Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowice: Za nami Święto Policji 2019

  • Dodano: 2019-07-08 09:00

W piątek, 5 lipca, swoje święto obchodzili policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach.

Z tej okazji w Centrum Kultury Śląskiej odbył się uroczysty apel.

Tegoroczne Święto Policji jest obchodzone w Polsce w sposób szczególny

Za nieco ponad dwa tygodnie przypada setna rocznica powstania Policji Państwowej powołanej ustawą w dniu 24 lipca 1919 roku. Obchody Święta Policji w Świętochłowicach odbyły się w Centrum Kultury Śląskiej.

Głos zabrali zaproszeni goście, którzy dziękowali za dotychczasową współpracę, złożyli życzenia oraz gratulacje awansów.

Stoicie na straży codziennego bezpieczeństwa, chronicie zdrowie, życie i mienie innych – często swoich sąsiadów, mieszkańców tego samego osiedla, miasta, regionu - mówił Daniel Beger, Prezydent Miasta. - Dziękuję za oddanie, ofiarność i wszystko to, co nieodłącznie związane jest z dobrym wykonywaniem Waszej pracy.

Wyrażano także nadzieję na dalszą poprawę warunków pracy funkcjonariuszy, inwestując w infrastrukturę miejskiej komendy.

Niedawno miałem okazję przekazać Komendzie Miejskiej Policji w Świętochłowicach kluczyki do dwóch nowych radiowozów - mówił Prezydent Miasta o pojazdach, których zakup współfinansował Urząd Miejski. - Wierzę, że będą wzmocnieniem dla jednostki i ułatwieniem w codziennej, trudnej pracy. Jestem także przekonany, że świętochłowicka Komenda wciąż będzie dostosowywana do wymogów współczesności. Coraz lepsze wyposażenie policyjnych patroli, wdrażanie nowoczesnych technologii skracających czas reakcji na zgłoszenie przestępstwa, konsekwentne kontynuowanie akcji profilaktycznych pozwolą w jak najlepszym stopniu wykonywać działania na rzecz mieszkańców naszego miasta.

Uroczystość uświetniła występem orkiestra dęta.

Komentarze (3)    dodaj »

  • On74

    On chyba jeszcze szybciej niz poprzednik policję pozna z innej dochodzeniowo-śledczej strony ...

  • Żabka

    Nie strasz już taki jeden od lat straszy wszystkich i na wszystkich składa donosy a teraz z największymi wrogami się kuma.Kto pod kim dołki kopie ten sam w nie wpada.Pozdrowienia dla "prezesa"

  • Robol

    Chyba szykują się czystki w naszym policji bo Kaj się Beger pojawi i za darmo narzre tam potem leca głowy Beger musi odejść

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również