Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowice wzięły udział w konferencji "FORUM GMIN NA 5!"

  • Dodano: 2021-05-24 08:15, aktualizacja: 2021-05-24 06:06

Referat Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego w Świętochłowicach wziął udział w konferencji „FORUM GMIN NA 5!” połączonej z ogłoszeniem wyników corocznych badań prowadzonych w Instytucie Przedsiębiorstwa, poświęconych zachowaniom przedsiębiorczym gmin w zakresie obsługi przedsiębiorców. 


Głównym celem projektu „Gmina na 5!” była analiza funkcjonowania gmin w całym kraju. Istotnym elementem działalności gmin jest komunikacja pomiędzy potencjalnymi inwestorami oraz przedsiębiorcami jak również innymi interesariuszami gmin.

W całej Polsce przebadano 674 jednostki samorządu terytorialnego, wyróżnionych zostało 96, gdzie po raz pierwszy wyróżnienie otrzymały również Świętochłowice. Nasze miasto uplasowało się w pierwszej 16 wyróżnionych gmin z woj. śląskiego na 112 przebadanych.

Tegoroczne badanie Gmina na 5! składało się z dwóch części

W pierwszym etapie badano użyteczność oficjalnych witryn internetowych dla użytkowników (w szczególności potencjalnych przedsiębiorców i inwestorów). Drugim elementem badania była ocena odpowiedzi gmin na zapytania mailowe (w języku polskim i angielskim). Badania prowadzone były metodą „tajemniczy klient”. Ta część badania skupiała się na ocenie pierwszego kontaktu przedsiębiorcy  z urzędem gminy oraz szybkości odpowiedzi na postawione w mailu pytania.

Komentarze (2)    dodaj »

  • Koleżanka ze studiów

    GOROLEM TO BYŁ DELFIN I TO NAJGORSZYM BO Z KIELECKIEJ WSI ...

  • kyt

    I proszę gorol przeszedł do PISu i od razu Świony mlekiem płynące. A co ze słowami,ze należy miasto ,,rozebrać'' i przylączyć do gmin sąsiednich

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również