Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowice z nagrodą w Konkursie "Zdrowy Samorząd" za projekt "Senior z Wigorem"

 • Dodano: 2019-03-11 08:45, aktualizacja: 2019-03-11 08:57

Podczas Gali IV Kongresu Wyzwań Zdrowotnych miasto Świętochłowice otrzymało nagrodę w Konkursie „Zdrowy Samorząd” za czteroletni projekt „Senior z Wigorem”.

Eksperci z Rady Konsultacyjnej wybrali laureatów konkursu „Zdrowy Samorząd” organizowanego po raz drugi przez PortalSamorzadowy.pl oraz portal i magazyn Rynek Zdrowia.

Oceniali eksperci oraz czytelnicy

Oprócz oceny, której dokonało grono ekspertów, zgłoszenia zostały poddane pod głosowanie czytelników serwisów Portal Samorządowy i Rynek Zdrowia.

7 marca, podczas Gali IV Kongresu Wyzwań Zdrowotnych w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, statuetki „Zdrowy Samorząd” otrzymały samorządy w trzech kategoriach. Miasto Świętochłowice otrzymało nagrodę w kategorii „Zdrowa Gmina”.

Dziękuję w imieniu tych wszystkich, którzy przyczynili się do otrzymania nagrody. Ponieważ społeczeństwo się starzeje, postawiliśmy na tego rodzaju projekty. Nagroda jest dla nas motywacją do realizacji kolejnych i mam nadzieję, że nie ostatni raz spotykamy się podczas konkursu Zdrowy Samorząd – mówił prezydent Daniel Beger podczas wręczania nagrody.

Projekt „Senior z Wigorem” był realizowany w latach 2015-2018 i był skierowany do osób powyżej 60. roku życia. Uczestnicy brali udział m.in. w zajęciach ruchowych, rehabilitacyjnych, wykładach i spotkaniach z psychologiem. W realizację programu zaangażowane były m.in. Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów.

Komentarze (13)    dodaj komentarz »

 • Fakty

  Zdrowy samorząd i niezdrowa koalicja.Loczkowana królewna kaprysi.

 • Julia

  To się czuje, że coś złego między nimi, koalicja ma być na poziomie! Chyba powinni mieć priorytet: by lepiej bylo mieszkańcom, a nie panika bo kasy brak. Przecież podatki zostają w mieście i za kilka lat trochę się poprawi.

 • Tj

  Zgadza sie za kilka pat sie porawi,skończy sie kadencja Bergera tylko obawiam się nie będzie godnego nsstepcy.

 • Gość

  Skromnośc to jego drugie imię .... Ja się pytam ... Kto głosował na tego [...]ka ?

 • Nmn

  Daniel Beger reprezentuje Świętochłowice , on nie dostał nagrody - tylko miasto.

 • To nie ja - to on

  Może reprezentować (choć nie musi) ale nie pleść takich , że to "my" . Gdyby to powiedział Nowak (teraz przewodn. RM) to by uszło bo był wtedy we władzach miasta, ale Beger chce koniecznie błyszczeć. No cóż, "konie kują a żaba nogę nastawia" jak powiedział stary góral !

 • gosc

  co dobre to ja, co złe to poprzednicy......

 • Grześ

  Bardzo smutne, że nadal mają wynagrodzenia jak poprzednicy. Czekamy na gest i obietnietnice.. przynajmniej około 1,5 tys zł mniej z tych 10tys pensji miesięcznie. Byłoby na farby kamienic czy na pomoc pracownikom socjalnym bo mają najmniej w Polsce ;(

 • hanus

  Świat na głowie stoi. Laury zbierać za poprzednika nie przystoi może trochę rumieńców na twarzy panie Beger

 • sprawiedliwy

  heheheh Beger odbiera nagrody za działania Kostempskiego. Nie wstyd mu?

 • Fiona

  A kto ma to robić? Były prezydent ? On już jest tylko byłym i trzeba się w końcu z tym pogodzić.

 • To nie ja - to oni

  Pan Prezydent DB powiedział: cyt: "Ponieważ społeczeństwo się starzeje, postawiliśmy na tego rodzaju projekty" - ale się uśmiałem :) Nie wiedziałem, że DB był prezydentem w latach 2015-2018.

 • btx

  wstydu nie ma!!! Najgorszy prezydent w historii miasta!!!!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.