

  Panie Egonie. Oby się Pan nie zdziwił Kostempski jest i ma się dobrze. Coraz więcej mieszkańców za nim tęskni i chcą by wrócił. Za jego prezydentury coś się działo w mieście,a teraz naraz,brud i dziadostwo. Zadłużenie też. Pan Beger jest do niczego.

 • Ula

  Kostempski ma 11 zarzutów prokuratorskich. Czy ludzie w Świętochłowicach postradali zmysły?

 • gość

  miałem kiedyś szefa , który kręcił z psl i za aws dzisiejsi pisowcy go dojechali. zarzutów prokuratorskich miał ponad 30, na końcu został jeden malutki obroniony w sądzie i ... wielomilionowe odszkodowania. człowiek jest winny jak zapadnie wyrok, zarzutami rajcują się ćwierćmózgi, a aktualna ”wadza” to wie i kocha robić sporo pod publiczkę. jakby mieli coś konkretnego to dawno byłoby po medialnym procesie i wyroku.

 • Mieszkaniec

  "Co raz więcej za nim tęskni"Może nie do końca, po prostu ludzie się zawiedli na Begerze, miało być innaczej, miało być LEPIEJ, a jeśli tak to gdzie szukać pocieszenia? No i właśnie Kostempski to wykorzystuje. Wiecie czego się boję? Boję tego kiedy nowy prezydent w 2023r przedstawi w jakiej sytuacji jest miasto po Begerze i obawiam się że możemy tęgo nie unieść.

 • aple

  Bo jedynym wyjściem dla tego miasta jest rozbiór i przyłączenie do Chorzowa i Rudy

 • Ewa

  Działo oj działo ,az miasto mialo zostać zlikwidowane haha ,a za piwniadze podatnika byly prezydent jezdził na weekendy

 • komornik

  Barbi to ty piszesz ?

 • Agnieszka K.

  "Pycha kroczy przed upadkiem. A za upadkiem kroczy śmieszność”Po 2023 dynastia chłopów by Beger będą chodzić kanałami a najlepiej jak jak by wrócili do pługa na Żuławy

 • gość

  i co tym razem wybierzecie? kolejn go co lipiniarzom będzie stawiał piwo, czy kolejnego zająca z kapelusza? a może spikerkę telewizji planszowej, co niczego w życiu nie dokonała? nikt konkretny nie będzie chciał rządzić tymi mieszkańcami z takimi radnymi jacy zostaną wybrani.

 • Mieszkaniec

  Nie wiadomo. 2023 to będzie trudny dla na czas. Co gorsza może być i tak że Beger wygra druga kadencję z znikomą ilością głosów znowu rzutem na taśmę bo nie będzie konkurencji na poziomie. Bardzo, bardzo jestem ciekaw programu wyborczego, kandydatów.

 • urzędnik

  Gratuluje Panie Łukaszu! Super!

 • Piotr

  A jeszcze nie tak dawno tak z sobą walczyli...Czego nie robi się dla kasy.Wstyd

 • Anty PIS

  Czego nie robi się dla miasta

12

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również