Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowice wzięły udział w konferencji "FORUM GMIN NA 5!"

 • Dodano: 2021-05-24 08:15, aktualizacja: 2021-05-24 06:06

Referat Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego w Świętochłowicach wziął udział w konferencji „FORUM GMIN NA 5!” połączonej z ogłoszeniem wyników corocznych badań prowadzonych w Instytucie Przedsiębiorstwa, poświęconych zachowaniom przedsiębiorczym gmin w zakresie obsługi przedsiębiorców. 


Głównym celem projektu „Gmina na 5!” była analiza funkcjonowania gmin w całym kraju. Istotnym elementem działalności gmin jest komunikacja pomiędzy potencjalnymi inwestorami oraz przedsiębiorcami jak również innymi interesariuszami gmin.

W całej Polsce przebadano 674 jednostki samorządu terytorialnego, wyróżnionych zostało 96, gdzie po raz pierwszy wyróżnienie otrzymały również Świętochłowice. Nasze miasto uplasowało się w pierwszej 16 wyróżnionych gmin z woj. śląskiego na 112 przebadanych.

Tegoroczne badanie Gmina na 5! składało się z dwóch części

W pierwszym etapie badano użyteczność oficjalnych witryn internetowych dla użytkowników (w szczególności potencjalnych przedsiębiorców i inwestorów). Drugim elementem badania była ocena odpowiedzi gmin na zapytania mailowe (w języku polskim i angielskim). Badania prowadzone były metodą „tajemniczy klient”. Ta część badania skupiała się na ocenie pierwszego kontaktu przedsiębiorcy  z urzędem gminy oraz szybkości odpowiedzi na postawione w mailu pytania.

Komentarze (2)    dodaj »

 • Koleżanka ze studiów

  GOROLEM TO BYŁ DELFIN I TO NAJGORSZYM BO Z KIELECKIEJ WSI ...

  • Koleżanka ze studiów
   2021-05-24 19:03
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • kyt

  I proszę gorol przeszedł do PISu i od razu Świony mlekiem płynące. A co ze słowami,ze należy miasto ,,rozebrać'' i przylączyć do gmin sąsiednich

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.